osta.ee koopiad

Nägid kuskil midagi huvitavat? Jaga teistegagi!
Vasta
Kasutaja avatar
fengarm
Topeltkroon
Postitusi: 363
Liitunud: 25 Apr 2011, 16:28

Re: osta.ee koopiad

Postitus Postitas fengarm » 02 Veebr 2023, 16:15

Klassikaline ja häbitu eks-igaüks-peab-ise-otsustama-koopia. Pakkumine on juba praegu kõrgem kui koopiat ausal viisil müües õnnestuks teenida.

Õnneks on tänase seisuga mõned lootusekiired olukorra paranemiseks paistmas. Võtsin eile nõuks ka omalt poolt osta.ee-le kirjutada ettepaneku viia sisse originaalide ja koopiate kinnitamise süsteem müüja poolt. Üht-teist on siin varemgi kaalutud ja kui mälu ei peta, on kirjutanud teisedki (Andvari vist?). Probleemiks on aga jäänud, et nõuet eseme originaalsuse kinnitamiseks ei saa esitada, kuna müüja ei pruugi isegi teada, mida ta müüb, mistap ebaeetilistel JOKK-skeemidel on olnud lihtne lokata. Aga mis ma ikka topelt heietan, panen siia selle asemel kuvatõmmise eile koostatud kirjast, millele täna vastati, et idee tundub hea ja võetakse koosolekul arutlusele. Eks nüüd aeg näitab, kas oodatud meetmed viiakse tõesti sisse.
Screenshot 2023-02-02 151233.jpg
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha.
Kogun vanemaid Eesti aladel käibinud münte ning Rootsi kuld- ja hõbemünte.

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1629
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: osta.ee koopiad

Postitus Postitas Andvari » 02 Veebr 2023, 20:24

Tere. Su ettevõtmine igati tervitatav. Kas aga sellest ka mingit loodetud tulu tuleb selles ma kindel ei ole. Antud juhul on kerge öelda, et see ALIII kroonimine on koopia, aga on olemas väga häid koopiaid mida nii lihtne tuvastada ei ole. Ma olen ise ka langenud ühe pettuse ohvriks OSTAS. Pretensioon küll lahendati minu kasuks ja kasutaja konto blokeeriti, aga oma raha ma hetkel veel tagasi saanud ei ole. Need koopiad millest kirjutasin on väga kõrgel tasemel tehtud ja praktiliselt originaalist eristamatud. Nende kohta leiab vene lehtedelt head infot. Olen mõelnud, et kuidas need tehtud on. Ainuke mis suutsin välja mõelda on see, et neid tehakse äkki 3D metalliprinteritega. Seda ülihead koopiat näitasin mitmele Eesti tipp numismaatikule. Keegi ei öelnud, et see on 100% koopia või 100% õige. Saatsin selle NGC-sse kuigi ise arvan, et NGC seda karpi ei pane. Siis on mul vähemalt kohtusse pöördumisel millegile toetuda. See jutt, et müüja ütleb, et on õige ja ostja et ei ole ei vii kuhugi. Ja ma olen müntidega tegelenud alates 1985 aastast ning ei saaks öelda, et ma ei oska originaali ja koopiat eristada. Aga jah peale seda juhust ei julge enam üldse midagi osta.

Kasutaja avatar
fengarm
Topeltkroon
Postitusi: 363
Liitunud: 25 Apr 2011, 16:28

Re: osta.ee koopiad

Postitus Postitas fengarm » 02 Veebr 2023, 23:27

Andvari kirjutas:
02 Veebr 2023, 20:24
Need koopiad millest kirjutasin on väga kõrgel tasemel tehtud ja praktiliselt originaalist eristamatud. Olen mõelnud, et kuidas need tehtud on. Ainuke mis suutsin välja mõelda on see, et neid tehakse äkki 3D metalliprinteritega.
Ei usu, et 3D printeriga, kui sa just ei pea silmas matriitside printimist, sest otse münte printides ei saavutaks ju templiläiget mitte kuidagi, kui printer pole just võimeline mikrostruktuure printima (kahtlen). Pigem eeldaks, et väga häid koopiaid ikkagi vermitakse nagu ehtsaid müntegi. Minu meelest kõige loogilisem oleks väga heast originaaleksemplarist teha väga hea 3D skänn, misjärel failist täkked jmt eemaldada, tuletatada matriitside failid ja graveerida väga täpse CNC pingiga matriitsid (või 3D printeriga, aga ei tea tõesti kas see sellise täpsusega juba võimalik on). Kallis ettevõtmine igal juhul ja eeldab sügavaid teadmisi nii numismaatikast kui ka metallurgiast, et veenva tulemuseni jõuda.

Kuidas sa lõpuks üldse järeldasid, et tegu on koopiaga? Lõpuks tekib küsimus, et kui koopiad muutuvad nii heaks, et kõik klapib ja münt petab ära ka suurimad eksperdid, siis mis vahet seal enam on peale selle, et müntide hind taandub metalli väärtuseni, kui just mündi ajalugu pole pikalt ja usaldusväärselt dokumenteeritud.
Kogun vanemaid Eesti aladel käibinud münte ning Rootsi kuld- ja hõbemünte.

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1629
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: osta.ee koopiad

Postitus Postitas Andvari » 03 Veebr 2023, 06:16

fengarm kirjutas:
02 Veebr 2023, 23:27
Kuidas sa lõpuks üldse järeldasid, et tegu on koopiaga?
Ma panin pildid ühele vene mündifoorumi lehele. Seal hakkasid mõned inimesed kommentaaride all kahtlema originaalsuses. Siis hakkasin ise täpsemalt münti uurima ning netist infot lisaks otsima ja lõpuks ka kahtlema. Põhiline mis mind kahtlema pani oli äärekirja mõne üksiku tähe kaldenurk. See on nii väike erinevus ja kui sul ei ole kõrval mõnda teist kindlat originaali võrdlemiseks, siis sa ei panegi seda tähele. Aga ootame NGC otsuse ära. Ja kui ongi nii hea koopia, et NGC ta originaaliks tunnistab, siis ei olegi ju eriti vahet. :)

Kasutaja avatar
fengarm
Topeltkroon
Postitusi: 363
Liitunud: 25 Apr 2011, 16:28

Re: osta.ee koopiad

Postitus Postitas fengarm » 03 Veebr 2023, 14:17

Samas on NGC ka markade leedu koopiaid karpidesse pannud, aga eks EW ongi üks väike nišš. Tsaari hõbedaga nad vast nii kergesti alt ei lähe.
Kogun vanemaid Eesti aladel käibinud münte ning Rootsi kuld- ja hõbemünte.

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1629
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: osta.ee koopiad

Postitus Postitas Andvari » 04 Veebr 2023, 05:03

fengarm kirjutas:
03 Veebr 2023, 14:17
Samas on NGC ka markade leedu koopiaid karpidesse pannud, aga eks EW ongi üks väike nišš. Tsaari hõbedaga nad vast nii kergesti alt ei lähe.
Saksa 1916 OST kopikaid, samuti Läti 2s 37 on ka koopiaid karpi pandud ja ilmselt muudki. Eks tegijal juhtub, aga ma ka ise ei tea, et Tsaari hõbeda koopiaid oleks karbis olnud.

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1629
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: osta.ee koopiad

Postitus Postitas Andvari » 07 Veebr 2023, 05:41

fengarm kirjutas:
02 Veebr 2023, 23:27

Ei usu, et 3D printeriga,
Mingi uudis selle kohta:
https://qazmonitor.com/news/1388/kazakh ... technology

Kasutaja avatar
fengarm
Topeltkroon
Postitusi: 363
Liitunud: 25 Apr 2011, 16:28

Re: osta.ee koopiad

Postitus Postitas fengarm » 07 Veebr 2023, 14:37

Andvari kirjutas:
07 Veebr 2023, 05:41
Mingi uudis selle kohta:
https://qazmonitor.com/news/1388/kazakh ... technology
Huvitav teema, aga jääb häguseks, kas kogu münt on 3D-prinditud või ainult kala. Praegu veel on leitavad ainult arvutiga genereeritud pildid mündist. Eks varsti saab näha, milline tegelikkuses välja näeb ja ehk kuuleb sellest tehnoloogiast siis ka rohkem.
Kogun vanemaid Eesti aladel käibinud münte ning Rootsi kuld- ja hõbemünte.

Villu
5 senti
Postitusi: 6
Liitunud: 15 Jaan 2023, 15:09

Re: osta.ee koopiad

Postitus Postitas Villu » 16 Apr 2023, 15:01

Tere.

Ma ei tea kas see on õige koht kuhu seda teemat kirjutada, kuid sain endale osta.ee-s võltsitud 1 rubla 1910 mündi. Soovin küsida nõu, et kuidas edasi käituda.

https://www.osta.ee/index.php?fuseactio ... =148649637

Olukord siis selline, et leidsin osta.ee -st eelmainitud kuulutuse ja tegin pakkumise, kuna tundus, et üks müntidest võib olla väärt pakkumiseks, täpsemalt 1 rubla 1910. Esimene häirekell hakkas põlema kui kasutaja Meelis2712 küsis mündi servapilti, ning sai vastuse „No krt.ma hakkan siin veel pilte tegema juurde. Mul on pohhui, tahad või ei taha.“. Mõtlesin, et pakkumine on tehtud ja tasun siis deposiidiga, saan rahulikult mündi autentsust kontrollida ja vajadusel osta.ee-s pretentsiooni teha ja tagasi saata. Suhtlemine müüjaga „reeglid“ oli kergelt öeldes kummaline tema keelekasutuse ja ka ülbuse tõttu. Ühesõnaga laupäeva hommikul saatis kirja, et ta päris elamise, kus need mündid praegu asuvad, tema ise sinna lähemal ajal ei satu, kuid töömees võib need Magistrali keskuse kohvikus mulle üle anda ja et tal on ka teine ports münte mida saab pakkuda. Olin nõus kohtuma, võtsin kaasa enda valduses oleva 1898 aasta 1 rublase mündi ja grammikaalu. Töömees ütles, et vaata ostetud mündid üle ja alles siis näitab mulle teist mündipakki – omanik olevat selline paranoiline "nõiamoor" ja seda kindla sõnaga nõudnud. Esmasel vaatlemisel tundus münt mulle autentne, kaal oli ca 20,09g ja münte üksteise peale pannes läbimõõdult identsed. Paksuse erinevus ei hakanud mulle kohe silma. Vabastasin deposiidi. Sain siis otsustamiseks vaadata teist pakki kus oli 1 rubla 1907. Münt samasugune nagu esimene kuid servast natuke kulunud ja sealt paistis nagu oleks natuke kollakas sisu hõbedakarva pinna all. Teist münti ma ei võtnud. Kodus kraapisin 1 rublast münti 1910 ja tulemus oli selline nagu näha piltidel allpool.

Ühesõnaga kooliraha on tasutud ja enesetunne suhteliselt …nõme.
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha.

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1629
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: osta.ee koopiad

Postitus Postitas Andvari » 16 Apr 2023, 20:00

Kas müüjaga oled suhelnud? Kui kokkuleppele ei saa, esita osta kaudu pretensioon. Võid muidugi kohe ka kohtusse pöörduda, kui tead müüja andmeid. Kui osta pretensioon sinu kasuks tehakse, siis saadetakse ka müüja info sulle. On 2 varianti kohtus. Kas tavaline tsiviilhagi või eeltõendusmenetlus. Võid mõni õhtu helistada kui nõu vajad( täna ei sobi ). 51904444

Vasta