Jan Berkovitch unistab väga spetsiifilisest Metallica särgist

Margid jmt
Vasta
Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Jan Berkovitch unistab väga spetsiifilisest Metallica särgist

Postitus Postitas muhfff » 03 Aug 2016, 17:30

http://menu.err.ee/v/r2soovitab/68f8e3f ... ca-sargist

Raskemuusika saate "Metallion" saatejuht Jan Berkovitchi bändisärgi kollektsiooni kuulub umbes 100 särki, lisaks on tal ka Metallica jõulukampsun.

DJ Mop ehk Jan Berkovitch on juba aastaid kogunud T-särke. "Ma pole kunagi end T-särgi kollektsionääriks pidanud, aga kuidagi on nii tekkinud, et kodus on umbes sada särki," sõnas Berkovich. "Abikaasa selle üle just õnnelik pole, tal pole enda riideid kusagile panna varsti," lisas ta. Plaadikollektsionäärina kogub Berkovitch vaid Metallicat. "Särgi kollektsionäärina võib-olla mitte, aga Metallica särke on kogunenud ka juba 15," rääkis ta.

Esimene bändisärk, mis Berkovitchile kuulus oli samuti just Metallicalt. "Esimese originaalsärgi tõi tädi Saksmaalt. Aga esimene särk oli ikkagi enda tehtud. Tollajal müüdi vesipildi laadseid asju, mis sai särgile triikrauaga peale lasta," meenutas Berkovich.

Särke ostab Berkovitch kontsertidelt, kuna ta teab kui tähtis on nene müük bändile. Oluliseks peab Berkovich ka seda, et särk talle meeldiks. "Mulle meeldivad väga veidi ebaoriginaalsed metalsärgid ehk mitte mustad," kirjeldas Berkovich. "Põhiliselt ostan mitte musti särke, välja arvatud teatud stiili särgid, black metal ja death metal bändidel pole väga palju mitte musti särke," lisas ta. 99 protsenti Berkovitchi särkidest ongi metalsärgid.

Vanu särke mees ära ei viska. "Olen veidi hamstri tüüpi. Kui ma näiteks autosid remondiks, siis ma ilmselt ei viskaks vanu juppe ka ära," sõnas Berkovitch.

Pikka aega unistas Berkovitch Bolt Thrower'i särgist, mida oli raske saada. "Nad müüsid neid ainult oma kontsertidel, aga õnneks ma sattusin sinna ja sain osta," sõnas ta. Nüüd aga unistab Berkovitch väga spetsiifilisest Metallica särgist. "Tahan 1988. aasta "Justice For All'i" särki, valge neoonrohelise logoga. Täna Metallica sellise disainiga särki ei müü. Seda on hädasti vaja," rääkis ta.

Bändisärkide pesemise suhtes soovitab Berkovitch õrna pesu programmi või pesta neid koguni käsitsi. "Kindlasti pilt sisse alati," õpetas ta.

Raadio 2 jõulupidudel on Berkovitch kõikide tuju väga heaks teinud väga erilise Metallica kampsuniga. "Sain selle internetist Metallica ametlikust poest. Palju on küsinud, kas vanaema kudus selle, aga nii hästi ei läinud," kirjeldas ta. Kampsunid on bändide seas viimastel aastatel järjest enam populaarsust kogunud. Nii teab Berkovitch rääkida, et Slayeril jõulukampsun ja Anthrax'il hanuka kampsun. "Mastadonil on väga kihvtid kampsunid, juba mitmetel jõuludel," lisas ta.

Raadio 2s on käimas bändisärgi suvi, mis kulmineerub bändisärgi päevaga 26. augustil. Samuti kutsub Raadio 2 laadima endast üles sotsiaalmeediasse pilte, märkides #bändisärgisuvi.


Pilt
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Vasta