Tsaari-Venemaa rublad

Kas käsi kullas või p... mullas?
Vasta
Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Tsaari-Venemaa rublad

Postitus Postitas muhfff » 21 Jaan 2016, 13:46

Tundub nagu sterling hõbe (925). Lisaks veel väiksem kaal... Kui münti vaadata, siis norida võiks ääriste kallal, need sellised "karused".
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

siimp
50 senti
Postitusi: 55
Liitunud: 10 Nov 2013, 22:24

Re: Tsaari-Venemaa rublad

Postitus Postitas siimp » 21 Jaan 2016, 14:05

Mõned servapildid juurde:
(Paremal kõnealune skännist läbi käinud rubla, vasakul teine monumendi rubla).
Pilt
Pilt
Lihtsama kaalu peale sai ka visatud:
Pilt

siimp
50 senti
Postitusi: 55
Liitunud: 10 Nov 2013, 22:24

Re: Tsaari-Venemaa rublad

Postitus Postitas siimp » 21 Jaan 2016, 14:29

Ja kui võtta kõrvale Coins.ee oksjonil olnud sama aastakäigu rubla, siis serv on samasugune "karune":
http://www.coins.ee/rubla-1834-aleksand ... -avamine-2

platinum
Viiekroonine
Postitusi: 612
Liitunud: 19 Mai 2012, 00:02

Re: Tsaari-Venemaa rublad

Postitus Postitas platinum » 21 Jaan 2016, 14:55

Tähed tunduvad kuidagi liiga kandilised mulle kui võrdlesin hea kvaliteedi piltidega.

http://www.rnumis.com/rnumis_research_0 ... 7&rfsort=1
Siin leht headest ja kehvematest koopiatest. Kahjuks kaalu pole seal.

Saada NGC-sse.

siimp
50 senti
Postitusi: 55
Liitunud: 10 Nov 2013, 22:24

Re: Tsaari-Venemaa rublad

Postitus Postitas siimp » 21 Jaan 2016, 16:15

Käisin nüüd proovisin ratsaniku rublaga vastupidi. Käisin kahes antiigiäris ja sain mõlemas vastuse, et originaal ja hõbe. Seejärel tõttasin basemetalisse ja seal analüüs AG 94.9prot. Ja teiselt mündi küljelt 94.6 (eksimusena lubas aparaat 0.3 midagi seega ok). Arvamusi, et mida või keda nüüd uskuda? :lol:

ahjaa räägiti ka seal lugu, et neil tegemist palju raadiotehnikaga, mis tulevad koos passidega, kus väärismetalli sisaldused ära toodud. Need ei pidanud üldse klappima nende skänneri tulemustega.

Huvitav, kas keegi on reaalselt veel selle aastakäigu rublasid sellele skännerile näidanud? Kas tulemused sisalduse poolest õiged?


Vaadates 1834 rubla puhul alloleval lingil toodud oksjonil olnud münti, siis on küll ka tähed täpselt samad, ei ole midagi teistsugust:
http://www.goldbergcoins.com/view-aucti ... lot/79566/

Tegin ka "leia 10 erinevust" foto juurde photoshopis (tõstsin enda omal natukene heledust ja kontrasti):
(vasakul olev münt on PCGS hinnatud münt)
Pilt

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Tsaari-Venemaa rublad

Postitus Postitas muhfff » 21 Jaan 2016, 20:09

Ütlen ausalt, et mulle ei meeldi selle coins.ee mündi ääris kah. Aga ma pole samas piisavalt ekspert neid münte selle detaili tõttu maha laitma või ebaehtsaks kuulutama. Võib-olla see on nende müntide puhul täiesti okei. Mulle lihtsalt ei meeldi : )

XRF skänner peaks minu teada päris täpne olema ja aiateibaid ei tohiks näidata. Kui just katki pole vms. 10-margase raport oli igatahes päris täpne.
Kui rahast kahju pole, võid ju proovida veel mõnda münti, mille ehtsuses kindel oled - näiteks mõni odav Nikolai rublane. Siis oleks vähemalt kindel, kas XRF skänner ajab kelbast või võib "mööda tulemustel" mingi tõepõhi all olla (kuigi sellist verifitseerimist nõuaks ma pigem XRF skänneri omanikult tasuta. Lõppude-lõpuks sa ju maksad täpse tulemuse eest!)
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1624
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Tsaari-Venemaa rublad

Postitus Postitas Andvari » 21 Jaan 2016, 20:15

Ei tasu unustada, et ka sertifitseerimis firmadel juhtub sekka nn. "õigeid".

siimp
50 senti
Postitusi: 55
Liitunud: 10 Nov 2013, 22:24

Re: Tsaari-Venemaa rublad

Postitus Postitas siimp » 21 Jaan 2016, 20:22

Lappasin internetti ka ja kõik koopiad, mis siiani leidsid, on mingil kujul ikkagi kenasti arusaadavad.
Antud juhul ei tahaks hästi uskuda, et keegi tegi nii perfektse koopia ja läks sellise asjaga, nagu hõbedasisaldus, alt.
Sellisel juhul oleks võinud pigem vähem hõbedat kasutada, oleks odavamalt läbi saanud...
Eks ma käin mõnipäev mingi kindlama mündiga läbi ja saab teada, mis see skänner asjast arvab.

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Tsaari-Venemaa rublad

Postitus Postitas mart » 21 Jaan 2016, 20:30

Äärise osas https://www.ngccoin.com/certlookup/3827207-001/
"Rõngas", milles vermitakse, venib välja ja matriitsid nihkuvad, mille tulemusena tekib ääris.
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Tsaari-Venemaa rublad

Postitus Postitas muhfff » 21 Jaan 2016, 20:40

mart kirjutas:"Rõngas", milles vermitakse, venib välja ja matriitsid nihkuvad, mille tulemusena tekib ääris.
Selge, tundub loogiline. Aga sellegi poolest ei meeldi mulle müntidel sellised äärised (võib-olla ma olen lihtsalt perfektsionist)
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Vasta