Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Üldine (informatiivne münditeemaline) arutelu. Kõik teemad müntidest, mis mujale ei sobi
Vasta
Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1624
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Postitus Postitas Andvari » 08 Jaan 2022, 11:26

muhfff kirjutas:
07 Jaan 2022, 13:23
Boonuspilt kah, NGC karp, puhas hinne. Ei oska hetkel veel midagi sellest arvata, seega kataloogi ei pane.
2004_10K_kahvatu.jpg
Kui ma ei eksi, siis sellest värvitust lipumündist rääkisin mina sulle mõni aasta tagasi. Huvitav, et sa oled selle kätte saanud. Siis ei teadnud sa sellest midagi.

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Postitus Postitas mart » 08 Jaan 2022, 11:31

muhfff kirjutas:
08 Jaan 2022, 09:58
Ehk siis mu mõte on selles, et kuigi NGC teeb müntide karbistamisel tänuväärset tööd ja neil on lai kogemustepagas, pole ka nemad ilmeksimatud. Nende jaoks on Eesti lihtsalt üks mitmesajast riigist. Eesti müntide koha pealt ei saa võtta NGC-d kui lõpliku instantsi tõde, Eesti müntide eksperdid on siiki põhiliselt Eestis.
täpselt nii, nad pole eksimatud ja kõige paremini teame muidugi ise oma münte.
meenutasin-täpsustasin kataloogide-põhisuse, et vältida paljude pettumust - ma olen ise alati enne uurinud, kas on võimalik soovitud erimit või säilivust saada
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1624
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Postitus Postitas Andvari » 08 Jaan 2022, 12:25

mart kirjutas:
08 Jaan 2022, 11:31
täpselt nii, nad pole eksimatud ja kõige paremini teame muidugi ise oma münte.
meenutasin-täpsustasin kataloogide-põhisuse, et vältida paljude pettumust - ma olen ise alati enne uurinud, kas on võimalik soovitud erimit või säilivust saada
See ei pea alati paika. Kunagi ka sai enne saatmist sinna isegi helistatud ja küsitud kas on sobilik hindamiseks. Vastus oli, et hindame küll. Kui mündid tagasi sain, siis ei olnud sellest haisugi. Ei pandud karbile seda mida telefonitsi lubati.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Postitus Postitas muhfff » 08 Jaan 2022, 13:28

Andvari kirjutas:
08 Jaan 2022, 11:26
Kui ma ei eksi, siis sellest värvitust lipumündist rääkisin mina sulle mõni aasta tagasi. Huvitav, et sa oled selle kätte saanud. Siis ei teadnud sa sellest midagi.
Jah, rääkisid. Tookord ei osanud selle mündi kohta midagi arvata. Siiamaani tegelikult väga ei oska midagi arvata.
Andvari kirjutas:
08 Jaan 2022, 12:25
Vastus oli, et hindame küll. Kui mündid tagasi sain, siis ei olnud sellest haisugi. Ei pandud karbile seda mida telefonitsi lubati.
Kusjuures, see on siiamaani niimoodi. Alles hiljuti lugesin, kuidas üks ameeriklane tahtis mingeid Korea müntide erimeid karpi saada. Mündimessil küsis NGC esindajate käest, et kas panete karpi; nood vastasid et muidugi paneme. Ja otseloomulikult ei pannud. Kui selgitust küsiti, siis nad vastasid umbes stiilis, et nad ei ole huvitatud nende erimite eristamisest.
mart kirjutas:
08 Jaan 2022, 02:23
ngc lähtub kataloogidest
Kataloog teeb elu kindlasti lihtsamaks. Sinise raamatu üllitamise üks ajendeid oligi teha võimalikuks erimite karpi saamine. Kas see plaan ka realiseerub on ise küsimus, kuid vähemalt esimene samm selles suunas on tehtud. Karbistajatel on nüüd vähemalt võimalik viidata ja NGC-l peaks see raamat (vähemalt eelmise aasta versioon) olemas olema.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Postitus Postitas muhfff » 20 Veebr 2022, 13:24

Unustasin vist mainida, et 2021 kataloog on saadaval ka PDF versioonis, kui keegi peaks soovima.
https://kaupolaan.gumroad.com/l/estcoins2021
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Postitus Postitas muhfff » 03 Okt 2022, 20:59

Aasta on pea märkamatult mööda läinud ja pole vahepeal väga raamatu peale isegi mõelnud. Aga täna tuletati mulle seda meelde ja tunti huvi, mis seis on. Äkki kellelegi pakub veel huvi, et mis seis on.

Järjepidevuse huvides teen uue versiooni. Eelmisest see just väga palju ei saa erinema - juurde lisan vahepeal ilmunud mündid, korrigeerin siin-seal hindu, võib-olla vigamüntide osa natuke täiendan ja see ongi enam-vähem kõik. Raamatu maht kasvab mõned leheküljed (6 lehekülge äkki?).
Ühtegi uut peatükki ei lisa.

Eelmine aasta oli mu peamine mure, et kui palju paberi hind tarneraskuste tõttu on tõusnud, kuid joppas, õnneks sain veel vana hinnaga (raamatu hind tõusis mahu kasvamise tõttu). See aasta on sama mure üldise inflatsiooni tõttu. Ma olen peaaegu kindel, et trükikulud on paarkümmend protsenti suuremad juba ainuüksi energia hinnatõusu tõttu (aga pole veel see aasta hinnapakkumist võtnud).

Lisaks, kuna uus vanast kuigipalju ei erine, siis on huvi kindlasti palju väiksem, kui eelmine aasta. Mis omakorda tähendab, et trükkimisel pole mastaabiefekti.

Ehk siis pikk jutt lühidalt, mingi väikeseeria ma ilmselt tellin ka paberkujul (tõenäoliselt eelkõige n-ö oma tarbeks, oksjonimajadele jagamiseks jne), aga kui keegi väga uut versiooni tahab, siis saab ka. Aga detailid vajavad muidugi täpsustamist, sest nagu ma ütlesin, ma ei tea kui palju trükkimine see aasta üldse maksta võib.
PDF versioon tuleb kindlasti.

Aga kuna eelmine aasta läks raamat trükki novembri lõpus, siis mul on veel natuke aega plaane teha ja mõne koha pealt ka vajadusel ümber mõelda.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Postitus Postitas muhfff » 03 Okt 2022, 21:02

Ahjaa, praegu on veel võimalus ka kataloogi täiendamiseks ettepanekuid teha.
Äkki on kataloogis midagi puudu või üle?
Äkki on puuduvaid pilte pakkuda?
Äkki olete märganud kuskil faktivigu või kirjavigu?
Jne jne.

Konstruktiivne tagasiside ja kriitika on alati teretulnud.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Postitus Postitas muhfff » 21 Nov 2022, 20:14

Raamatutellimus läks täna trükikotta.

Võrreldes eelmise aastaga väga palju muudatusi pole, kuid juurde on lisatud kõik uued mündid (kaasa arvatud ka see voldik Politsei auks), täiendasin natuke vigamüntide peatükki ja uuendasin hindu (kuigi need on tavaliselt aegunud juba enne, kui trükivärv kuiv on :D)
Raamatu maht kasvas 6 lehekülje võrra - nüüd on 134.

Huvilised saavad soovi korral omandada seda SAFE e-poe kaudu.
https://bit.ly/MYNDIRAAMAT-2022

Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Postitus Postitas muhfff » 25 Nov 2022, 15:40

Ma ei tea, kas te jagate mu entusiasmi, kuid selleaastane raamat on igatahes valmis.

Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1624
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Postitus Postitas Andvari » 25 Nov 2022, 17:10

muhfff kirjutas:
25 Nov 2022, 15:40
Ma ei tea, kas te jagate mu entusiasmi, kuid selleaastane raamat on igatahes valmis.

Super! Ja juba ka tellitud 🙂

Vasta