Läti esimene meene-2-eurone

Vasta
mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Läti esimene meene-2-eurone

Postitus Postitas mart » 18 Jaan 2014, 22:09

esimese Läti võltsitud euromündi kohta otsides leidsin info Läti esimese meene-2-eurose kohta:
Банк Латвии выпустит специальную монету номиналом 2 евро
Во второй половине текущего года Банк Латвии планирует выпустить в обращение специальную монету номиналом 2 евро. Об этом сообщил на пресс-конференции руководитель управления денежного обращения Банка Латвии Янис Блумс.

Центральный банк ежегодно будет выпускать по две такие монеты, как раньше латы, но их тематика, по словам Блумса, будет отличаться от "грибов и муравьев".

Сейчас в Латвии в обращении появляются и монеты других стран еврозоны, но в целом их доля невелика. Центральный банк прогнозирует, что и впредь основную денежную массу будут составлять латвийские евро.
===

erinevalt Eesti Panga töötajatest, mis pole senini 3 aasta jooksul suutnud oma 2-eurost välja lasta, ei saa Läti Panga töötajad vaid palka, vaid teevad tööd ka müntide osas

ahjaa, arvestades nooremaid portaali külastajaid pakuks väikse tõlke:
2014 teises pooles plaanib Läti Pank välja lasta spetsiaalse 2-eurose ja edaspidi 2 sellist münti aastas, nagu varem 1-latistega, aga nende teemad erinevad varasemate "seente ja sipelgate" teemadest
pakun ise, et võib tulla kas Saksa 2-euroste ja Soome 5-euroste linnade-regioonide teema või siis midagi ajaloolisemat
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Vasta