Eesti vanakraamiturg 2019 suvi

Margid jmt
Vasta
mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Eesti vanakraamiturg 2019 suvi

Postitus Postitas mart » 04 Aug 2019, 11:01

AK Luige laadalt, üks artistlikumaid vanakraamiturul tegelejaid, Viru varietee tantsija Raivo Peekman

lühiversioon on ka delfis, kus on isetarkade kommid

pakun, et Eesti "antiigi"/vanakraamiturg võib hindadelt manduda 90ndate alguse seisuni, ainult seekord on "soomlased" eestlased ise.
tolle aja soomlaste ostupiir 100 soome marka on praegune emotsiooniostu u 20 eurot (eurole üleminekul 1e = 5,95FIM => 100 FIM = 16,8e), olulise vahega, et eesti inimesed said kõige suurema rubla inflatsiooniga 1991.a kuus palka u 50-100 FIM

Eestlased on hakanud välismaale müüdud Eesti vanavara tagasi ostma
Hanneli Rudi, Toimetaja: Merili Nael

Möödas on ajad, mil Eesti vanavara odava raha eest välismaale müüdi. Kuna kodumaal hinnatakse neid enim, siis nüüd jõuab piiri taha viidud kaup ringiga siia tagasi.

Kui 30 aasta eest olid paljud sunnitud majanduslikel põhjustel vanavara maha müüma, siis nüüd käivad eestlased Euroopas ning ostavad toona piiri taha müüdu tagasi, sest Eestis väärtustakse seda märksa enam, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Eesti kraami enam välja küll ei viida kuskile maailma, praegu tuleb Eesti kraam maailmast tagasi. Ükskõik, internetioksjonid, igasugused oksjonid, kõik Eesti kunst, kultuuriesemed, kõik asjad, mis on Eestiga seotud, tulevad Eestisse tagasi," selgitas vanavara müüja Raivo Peekmann.

Peekmann ise on põhjanaabrite antiigiladudest ja messidelt leidnud üksjagu Eesti tarbekunsti, mida omal ajal Soome kingiks viidi või mida siit suveniiridena kaasa osteti. Olgu nendeks siis omaaegse Tallinna ehituskeraamiktehase, kunstikombinaat ARS-i või Tarbeklaasi kunstnike looming. Näiteks Nõukogude Eesti klaasikunstnike tööd võivad tänapäeval maksta sadu eurosid.

"Viimase ostu ostsin Rootsist. Oli ilus Viiralt. See oli ka väärtuslik Viiralt - ei müüdud seda mõnesaja Rootsi krooniga, seal olid ikka mitmed tuhanded mängus. Aga ostsin selle tagasi," rääkis Peekmann.

Laupäeval Luige vanavaralaadal kaubelnud Tõnis Asiku sõnul ostetakse vana kraami peamiselt hetkeemotsiooni ajel.

"Kui sa vaatad, siis taldrik ei maksaks midagi, aga see tempel seal all maksab. Paraku nii nende asjadega on - rohkem on nad ilu pärast, ega keegi kasutama ei hakka. Mõnel tuleb lapsepõlvest mingisugune asi meelde ja teebki emotsiooniostu, viib koju, jääbki jälle seisma, nii kaua kui ükskord keegi jälle ta laadale toob. Eks need asjad nii ringi käivad," selgitas Asik.

Lühikese aja jooksul leidsid tema letilt endale uued omanikud nii kaks Lutheri vabriku vineerkohvrit kui ka rohmakas tsaariaegne tabalukk, mille eest ostja oli nõus maksma 18 eurot. "Seda juba kirvega puruks ei löö," hõikas luku ostnud vanem härrasmees minema kiirustades.

"Ära ei ole mõtet midagi visata. Kui te vaatate, mida siin ostetakse, siis igasugune roostes nael läheb ka kaubaks. Enamus asju on tulnud igalt poolt metallikokkuostudest," tõdes Asik.

Peekmanni sõnul kehtib antiigi ja vanavara puhul lihtne reegel - kui asi maksis vanasti palju, siis on ta väärtus ka tänapäeval kõrge.
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Eesti vanakraamiturg 2019 suvi

Postitus Postitas muhfff » 08 Aug 2019, 15:42

Samasse teemasse veel üks uudis Seidla laadalt.

Elu vanavaralaadal: eile ostsin, täna müün
Kuigi laulupeo nädalavahetusel Järvamaal Seidla mõisa pargis peetud vanavaralaada „Kila-kola” ajal oli ilm sompus ja vihmane, leidsid laadale tee sajad kauplejad ja tuhanded huvilised.
Loe lähemalt: https://maaelu.postimees.ee/6748226/elu ... -tana-muun
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Vasta