Nõukogude aegsed mündid

Mis ta ka maksab?
Vasta
Ianton
Sent
Postitusi: 3
Liitunud: 09 Okt 2017, 19:35

Nõukogude aegsed mündid

Postitus Postitas Ianton » 09 Okt 2017, 21:54

Tere,
mida teha/kui palju võiks maksta kopikate kogu. Isa pangas töötades ostis krooniaja saabudes kõik ühe pangakontori metallraha. Nüüd kahjuks isa läinud ja ise ei oska nendega midagi peale hakata, sorteeritud on aastakäikude kaupa ja kogust üle 50 kilo.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5011
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Nõukogude aegsed mündid

Postitus Postitas muhfff » 10 Okt 2017, 08:17

Osade müntide aastakäigud maksavad päris head raha, kuid ülejäänu maksab enamasti vase hinda.
Müntide hind sõltub muidugi eelkõige säilivusest.

Ma ei tea, mis selle 50 kilo müntide seas täpselt on, kuid ilmselt tasuks haruldasemad mündid ühekaupa maha müüa ning ülejäänud 49,x kilo jagada umbes kilosteks juppideks ja müüa erimiotsijatele.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1623
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Nõukogude aegsed mündid

Postitus Postitas Andvari » 10 Okt 2017, 11:17

Tere.
Ma väga suuri lootusi "häid" aastakäike sellest kogust leida ei teeks. Tavakäibest leida haruldasi aastaid oli cccp ajal pea võimatu. Esiteks osta mündikataloog näiteks Conros või Wolmar või otsi netist sellekohast infot. Sealt saad aimu, mis on "head" aastad. Siis vaata üle kas sul on neid aastaid. Selle info põhjal saad teada oma kogu ümbkaudse rahalise väärtuse. Edasi on realiseerimise vaev. Kas siis Osta.ee, coins.ee, siia foorumisse müügikuulutus, kogujate kokkutulekul müük või kellegile otse pakkuda. Võimalik, et emotsionaalne väärtus on suurem, kui rahaline sissetulek nende müügist. Täitsa võimalik, et kui sa neid praegu ei müü, siis su lapsed ja lapselapsed tänavad sind selle eest 100 aasta pärast.

Ianton
Sent
Postitusi: 3
Liitunud: 09 Okt 2017, 19:35

Re: Nõukogude aegsed mündid

Postitus Postitas Ianton » 10 Okt 2017, 19:05

Tänud vastuste eest, kodu endal suht pisike ja ladustamiseks ruumi vähe, nii et väga alles hoidma ei kipu, samas vaseks kahju viia ka. Ilmselt mõistlik tõesti kilo kaupa müüa. Eks seal selliseid rahasid sees, mida ma ise nõuka ajal käibel väga ei näinud, 5 rublaseid ja vähe erilisema kujundusega rublaseid ka silmanud. Ise müntidega kahjuks väga Sina peal pole.

mvahtra
Viiekroonine
Postitusi: 950
Liitunud: 21 Veebr 2012, 11:15

Re: Nõukogude aegsed mündid

Postitus Postitas mvahtra » 10 Okt 2017, 20:16

Siis oleks Sul mõtekas mõne asjatundjaga konsulteerida,Andvari(Hannes) võib-olla soovib üle vaadata.Samas on ta alati ka õiglase hinna maksnud..

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1623
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Nõukogude aegsed mündid

Postitus Postitas Andvari » 10 Okt 2017, 21:12

Üks asi on haruldased aastad, teine asi on erimid millest kirjutas ka Kaupo. Kui aastatega on lihtne, siis erimitega nii lihtne ei ole. Vähemalt mina ei ole selles osas eriti pädev. 50 kg sorteerimine võtab ka oma jagu aega. Ilmselge ei ole mõistlik ka sellist kogust väga kaugele selle praegusest asukohast transportida. Ma eeldan, et mündid asuvad Tallinnas, sellest tulenevalt soovitaks ülevaatajateks neid, kes elavad Tallinnas. Kogusest tulenevalt ei pruugi olla sorteerijaid,aga väga lihtne leida. Kes see ikka tahab oma aega nii sama raisata? Täpselt aru ei saanud mida sa Margus õiglase hinna osas mõtlesid? Tundub nagu oleks väike iroonia toon asjal juures?

Ianton
Sent
Postitusi: 3
Liitunud: 09 Okt 2017, 19:35

Re: Nõukogude aegsed mündid

Postitus Postitas Ianton » 10 Okt 2017, 21:29

Kopikad asuvad tõesti Tallinnas, kopikad sorteeritud ka vääringu ja aasta kaupa. Iga aastakäik/vääring eraldi grip kotis.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5011
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Nõukogude aegsed mündid

Postitus Postitas muhfff » 10 Okt 2017, 21:34

Kui kõik mündid on aastate ja nominaalide kaupa juba sorteeritud, siis võib-olla on mõistlik panna siia nimekiri?
Haruldasi aastakäike-münte on nende seas ilmselt vähe, kuid seetõttu need ongi haruldased, et neid pole palju.
Erimite otsimise jätaks ma vastava ala huvilistele. Seetõttu ma soovitaksingi jagada "tavalisemad" mündid kilosteks juppideks ja siis las huvilised ise otsivad.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mvahtra
Viiekroonine
Postitusi: 950
Liitunud: 21 Veebr 2012, 11:15

Re: Nõukogude aegsed mündid

Postitus Postitas mvahtra » 11 Okt 2017, 06:08

Ilma mingi irooniata julgen sind soovitada Hannes,kuna oled nõuka kopsidega tegelenud ja neid ka hindamisele saatnud.Pole ka kuulnud ,et oleksid kedagi petnud...

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1623
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Nõukogude aegsed mündid

Postitus Postitas Andvari » 11 Okt 2017, 11:16

Tänud heade sõnade eest Margus! Teemaalgatajale saatsin privaat sõnumiga 2009.a. Wolmari kataloogi. 8 aastaga on hinnad mingil määral muutunud, kuid saab vähemalt aimu, mis aastad paremad on. Loodan, et uus kasutaja teab kus neid sõnumeid vaadata.

Vasta