Kuldmünt „20 aastat Euroopa liidus"

Üldine (informatiivne münditeemaline) arutelu. Kõik teemad müntidest, mis mujale ei sobi
Vasta
Kissuke34
Sent
Postitusi: 3
Liitunud: 09 Mai 2024, 08:44

Kuldmünt „20 aastat Euroopa liidus"

Postitus Postitas Kissuke34 »

Tere! Palun andke nõu, kas seda eriväljaande kuldmünti on mõtet osta? 7,78 gr ja hind 1499.- kui tahta numbriga, siis hind 1999.- Ma ei ole mingi koguja, mõtlen seda osta investeerimise mõttes, aga hind tundub küll krõbe! Palun targemate arvamust!
Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1641
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Kuldmünt „20 aastat Euroopa liidus"

Postitus Postitas Andvari »

Kissuke34 kirjutas: 09 Mai 2024, 09:20 Tere! Palun andke nõu, kas seda eriväljaande kuldmünti on mõtet osta? 7,78 gr ja hind 1499.- kui tahta numbriga, siis hind 1999.- Ma ei ole mingi koguja, mõtlen seda osta investeerimise mõttes, aga hind tundub küll krõbe! Palun targemate arvamust!
Pane siia pilt sellest mündist millest kirjutad.
Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5050
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Kuldmünt „20 aastat Euroopa liidus"

Postitus Postitas muhfff »

Siin oleks nüüd natuke rohkem infot vaja... Et kes selle üldse üllitanud on.
Eesti Panga kodulehel pole sellise mündi kohta mingit infot, seega esimene küsimus on kohe, et kas tegemist on üldse mündiga? Võib-olla on tegemist hoopis medaliga?
Ja kui tegemist on medaliga, siis ümaralt veerand untsi kulla eest on 1999, või isegi 1499 eurot ikka väga palju liiga palju. Medalite müümisel saab enamasti umbes metalli hinna.
Kui on huvi kulda investeerida, siis soovitan osta Tavidist kõige odavama grammihinnaga kulda.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com
Kissuke34
Sent
Postitusi: 3
Liitunud: 09 Mai 2024, 08:44

Re: Kuldmünt „20 aastat Euroopa liidus"

Postitus Postitas Kissuke34 »

Seda pakub Mündiäri, kodulehel üleval ei ole.
Vermimise kuupäeva kinnitab Norra Rahapaja juhataja allkiri ja münt on erilises temaatilises pakendis. Mündikooslus koos Norra Rahapaja juhataja allkirjaga on individuaalselt nummerdatud. Veelgi erilisemaks teeb selle koosluse väga väike ja sümboolne tiraaž – kõigest 20 münti maailmas.
Münt on vermitud puhtast 999,9/1000 kullast ja on massiga 7,78 grammi. Esiküljel näeme Euroopa Liidu personifikatsiooni ja Balti riikide kaarti. Mündi äärel on 27 tähekest, mis sümboliseerivad Euroopa Liidu liikmesriike.
Mündi tiraaž on seekord erakordselt limiteeritud – vaid 20 kuldmünti. Soovitame huvi korral registreerimisega kiirustada. SElle hind siis 1999.-
Ilma nummerdamata ja juhataja allkirjata on 1499.-
Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5050
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Kuldmünt „20 aastat Euroopa liidus"

Postitus Postitas muhfff »

Ok... Lühidalt, mina ei ostaks. Või õigemini, ma ostaks, aga kulla hinnaga (540 eurot) või isegi natuke odavamalt.

Kui omale kogusse osta, sest väga-väga meeldib, siis ma võib-olla isegi saan aru, miks keegi sellise medali eest 1499 eurot välja käiks. Meelerahu jne.
Aga kui osta investeeringuks... Investeeringu mõte peaks olema kasumit saada. Ehk siis keegi peaks tulevikus olema nõus maksma selle eest veel rohkem, kui 1499 või 1999. Aga medalite kogujaid on maailmas kõvasti vähem kui müntide kogujaid!
20 võib tunduda väga väike tiraaž, aga ma kahtlen, kas Eestis üldse niipalju tõsisemaid medalite kogujaid on. Kui ühel hetkel on vaja müüa, siis ei pruugi selle medali eest saada rohkem, kui kulla hind (miinus oksjonitasu).

Aga üldiselt, minu arvates on mündid halb investeeringuobjekt. Meeldiv hobi, nendega võib ka teenida (kui turgu tunda), aga investeeringu mõttes halb varaklass.
Kui on soov kulda osta, siis ma jätkuvalt soovitaks sama raha eest pigem investeerimiskulda osta. Sellest saab vajadusel tunduvalt lihtsamini lahti.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com
Kissuke34
Sent
Postitusi: 3
Liitunud: 09 Mai 2024, 08:44

Re: Kuldmünt „20 aastat Euroopa liidus"

Postitus Postitas Kissuke34 »

Lisan pildi kah, aitäh muhfff-le vastuse eest!
unnamed.png
Sul ei ole õigusi, et siin postituses manuseid näha.
Vasta