Väikeste erinevustega mündid

Piisavalt suur ala väärimaks oma teemat
Vasta
echo
10 senti
Postitusi: 23
Liitunud: 16 Dets 2013, 22:17

Väikeste erinevustega mündid

Postitus Postitas echo » 07 Jaan 2017, 12:51

Küsisin millalgi ühe koguja käest, kellel on vist olemas kõik euromündid üldse ja muidugi ka nimekiri erimitest (http://www.eurocollection.co.uk/) oma leidude kohta, aga ega need siiski päris need pole, pigem pisikeste praakide või omapäradega mündid. On neil mingit täiendavat väärtust kah? Ise arvan, et vaevalt, aga paneks siia üles siiski.

1. Uduste viisnurkadega (hõbedase osaga) Kreeka 2€ 2002 (ilma S-ta, juhtumisi?). Sel pildil on ka S-ga variant mingite täiendavate reljeefsete laikudega.
IMG_3801.JPG
2. Soome 1€ 2000 koos "pilvederäbalatega", 1999 on võrdluseks, kuigi see 1999 sisaldab numbrites veidi lisametalli.
IMG_3802.JPG
3. Belgia 20c 2004 lisajoontega, nagu murdumisjälgedega, kuigi midagi katki ei ole. Veider, kuidas sellised jooned üldse tekkida saavad. Kas press ise oli mingiks momendiks juba mõranenud? Sest jooned algavad ja lõpevad täpselt peakujutise servades.
IMG_3803.JPG
4. Üldse on paljud Belgia mündid sellised, et ees ja tagakülg on omavahel pöördes. Ülal mainitud kogujale seda mainides ei võtnud ta seda nagu omaks, ei tea, miks. Mul on oma mündid albumisse pandud ja kui peakuju panna igal pool ühtemoodi ja siis pöörata leht ning vaadata tagakülge, on seal see ühine külg kord ühtepidi, kord teistpidi viltu. Mingi näite hoidsin alles, kus on kõrvuti nii õigesti kui ka viltu asetsev näide.
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha.
Viimati muutis echo, 07 Jaan 2017, 15:32, muudetud 1 kord kokku.

echo
10 senti
Postitusi: 23
Liitunud: 16 Dets 2013, 22:17

Re: Väikeste erinevustega mündid

Postitus Postitas echo » 07 Jaan 2017, 12:55

5. Eesti 20c 2011, mis omab üla- ja ala-servas muutunud värviga metalli. Selle mündi teine külg on kah nagu rohkem radiaalseid kiiri täis.
IMG_3804.JPG
6. Saksamaa 2€ CC 11 viisnurgaga. Õde tõi selle Saksamaalt, kui palusin tal enne siia tulekut juubelimünte kõrvale panna. See on mul nüüd ainuke see konkreetne münt, peaks vist korralikuma kah hankima.
20160604_11_t2hega_juubelimynt.jpg
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha.

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1624
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Väikeste erinevustega mündid

Postitus Postitas Andvari » 07 Jaan 2017, 13:57

Tere. Ega need pisikesed erinevused eriti rahalises vääringus nendele müntidele midagi juurde ei anna. Lihtsalt endal on huvitav. Mulle meeldib eriti see soome 1 eurone "pilvedega". Raha hakkaks sa saama näiteks, kui leiad valele litrile löödud nominaali, 1 ja 2 eurosed on monometallist või on väga suur möödalöök. Mingi aeg õnnestus ühel foorumlasel hankida Eesti 1 eurone millel sisemine metall on ka kollane. Ise maksaks ma arvan kuskil 100.- sellise eest. Huvitav oleks teada kes on see inimene kellel ilmselt olems kõik euro mündid. Kui suure kella külge ei taha nime panna võiks mulle privas kirjutada. Ise kogun eurodest vaid kuni 100000 tiraaziga tavamünte.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Väikeste erinevustega mündid

Postitus Postitas muhfff » 07 Jaan 2017, 14:01

echo kirjutas:On neil mingit täiendavat väärtust kah?
Väikesed vead üldiselt lisaväärtust ei anna. Aga nagu Andvari ütles, siis endal on huvitav koguda.
echo kirjutas:5. Eesti 20c 2011, mis omab üla- ja ala-servas muutunud värviga metalli.
Metalli värvierinevusi ei loeta praagiks.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

echo
10 senti
Postitusi: 23
Liitunud: 16 Dets 2013, 22:17

Re: Väikeste erinevustega mündid

Postitus Postitas echo » 07 Jaan 2017, 15:30

Andvari kirjutas:/---/ Huvitav oleks teada kes on see inimene kellel ilmselt olems kõik euro mündid. Kui suure kella külge ei taha nime panna võiks mulle privas kirjutada. Ise kogun eurodest vaid kuni 100000 tiraaziga tavamünte.
Pole see saladus miskit, ikka seesama veebisaidi omaja, http://www.eurocollection.co.uk/. Tal on kõik ära kah pildistatud ja üles pandud kõrge resolutsiooniga, otsida saab igat pidi. Meeletu töö.

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1624
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Väikeste erinevustega mündid

Postitus Postitas Andvari » 07 Jaan 2017, 15:33

:) ma ikka mõtlesin, et eestlane.

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Väikeste erinevustega mündid

Postitus Postitas mart » 07 Jaan 2017, 16:16

"Väikeste erinevustega müntidega" soovitan mõelda - kui palju rohkem maksaks ühe eest, kui nimiväärtus?
Kui mitte üle 2 korra, siis ilmselt see ka pole rohkemat väärt.
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Väikeste erinevustega mündid

Postitus Postitas mart » 10 Jaan 2017, 15:41

Väikse näitena I Vabariigi Viiking, praeguseks u 2-kordne hind, erinevus peab olema piisavalt erinev, et oleks midagi enamat väärt :)
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Vasta