Uued suured paberraha nominaalid Venetsueelas

Vasta
mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2641
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Uued suured paberraha nominaalid Venetsueelas

Postitus Postitas mart » 06 Dets 2016, 22:39

Kui India tühistas suuri paberrahasid, siis Venetsueela vastupidi trükib uusi suuremaid juurde.
Venetsueelas on sama häda, mis Venemaal: nafta on salapärane ja kunagi ei tea, mis selle hinnaga võib juhtuda, kõik halb on selle taga, et nafta "liikus" alla ja nüüd oodatakse, et nafta "liiguks" üles; milleks tegelda majandusega, parem oodata!

Venezuela laseb välja veelgi suurema nimiväärtusega paberraha
06. detsember 2016 21:05, Romet Kreek ärileht.ee

Inflatsiooni käes vaevlevas Venezuelas tulevad käibele suurema nominaaliga rahad, mis võib leevendada sularaha probleeme, kirjutas BBC.

Seni on Venezuela suurima nimiväärtusega raha 100 bolivarise väärtus umbes kaks USA senti. Inimesed peavad restoranis või supermarketis käies kandma kaasas seljakotitäit paberraha, mida on tülikas sularahaautomaatidest kätte saada.

Keskpank teatas, et 15. detsembrist tulevad käibele kuue nimiväärtusega uued rahad alates 500 kuni 20 000 bolivarini.

Mustal turul langes novembris kuu ajaga bolivari väärtus USA dollari vastu 60 protsenti.

Reedel ei saanud kasutada Venezuela krediitkaarte ning ka sularahaautomaatide süsteem hangus, mistõttu ärid aktsepteerisid vaid sularaha. Sotsialistist president Nicolas Maduro ütles, et probleemi põhjustas küberrünnak. Ta on jätkuvalt seisukohal, et USA on Venezuela majanduskriisi taga.

Venezuela majandus sai ränga löögi nafta hinnalangusest, mis on riigi põhiline ekspordikaup.
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 3921
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Uued suured paberraha nominaalid Venetsueelas

Postitus Postitas muhfff » 19 Dets 2016, 12:50

Tsiteerides klassikuid, You can't make this shit up...
Kui NSVLi põllumajandusel oli viis vaenlast (kevad, suvi, sügis, talv ja rahvusvaheline imperialism), siis Venetsueela piirdub ühega - rahvusvaheline sabotaaž

Venezuelas on rahvarahutused. Kehtetuks kuulutatud rahatähed on kummalisel põhjusel taas kehtivad

Venezuelas toimuvad seoses saamatu rahavahetusega tänavatel vägivaldsed rahutused vähemalt kuues linnas.

Venezuela president, kes hiljuti kuulutas pool riigist käibel olevast rahast ehk sajabolivarised rahatähed kehtetuks, teatas, et kehtetud rahatähed kehtivad kuni 2. jaanuarini. Suurima nimiväärtusega rahatähtede käibelt kõrvaldamine tõi kaasa süvenenud sularahapõua, vägivaldsed protestid ja rüüstamised.

President Nicolas Maduro pikendas raha kehtivust, kuna uued suure nimiväärtusega rahatähed ei ole riiki jõudnud. Maduro süüdistas selles, et kolm lennukitäit raha riiki ei saabunud, „rahvusvahelist sabotaaži.“ Milles see sabotaaž seisnes, ei ole teada.

Reedel ja laupäeval muutusid protestid vägivaldseks vähemalt kuues linnas – Maracaibos, Ciudad Bolivaris, El Callaos, Tumeremos, Santa Elenas ja Guasipatis.

Valitsus lubas 100-bolivarised vahetada uue suurema nominaaliga rahatähtede vastu ja lasta need neljapäeval ringlusesse, kuid ei suutnud seda organiseerida.

Maduro ütles laupäeval, et „oleme rahvusvahelise sabotaaži ohvrid, kuna raha on trükitud, kuid seda ei saa Venezuelasse saata.“

Võimalik, et Venezuela jättis rahatrüki eest maksmata nagu on riigil kombeks olnud varasemate rahatähtede trüki puhul. Kuuldavasti tahtis keskpank uusi rahasid trükkida, kuid seni riigile raha trükkinud ettevõtted keeldusid, sest arved on maksmata. Seetõttu otsis Venezuela uusi rahatrükkijaid, sealhulgas pidas keskpank läbirääkimisi ka Venemaa Gosznakiga, kirjutas Bloomberg aprillis. Võimalik, et rahvusvaheliseks sabotaažiks nimetab president seda, et kui kauba eest ei ole tasutud, siis seda kätte ei anta.

Ühtlasi jättis riik kuni 2. jaanuarini suletuks piirid Brasiilia ja Kolumbiaga, et väidetavalt smugeldajate poolt sinna kokku kuhjatud 100-bolivariseid ei saaks riiki tuua.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Vasta