Riik tahab hullunud kolakoguja oma kodust välja tõsta

Vasta
Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Riik tahab hullunud kolakoguja oma kodust välja tõsta

Postitus Postitas muhfff » 18 Nov 2015, 21:20

http://kodu.postimees.ee/3404569/riik-t ... alja-tosta

Suurbritannias elavad kodu kaotamise hirmus üks eakas naisterahvas ja tema kolm poega. Väljatõstmise põhjus on lihtne: tohutute kolahunnikute tõttu on elamine tuleohtlik.

87aastane May Appleton on Cheshire´is elanud kogu oma elu. Tema kolm poega on samuti emaga koju elama jäänud, kõik neli on kirglikud kollektsionäärid, kui nii võib öelda. Nende maja on otsast otsani täis nukke ja muud, mis ametnike hinnangul elamu tuleohtlikuks muudab, vahendab Daily Mail.

«Need on 61 aastat mälestusi. Kõik, kes mind tunnevad, teavad, et ma ei saa oma asjadeta elada,» ütleb naine ise.

Kalleimaks varanduseks peab May oma nukukollektsiooni. Esimese nuku sai ta viieaastaselt ja see on tal siiani alles, aastakümnetega on kogu aga tublisti täienenud.

Väljatõstmisoht masendab teda. «Ma olen siin elanud kogu oma elu ja kogukonnale endast palju andnud. Nüüd tahetakse mind kodust ilma jätta,» on May nördinud.

«Meile öeldakse, et see on rämps, aga see pole nii. Kogu meie kollektsioon on väga puhas ja korralik,» protesteerib ka May poeg Brian.

Paljud kohalikud elanikud aga, kelle turvalisuse tagamine on üks May väljatõstmise argumente, on naise kaitseks välja astunud. Kas May kodu jääb talle alles või ei, selgub tuleval nädalal.


Pildid ja originaalartikkel:
http://www.dailymail.co.uk/news/article ... ction.html
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Riik tahab hullunud kolakoguja oma kodust välja tõsta

Postitus Postitas mart » 18 Nov 2015, 22:26

See juhtub, kui võtta asja liiga kirglikult... või kui kogud väga suuri asju.
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Riik tahab hullunud kolakoguja oma kodust välja tõsta

Postitus Postitas muhfff » 18 Nov 2015, 22:42

mart kirjutas:See juhtub, kui võtta asja liiga kirglikult... või kui kogud väga suuri asju.
Nii see on. Ma vaatan vahel Discoveryst ja History kanali pealt erinevaid USA sarju, a la American Picker, ja see on tegelt ikka hämmastav, kui palju "kola" inimesed suudavad kokku korjata. Mõnel on mitu küüni ja aita laeni kraami täis, mõned on poolhaagiseid ja busse hoiustamiseks kokku ostnud jne.
Õnn, et mündid nii vähe ruumi võtavad. Samas, ma olen aru saanud, et mõned kuhjavad isegi neid kokku, tuhandete kaupa...
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Vasta