2 Krooni MS62 üle- või alahinnatud?

Mis ta ka maksab?
Vasta
Allan
Topeltkroon
Postitusi: 265
Liitunud: 28 Apr 2017, 20:47

2 Krooni MS62 üle- või alahinnatud?

Postitus Postitas Allan » 09 Sept 2017, 22:34

Tervist!

Kuna see on mu esimene kapslis Toompea siis küsiks arvamust spetsialistide käest, et kuidas teile tundub. On see üle või alahinnatud? Lihtsalt mul on terve hunnik ilusate ninadega Toompeasid seega tekkis küsimus, et mis faktorid selle skoori saamisel kõige olulisemad ikka on.

https://www.upload.ee/image/7440784/DSC02593.JPG
https://www.upload.ee/image/7440821/DSC02594.JPG
Peamiselt huvitavad mind täna Eesti Wabariigi vigamündid.

mvahtra
Viiekroonine
Postitusi: 950
Liitunud: 21 Veebr 2012, 11:15

Re: 2 Krooni MS62 üle- või alahinnatud?

Postitus Postitas mvahtra » 10 Sept 2017, 07:43

Tervist !

Üheks oluliseks aspektiks hinde juures on läige ,mida pildi pealt kahjuks ei näe. Toompeal vaadatakse veel mündi esiküljel olevat nõlva.

Peeter,pane palun oma Toompeade "rivi" serdinumbrid siisa kirja ,igaüks saab siis sise uurida ja võrrelda.

Allan
Topeltkroon
Postitusi: 265
Liitunud: 28 Apr 2017, 20:47

Re: 2 Krooni MS62 üle- või alahinnatud?

Postitus Postitas Allan » 10 Sept 2017, 09:20

Läige on täitsa olemas aga ninasid pole ja tagaküljel mingid täkked nagu pildi pealt näha. Kas oluline on läige või originaal templiläige (propeller kui valguse käes vaadata)? Olen märganud, et kui mündi peal on mingi paatina ja mustuse segu ja see ära võtta siis läige tuleb välja aga see ei ole enam õige templiläige nagu ideaalselt albumis hoitud müntidel.
Peamiselt huvitavad mind täna Eesti Wabariigi vigamündid.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5011
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: 2 Krooni MS62 üle- või alahinnatud?

Postitus Postitas muhfff » 10 Sept 2017, 09:56

Meil on siin olemas selline teema: http://mynt.spikriladu.net/phpBB3/viewt ... ?f=19&t=83 . Sealt leiab erinevate hindenumbrite kirjeldused. Selle põhjal saab hinnata, kas on üle- või alahinnatud, või siis hoopis enamvähem täppi. Pildi pealt on raske hinnata, kui läiget üldse välja ei paista.
Allan kirjutas:Kas oluline on läige või originaal templiläige (propeller kui valguse käes vaadata)? Olen märganud, et kui mündi peal on mingi paatina ja mustuse segu ja see ära võtta siis läige tuleb välja aga see ei ole enam õige templiläige nagu ideaalselt albumis hoitud müntidel.
Otseloomulikult on oluline algupärane templiläige. Kui paatina on õigesti eemaldatud, siis paatina alt tuleb enamasti välja kah algupärane templiläige. Kui templiläige läheb puhastamise käigus kaduma, siis ma kahtlustaks pigem oskamatut puhastamist.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Meelis2712
Kroon
Postitusi: 164
Liitunud: 15 Juul 2014, 18:06

Re: 2 Krooni MS62 üle- või alahinnatud?

Postitus Postitas Meelis2712 » 12 Sept 2017, 19:49

Vt PCGS kodulehel on olemas päris head videod müntide hindamisest. Kõige olulisem hindamise juures on pind 60%, siis löök ja läige kumbki 15% ning lõpuks nö atraktiivsus 10%.

Vasta