Varastatud

Parem karta kui kahetseda!
Vasta
Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Varastatud

Postitus Postitas muhfff » 16 Apr 2013, 18:29

Õnneks pole varem sellise teema järgi vajadust olnud, kuid üks kord on kahjuks ikka esimene kord (aga loodetavasti pikaks ajaks ka viimane kord).

Vahendan infot:
Varastatud kirjaümbrikust ja Eestist selline rahatäht.
Oleks vaja see postitöötaja kätte saada. Seal mitu asja hingel.
500 krooni seerianumbriga AT 020813.
Kui näete seda kuskil, võite mulle kirjutada (ja ma saadan info edasi) või siis kirjutage siia teemasse.

(pilt läheb suuremaks, kui peale vajutada)
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

platinum
Viiekroonine
Postitusi: 612
Liitunud: 19 Mai 2012, 00:02

Re: Varastatud

Postitus Postitas platinum » 17 Apr 2013, 06:33

Kahju kuulda.
Mis teenust kasutati? eesti post, registreeritud mulliümbrikus? Kas tehti ümbrik lahti ja võeti tühjaks või kogu kupatus läks kaduma?
Anna teada ka kuidas läheb otsimisel.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Varastatud

Postitus Postitas muhfff » 17 Apr 2013, 08:18

platinum kirjutas:Mis teenust kasutati? eesti post, registreeritud mulliümbrikus? Kas tehti ümbrik lahti ja võeti tühjaks või kogu kupatus läks kaduma?
Vot seda pean ma küsima, sest minu osa piirdub hetkel (õnneks) üksnes suuvoodriks olemisega.
platinum kirjutas:Anna teada ka kuidas läheb otsimisel.
Kindlasti!
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Varastatud

Postitus Postitas muhfff » 17 Apr 2013, 10:26

Selline vastus:
kiri lihtkorras, tavaline valge ümbrik. 500 krooni oli õhukese papi vahel. Kiri oli lahti võetud nii, et silma ei hakanud. Seega, kas lahti võetud kuumaks lastes või mõni muu nipp. Ümbik pandi kinni tagasi ja saadeti tuligi minuni. Eesti POST.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

suurpomm
50 senti
Postitusi: 78
Liitunud: 25 Apr 2011, 17:04

Re: Varastatud

Postitus Postitas suurpomm » 17 Apr 2013, 16:26

Politsei kodulehelt:
16. aprillil varastati Sakus asuvast eramust erinevaid münte ja väärisesemeid. Kahju kokku 1000 eurot.

platinum
Viiekroonine
Postitusi: 612
Liitunud: 19 Mai 2012, 00:02

Re: Varastatud

Postitus Postitas platinum » 17 Apr 2013, 19:19

Seda ma olen ise ka kõige enam kartnud, et võetakse lahti ja tehakse tühjaks. Isegi kui tähitud kiri tuleb mündiga, käin postkontoris järel ja annan allkirja, et sain kirja. Lähen koju ja teen lahti ning münti seal sees pole. Kellele ma seda räägin pärast? Posti karjuma minna aga keda see seal huvitab, kiri on kätte saadud ju.
Vaatasin posti lehelt, et Eesti sisene:
Kindlustusmaks (väärtustamine) 1 % saadetise avaldatud väärtusest*
Münti ostes ja pakkumist tehes arvestada sisse see raha vist edaspidi kallimate asjadega.
Välismaale saates: Standard- ja maksikirja edastamisel väärtsaadetisena lisandub tähtsaadetise edastamise tasule 10% saadetise
avaldatud väärtuse iga euro või selle osa kohta (10 senti ühe euro kohta)
10%!!! see on ebareaalne. Nt. Saksamaalne 3000 eurose paki kindlustamine 300 eurot. Lufthansaga saaksin käia selle raha eest ise paki sinna viimas.
Kunagi kooli ajal sai münte veel vahetatud. Siis korra jäi Itaaliasse pakk saabumata. Kirjutasin avalduse ja paari kuu pärast tuli rahakaart 500 eeki.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Varastatud

Postitus Postitas muhfff » 17 Apr 2013, 21:17

See 1% on mõistlik (nagu Mart ütles, üks pakkumissamm), aga 10% on tõesti ebareaalne...
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Varastatud

Postitus Postitas mart » 17 Apr 2013, 21:49

10% on eraisikute saadetistele välismaale ja see pole päris niisama, postitusel on erinevad reeglid ja protseduurid, mida on kindlustatud kirjaga ilmselt rohkem, nt iga kinnitatud vastuvõtt-edastamine.
aga palju on eraisikutel vaja 3000-euroseid asju välismaale viia? lennupiletitele lisandub muu transport ja kehva lennuplaaniga veel hotell
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

sebastian
Sent
Postitusi: 3
Liitunud: 07 Dets 2014, 18:16

Re: Varastatud

Postitus Postitas sebastian » 07 Dets 2014, 19:47

Mul kogemus Saksamaal kadunud saadetisega. Küsisin sakslastelt (suur oksjonimaja) kinnitust, et saadetis on Saksamaalt lahkunud. Maksid kogu raha tagasi, aga mündist ilmajäämine teeb ikkagi tuska.
Saadetistega tuleb käituda nagu alati oleks küsimus äriühingu suure osaluse võõrandamises. Kui tuleb tähtud kiri, tuleb see kindalsti avada postitöötaja juuresolekul. Vastasel juhul võib saata ka tühja pakendi või tühja paberilehe. Samas ei ole tihti võimalik tuvastada, kas saadeti tühi ümbrik, või os see tee peal avatud. Pakiautomate kasutades peaks paki avama turvakaamera all. Kas need 100% salvestavad ma ei tea, kuid see oleks ainus variant tõestada tühja pakendi saabusmist. Mina isiklikult kahtlustaks alati tühja paki saatmist, kui selle sisu postis varastamist, sest lihtsam oleks pakk varastada koos pakendiga.

Unihiir
Sent
Postitusi: 2
Liitunud: 26 Okt 2015, 21:12

Re: Varastatud

Postitus Postitas Unihiir » 26 Okt 2015, 21:32

Tere!
Selline mure, et Tallinnas korteris käidi sees ja saagiks langesid juhuslikult ka kaks münti - Tsaar Peeter II hõberubla (1728) - suhteliselt kulunud, hõbedast külge tinutatud aasaga ja Tallitaja auraha (1816) - hästi säilinud. Kas on kogemusi, kuidas oleks võimalik jälgi ajada kui keegi käib neid kuskil pakkumas? Ei tohiks olla ka nii igapäevaselt liikuv pandimaja kaup, või? ...

Kui kellelegi juhtumisi neid pakutakse, oleksin väga tänulik kõikvõimaliku info eest! (saatke palun privaatsõnum) Soovi korral võin saata pildi.
Tegemist on pere jaoks emotsionaalsete meenetega.

Vasta