EW täiskomplekt NGC karbis

Mis ta ka maksab?
Vasta
Allan
Topeltkroon
Postitusi: 265
Liitunud: 28 Apr 2017, 20:47

EW täiskomplekt NGC karbis

Postitus Postitas Allan » 26 Nov 2017, 00:35

Tervist!

Mis te arvate palju selline komplekt päriselt väärt olla võiks? Ise lõin mündihinnad kokku ning sain maksimaalselt selle väärtuseks 390€ + karp juurde.

http://www.coins.ee/eesti-muntide-mundi ... 8-1936-ngc

Mõtlesin võib-olla osaleda aga osad mündid on küll sellised, et pole üldse karpi väärt nagu 5 ja 20 sendine või Üldlaulupidu... Kuna siin foorumis on mehi, kes on sadu münte karpi pannud siis äkki keegi tahab pakkuda MS61-62 säilivuses EW komplekti?
Peamiselt huvitavad mind täna Eesti Wabariigi vigamündid.

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1623
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: EW täiskomplekt NGC karbis

Postitus Postitas Andvari » 26 Nov 2017, 04:52

Tere.

Kui sa ütled, et karp juurde, siis 12 karpi on kokku min. ca 300.- Ehk siis kokku 690.-

mvahtra
Viiekroonine
Postitusi: 950
Liitunud: 21 Veebr 2012, 11:15

Re: EW täiskomplekt NGC karbis

Postitus Postitas mvahtra » 26 Nov 2017, 10:10

Tervist !

Üksikult võid küll mõne mündi odavamalt saada aga mitte täiskomplekti,eriti veel sellisel mündivaesel ajal. Müüja näol ongi tegemist meie "oma" foorumi poisiga...Isiklikult arvan,et alghinnaga seda kätte ei saa

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: EW täiskomplekt NGC karbis

Postitus Postitas mart » 26 Nov 2017, 10:32

Kui ostes on kahtlusi, võib teha "reaalsuskontrolli" - milleks ostetakse?

Kui pole seda või pigem neid küsimusi ja nendele vastuseid - teema on lai ja peaks vaatlema rohkem, kui "tahan saada/omada" vms miks ostad, ei näe ise mõtet vastata pikemas perspektiivis ebavajalikule küsimusele

Kui "ostad" "allahindlust" või "õiget hinda" (võimalikult odavalt), siis oksjon on selleks vale koht, oksjonil konkureerivad inimesed, kes soovivad osta ja on valmis hinda üle pakkuma, mitte kes soovivad osta võimalikult madala hinnaga

Sellega seoses tuleb meelde margiklubist (iganädalane väiksem kokkutulek-laat) u 10a tagasi üks keskealine venelane, kes tahtis osta "sõbralike hindadega", ta seletas (kordas) üle: "hinnad peavad olema sõbralikud", selle mõtet-sisu täpsustamata.
Võin lisada ebaolulise pisiasja, et minuteada, ta pole senini mitte ühtegi asja kokkutulekult ostnud
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Allan
Topeltkroon
Postitusi: 265
Liitunud: 28 Apr 2017, 20:47

Re: EW täiskomplekt NGC karbis

Postitus Postitas Allan » 26 Nov 2017, 15:16

Kuna kahjuks on näha ainult üks mündi külg siis ma ei tea ise kas julgen pakkudagi. MS62 ja MS62 mündil võib teinekord väga suur vahe olla nagu ma näinud olen. Suhteliselt loterii värk. Lõpphinnale tuleb ka veel 10% juurde.

See numismaatika nišš on ikka väga kummaline maailm. Ise müüsin kõik enda VF ja XF mündid ära ning ostjad nagu eriti polegi. Osalesid oksjonitel ühed ja samad tuttavad näod, kes kogu aeg osalevad. Samas kui osta tahad siis nagu eriti midagi samuti ei liigu. Tundub, et kellegil on ikka kodus lademetes sadu või tuhandeid EW münte. Osade antiigiärikatega suheldes on nad mulle vähemalt nii ütelnud, et nad ei plaani neid hetkel müüa...

Aga kuidas te üldse teate kelle mündid need on? Kõikide mündid ikka ju pähe ei jää :D Ma tean, et selle mehe osta.ee kasutaja on tuumaenn kuna ostsin temalt mõne mündi hiljuti. Siin foorumis mingi muu nimi?
Peamiselt huvitavad mind täna Eesti Wabariigi vigamündid.

mvahtra
Viiekroonine
Postitusi: 950
Liitunud: 21 Veebr 2012, 11:15

Re: EW täiskomplekt NGC karbis

Postitus Postitas mvahtra » 26 Nov 2017, 16:33

Rikson

Vasta