Veel üks "konkurss"

Aga ka üleskutsed, teadaanded jmt
Vasta
Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Veel üks "konkurss"

Postitus Postitas muhfff » 06 Jaan 2013, 11:11

Viimasel ajal on olnud spämmbotidega võitlemine nagu Ivan Orava võitlus tibladega - kui ühest saad lahti, siis on kolm uut platsis. Kuna iga registreeruja saab registreerumise kohta meili ja neid meile on olnud viimasel ajal PALJU (eelkõige robotite tõttu), siis sai kõvaketta ruumi omanik hoiatuse spämmimise kohta.

Seega asendasin ma registreerumisel värvilise koodipildi (captcha) küsimuste ja vastustega. Ühe päeva põhjal on vara järeldusi teha, kuid senimaani tundub see päris hea meede.
Et küsimused ja vastusted oleks veel efektiivsem meetod, võiks küsimusi ja vastuseid aegajalt vahetada.

Siin saate aidata Teie - soovitage küsimusi. Tingimused küsimustele on järgmised:
Küsimuse vastus peab olema (eestlastele) väga lihte ja loogiline;
Küsimuse vastus võiks sisaldada ühte Eesti keelele väga iseloomulikku tähte.

Näide (mitte just kõige parem): Küsimus: Üks keeruline eestikeelne sõna. Vastus õueaiaäär.

Küsimused saatke palun kas personaalse sõnumiga või mulle meilile, ärge postitage neid siia! Kui need on foorumis, on need nähtavad ka andemkogumisrobotitele (leitavad googlest).

Tänan juba ette.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Veel üks "konkurss"

Postitus Postitas mart » 06 Jaan 2013, 12:00

kindla peale minnes sõnadega liitmistabel 5 piires, nt: kirjuta sõnaga, palju on üks pluss kaks
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Veel üks "konkurss"

Postitus Postitas muhfff » 06 Jaan 2013, 16:46

mart kirjutas:kindla peale minnes sõnadega liitmistabel 5 piires, nt: kirjuta sõnaga, palju on üks pluss kaks
Robotite vastu aitab see kindlasti.
Samas, võib-olla olen ma liiga paranoiline, kuid olen kuulnud ka hiinas ja indias olevatest "tehastest", kus inim-robotid foorumitesse spämmikontosid teevad. Ma muidugi ei tea, kui palju aega nad saavad ühe foorumi kohta kulutada, kuid mõne tõlkeprogrammiga oleks lihtne arvutustehetele vastuseid saada. Samas, võib-olla ma muretsen üle.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Veel üks "konkurss"

Postitus Postitas mart » 06 Jaan 2013, 17:36

inimrobot ei saa kindlasti tõlkida: "kes on eesti president", "mis on eesti pealinn"?

captchadest:


aga inimrobotid kõlab hästi, nagu II ilmasõja aeg olevat sakslastel olnud "inimarvutid", kes arvutasid mitmekaupa paralleelselt lennukite aerodünaamikat, kui mingis lahenduspunktis kõigi kolme vastused polnud samad, alustasid uuesti arvutamist, wikisse jõudsid USA inimarvutid
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
Taavi
10 senti
Postitusi: 34
Liitunud: 26 Apr 2011, 13:51
Asukoht: Tallinn

Re: Veel üks "konkurss"

Postitus Postitas Taavi » 18 Jaan 2013, 21:45

Mitu päeva on nädalas?
Mitu päeva on aastas?
Mitu grammi on üks kilo?
Mitmes sajand hetkel on?

Vasta