Võimalik pettur või petturid Mündifoorumis

Parem karta kui kahetseda!
Vasta
Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Võimalik pettur või petturid Mündifoorumis

Postitus Postitas muhfff » 28 Dets 2012, 14:05

Minuni on jõudnud juba teine murettekitav uudis kasutaja kaivoloppe3 kohta. Tundub, et isik, kes nimetab end Kaivo Lõppe'ks või Kaido Vesmes'eks, Võib proovida kaasfoorumlastelt raha välja petta.

Esimene intsident oli kaasfoorumlane fengarm'iga, teine kaasfoorumlane MartR'iga. Soovitavalt asjaosalised täiendavad, kuid ma kuskil eksisin.

Alustame esimeset juhtumist (niipalju, kui fengarm on mulle rääkinud). Kaasfoorumlane fengarmile pakuti müügiks münte - 8 laulupidu, 6 ülikooli ja kolm Pätsu tukatit.
Ok, hind tunduvalt alla turuhinna oleks pidanud juba valvsaks tegema, kuid kunagi ei või teada, võib-olla on inimesel kiiresti raha vaja.
Müntide puhul on elementaarne pilte küsida ja kui uskuda kaasfoorumlane fengarmi, siis ta seda ka tegi. Kui uskuda fengarmi sõnu, hakkas siis peale midagi, mida võiks kutsuda hämamiseks - ma pole kodus et pildistada ; mul iphone juhe ei tööta ; mul pole kõnekaardil megabaite, et mobiilse internetiga netti laadida ; mul pole kõneaega, et piltsõnumit saata ; sõber pidi täna fotoka tooma aga ta ei tulnud ; kohe saad pildid ; ma ei leia pilte arvutist üles (ei pruugi olla täpsed sõnad, kuid mõte tundub olevat selline).
Lõpuks õnnestus fengarmil saada üks hägune Pätsu tukati pilt, mis osutus... Lepatriit37 poolt osta.ee's samal ajal müügiks olnud Pätsu tukati töödeldud pildiks. Pange tähele väga iseloomulikku kriimu Pätsu büstist all paremal. Sarnasusi leidub veel.

Mis on veel oluline mainida, kokkusaamisest muidugi keelduti (korduvalt nagu ma aru sain). Äri taheti ajada ainult posti teel ja panga ülekannetega.
Kui fengarm lõpuks enam vedu ei tahtnud võtta, olevat hind müntide eest 150 euroni lastud.

Teine intsident - kasutaja MartR soovib osta kahte Eesti meenemünti. Hinnas lepiti kokku ja siis hakkas taas peale midagi, mida võiks kutsuda hämaks.
Kokkusaamise variant langes ära, sest kaivoloppe3 on "eesti täiesti teises otsas". Pakkus välja võimaluse saata mündid posti teel ning "pool summat ettemaksu, panen paki teele, kaup käes, siis ülejäänud".
MartR tegi igati loogilise pakkumise, et mündid võiks saata lunapakina (MartR maksab kättesaamisel lunamaksu ja see kantakse kaivoloppe3 pangaarvele).
kaivoloppe3-le see variant ikkagi ei sobinud - "Mulle see lunasüsteem ei istu eriti. Olen siiani teinud äritehingud nii, et pool kantakse ette (pool või midagi sarnast), seejärel panen posti."

Küsimusele, et "Sa ise lisasid ka kuulutuse müntide müümise kohta ja nimetasid asukohaks Tallinna. Kas käest-kätte tehing poleks kuidagi mõeldav?" tuli vastus, et "ah, asukoht oli Tallinn aga ma ei asu enam Tallinnas mõnda päeva ja ei jõua sinna enne suve".

kaivoloppe3'l on võimalus veel siin oma kaitsekõne esitada (enne kui permanentne ban tuleb). Muidugi, ta lubas selle kaitsekõne koos "muude asjadega" politseisse saata, kuna "kindlalt ei saa te väita et olen kedagi petnud".

Kui keegi veel petta saanud pole, siis vähemalt hea seegi. Jään siis laimamise eest kohtukutset ootama, Kaivo või Kaido või kes iganes sa oled.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Võimalik pettur või petturid Mündifoorumis

Postitus Postitas muhfff » 28 Dets 2012, 15:01

Näed nii usinasti kirjutasin, et lausa kaks kirja vahepeal tulnud... Kas ma peaks nüüd kartma?
kaivoloppe3 kirjutas:Parem oodata kutset ülekuulamisele, võite uskuda küll et seda ei võeta menetlusse aga võetakse sest mul on mitu sugulast politseis tööl ja nende kaud saab asja kenasti aetud ja saate kõik oma otsused kätte.
Karistusseadustikus on selline mõiste nagu "Võimu kuritarvitamine" (17. peatükk - Ametialased süüteod)

Ja 2 minutit hiljem...
kaivoloppe3 kirjutas:Mina lahkun nüüd jaoskonna poole, kõik vajalikud andmed on käes ning dokumendid prinditud.
Ole ettevaatlik! Väljas on jube libe!
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Võimalik pettur või petturid Mündifoorumis

Postitus Postitas mart » 28 Dets 2012, 15:30

mida oligi oodata, asja edenedes püüavad petturid ka siin raha teenida, soovitused on õiged - kokkusaamine - pildid ning kuni ei tea teist osapoolt lähemalt, pole suurte summadega mõtet posti teel asju ajada.
ostas on seni 2 eBay piltidega kauba müüjat minuga hätta jäänud

tutvustan petturitele väikest asjaolu, et sellised foorumid säilitavad kasutuse IP, kuritegu pandi sisuliselt toime odavaid münte lubades=ebaõiget ettekujutust luues, seega on sellisel "müüjal" tõesti asja politseiga
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Võimalik pettur või petturid Mündifoorumis

Postitus Postitas mart » 28 Dets 2012, 15:59

seejuures kaivoloppe3 on kui "õpikunäide":
Liitunud: 22 Dets 2012, 10:38

kirjutasin ostas 3a tagasi MÜÜJATE PETTUSTE TUNNUSED

Konto:
1. vaata müüja reitingut: reiting ei ole 100%, eriti värsked miinused-neutraalsed sõimuga kommentaarid
2. värske konto, konto tegemise aeg on kasutaja pildi taga: Kasutaja alates ...
3. vaata müüja reitingut: kontot pole tükk aega kasutatud, viimane tehing oli näiteks üle aasta tagasi

Müüja tehingud, vaata müüja reitingut:
1. pole või vähe tehinguid, 1-5, eriti kui varem osteti-müüdi 1-100-krooniseid asju
2. viimane tehing oli näiteks üle aasta tagasi

Pildid:
1. reklaampilt-pildid või "normaalseid" 1-2 pilti, juurde küsides: "pole võimalik pilte juurde teha"
2. ühe eseme pildid ei sarnane omavahel ja müüja ei oska seda seletada
3. piltide puudumisel on harva petuoksjon - petturid leiavad ikka mingi pildi eBayst, et pakkujate "isu tõsta". samas pildi puudumine ei garanteeri veel 100%, et asi on õige, võibolla petturil ei tulnud vaevaga leitud pildi lisamine välja

Deposiitmakse:
1. müüjal on kohe oksjonitingimustes tutvustavas materjalis piltide all kirjas või vastustena kirjas, et keeldub deposiitmaksest
2. müüja jätab vastamata küsimused, mis puudutavad deposiitmakset

Käest-kätte tehing:
1. kättesaamine ainult postitusega, seda rõhutatakse korduvalt üle
2. käest-kätte teingut küsides selgub, et müüja on eestist ära, "lihtsalt ei saa" või ei vasta selleteemalistele küsimustele

Postitamine:
* "ma olen ise eestist ära, postitab ..." (naine, mees, ema või kes iganes)


Kui oksjon on VÕIDETUD, mis peaks tegema ettevaatlikuks:
1. müüja annab pangakonto, mis pole ilmselt tema oma. näiteks profiilis on algne hall naise pilt või e-posti aadress/osta.ee konto on naisenimega, aga mehenimega konto või vastupidi
2. müüja kirjutab, et saatis paki välja enne, kui oled oma aadressi andnud
3. peale aadressi andmist, kuid enne makse tegemist kirjutab müüja et saatis paki välja ning nõuab, et varasema saatmise järel tekkivat ostjal nagu kohustus teha ülekanne pangakontole


Järeldused:
* ÄRA RONI JAMA SISSE, kui see on ilmselgelt näha - eile tehtud konto, deposiit ja käest-kätte välistatud, ära paku!!!
* DEPOSIIT-DEPOSIIT-DEPOSIIT!!! või käest-kätte tehing

** üks tunnus veel ei näita, et on tegu petturiga. loetelu pole täiuslik ja lõplik ning mõnigi keskustest eemal asuv müüja võib pidada osasid punkte ülekohtusteks, aga kõik pärinevad isiklikest tähelepanekutest petuoksjonitelt

siinset "odavmüüki" arvestades pean lisama eriti siinsete foorumi jaoks olulise tunnuse - soovitud hind on liiga odav, et osta või kaks, aga ei pruugi ühtegi kätte saada
Viimati muutis mart, 29 Dets 2012, 10:46, muudetud 1 kord kokku.
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Võimalik pettur või petturid Mündifoorumis

Postitus Postitas mart » 28 Dets 2012, 16:23

ja kui juba sai alustatud, tooks andmed, mis võivad kaduda:
http://www.cvkeskus.ee/forum.php?page=p ... 81&start=5" onclick="window.open(this.href);return false;
Kaivo 30.06.2012 17:02
Tervitused kõigile !
Noormees, täpsemalt 16aastane, lõpetanud põhikooli Tallinnas, otsib tööd suveks ning vara- ja kesksügiseks töö kõrvalt. Tegelikult otsin aastaringset tööd, kuid enne talve kirjutan uue kuulutuse. Alade suhtes ei ole valiv, seega loen läbi / analüüsin kõik pakkumised. Varasemad kogemused mitmesugustel erinevatel aladel.
Töö asukoht ei ole oluline, saan liikuda kõikjal Eesti ja Soome piires.

Kontakti saab :
Tel.: 56xxxx43
E-Mail: kaivoloppe3@hot.ee ; baltizzclan@hotmail.com (ka MSN)

samas arvestades "kaivo lõppe" otsingutulemusi, võib olla petturiks või "naljategijaks" keegi teine
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

kaivoloppe3
Sent
Postitusi: 1
Liitunud: 22 Dets 2012, 11:38

Re: Võimalik pettur või petturid Mündifoorumis

Postitus Postitas kaivoloppe3 » 28 Dets 2012, 16:52

Põhimõtteliselt pole mul midagi tarka öelda terve foorum 1 vastu ma ei hakka siin midagi enam ütlemagi, võite perm bani ära panna suht. Igaühel õigus oma arvamusele.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Võimalik pettur või petturid Mündifoorumis

Postitus Postitas muhfff » 28 Dets 2012, 17:27

kaivoloppe3 kirjutas:Põhimõtteliselt pole mul midagi tarka öelda
Karta oli...

Aga kui on huvi pikem lugu edastada, eks sa siis kirjuta mulle meilile. Aktiveerima ma Sind enam ei hakka.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

MartR
10 senti
Postitusi: 38
Liitunud: 29 Okt 2012, 22:56

Re: Võimalik pettur või petturid Mündifoorumis

Postitus Postitas MartR » 28 Dets 2012, 18:27

Siiski kõige kathlasem kogu vestluse käigus oli see..
tsiteerin:
Torino münte on 2tk, lipu oma 1. Heas seisukorras, "minigripide" sees. Seega puutumatu kraam.

Mul pole ühtki EP münti minigripis :lol:

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Võimalik pettur või petturid Mündifoorumis

Postitus Postitas mart » 28 Dets 2012, 18:39

tal läks 2 vestlust sassi, tavalistes minigrippides on 70e gramm ja punase triibuga minigrippides on 200e gramm, aga see on jälle omaette lugu :P
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Koorejaam
10 senti
Postitusi: 42
Liitunud: 21 Sept 2012, 16:25
Asukoht: Piimapunkt

Re: Võimalik pettur või petturid Mündifoorumis

Postitus Postitas Koorejaam » 28 Dets 2012, 19:22

Minu poolt ka siis teemakohane kirjavahetus copy/paste:


Re: Hei !
Saadetud: 28 Dets 2012, 13:00
kaivoloppe3

Re: Hei !
Saadetud: 28 Dets 2012, 12:33
nmt

Tere!

Jäta telefoni number ja helistan kui Eestis olen ja võtan ühendust ning vaatame need asjad üle, et antud müntidest siis juba konkreetsemalt rääkida saaks. Tervitades Ott!
Re: Hei !
Saadetud: 28 Dets 2012, 00:17
kaivoloppe3

Siis vähe nigel, peaks postiga saatma vist.
Pakkuda on hõbe laulupeo münte 9tk; tavalisi 1930a 2krooniseid 11tk.
Suht heas seisukorras, seisnud enamjaolt . Vanavanemate omad, kuid kuna vanavanaema hiljuti lahkus, siis saab need ära müüa.
Re: Hei !
Saadetud: 28 Dets 2012, 00:15
nmt

Tere!
Asun Soomes ja käin 1 x korra kuus Eestis u. 5-7 päeva korraga, järgmine tulek jääb jaanuari 2013 täpselt veel ei tea. Eestis olles Tallinn-Järvamaa. Tel. 55 55 55 27. Tervitades, Ott!
Hei !
Saadetud: 26 Dets 2012, 17:11
kaivoloppe3

Hei !
Küsimus. Kus asute ja kas saate liikuda ka ?
ROTT 5555 5527

Vasta