osta.ee koopiad

Nägid kuskil midagi huvitavat? Jaga teistegagi!
Vasta
mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: osta.ee koopiad

Postitus Postitas mart » 25 Sept 2012, 08:17

paremad servapildid, nagu palusin, aga jätkuvalt kahtlused, kuigi jätan väikse võimaluse, et tegu on nõrga verminguga (mistõttu on osad mummud "hägusad"); samas on väga ebaloomulik vapikülje alaosa mummude ja servakandi vahel olev joon.
arvestades, et ka andvari pakutud tuntud 1926 koopiate müüja Lanzi 5-margasel on tagaküljel sarnane joon: http://mynt.spikriladu.net/phpBB3/viewt ... 8&start=30" onclick="window.open(this.href);return false; siis nõrga vermingu=originaali võimalus jääb üliväikseks
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Caesar
Topeltkroon
Postitusi: 216
Liitunud: 28 Apr 2011, 12:46

Re: osta.ee koopiad

Postitus Postitas Caesar » 26 Sept 2012, 19:36

mart kirjutas: kuigi jätan väikse võimaluse, et tegu on nõrga verminguga (mistõttu on osad mummud "hägusad");
Sellisel juhul peaks ju ka reljeef nõrgem olema, aga vapp ja pärg, ning nominaalikülje kirjad ja nr 5 on ilusad (loe: piisavalt kõrge reljeefiga), nagu peab. Kuhu aga kadus servarant? No praaki tuleks ju ka sekka, aga nii puusse toonased masinad ka panna ei saanud. See litter peaks siis juba alamõõduline olema. Aga no rihveldus on siiski erinev originaalist. Originaal 5 marka 1926 rihvelduse rombjas ovaal ehk kurgiseemne kujuline versus siinne vorstikujuline (vabandan ehk totrat võrdlust aga need poolekilosed keeduvorsti või kohupiimapastatorud kilepakendis tulid esmalt silme ette).
Minu jaoks kindel koopia.

Ühtlasi et omalt poolt pisut protsessi õiges suunas juhtida, tegin osta.ee Kollektsioneerimise foorumisse sarnase teema - moderaatorite töö hõlbustamiseks.
Palun siis täiendage seda nii Eesti, Läti, Leedu, Tsaarivene jne leidudega vuflite valdkonnast ja nimetage ka müüjad nende oksjonilinkide juures ära.
Häbipost peab olema, aga mitte niivõrd sinisilmsetele ostjatele, kuid just neile, kes selle pealt teenivad.
Huvitavad heas säilivuses Eesti jt. Balti riikide mündid.

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: osta.ee koopiad

Postitus Postitas mart » 26 Sept 2012, 22:54

caesar, mul on põhimõte, et kui pole selgeid koopia tunnuseid, räägin mündist pikemalt, kui hoian seda käes, saan rahulikult vaadata ja eriti veel võrrelda, mitte nii, et saadetakse hägusad pildid ja jagatakse minu arvamust, kui eksimatut, siis aga üks teine "eksimatu" arvab teisiti ja ...
olen küllalt näinud 3m kauguselt "võltsingute tuvastajaid" ja muid kätega vehkijaid ning tahaks vahel mõnele sellisele tõsiselt tappa anda

mul oli nt 1926 5ne, millel polnud "vabariik" ühte "I"-d, ostas oli suvel jällekord 1926 3ne, millel oli sama tüüpi kehva tooriku serva poole mõne tikupea suurune laik, olen näinud ka 1926 5st, millel oli rihveldus nihkunud u 1/4 ja kogus 25-sendine, mille rihveldus on vaid poole peale, tuues sisse veel 1922 5-margased, mida avastasin esiteks 2 tüüpi, üks "nõrga B-ga" ja rihveldused on "nõelaga tõmmatutest" lameda/jämedani... võin jätkata ja need näited on vaid eesti müntidest.
mida rohkem süvened, seda rohkem tead, mis võib mida tähendada; 1926 markade "traagika" seisneb selles, et nad olid tolleks ajaks peenraha ning erinevalt väärismetallmüntidest toorikuid, matriitse ja münte jooksvalt ei kontrollitud nii hoolsalt, mistõttu on palju väikseid vigu
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Caesar
Topeltkroon
Postitusi: 216
Liitunud: 28 Apr 2011, 12:46

Re: osta.ee koopiad

Postitus Postitas Caesar » 27 Sept 2012, 17:02

Mart, ka mul on mõned põhimõtted, üks nendest on selline, et iga rämpsu pärast (antud juhul mingi koopiamünt) ma ennast üles kütma ka ei hakka.

Teine mõttetera oleks, et "kõik patud ühte nahka ka ei mahu". See oleks antud kontekstis, et liiga palju erinevaid vigu ühe mündi kohta ei võimalda seda originaaliks lugeda.

Ma ei loobi sõnu, kui ma pole asjades veendunud. Selleks ma süvenesin pikalt erinevatesse originaalmündi piltidesse ja antud mündi LANZ'i koopiaga võrdlemisse. Kui selle tulemusena ma leidsin, et need kaks münti on samast garaazhist pärit... Ja neid vigu ei esine originaalidel, siis sellest läks ka antud link ja müüja osta.ee foorumisse ülesse.

Ja muide, mitte kõik mark mündid pole samast mündikojast ning ka Toompea münt on väärismetallist (erinevaid mõrasid ei jõua üle lugedagi). Ühte 25 sendist ebatäieliku rihveldusega olen ise ka müünud. Samas olen avatud kõikidele vigamüntide piltidele, nt mõrad 1926 aasta müntidel, võite ka privaatsõnumiga pakkumisi teha. Me mõlemad teame, et mu postkast ei hakka uputama lähinädalate jooksul, sest hoolimata "peenrahaks muutumisest", nende vermingukvaliteet on ikka üpris hea.
Huvitavad heas säilivuses Eesti jt. Balti riikide mündid.

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: osta.ee koopiad

Postitus Postitas mart » 27 Sept 2012, 20:28

Caesar kirjutas:Samas olen avatud kõikidele vigamüntide piltidele, nt mõrad 1926 aasta müntidel, võite ka privaatsõnumiga pakkumisi teha. Me mõlemad teame, et mu postkast ei hakka uputama lähinädalate jooksul, sest hoolimata "peenrahaks muutumisest", nende vermingukvaliteet on ikka üpris hea.
vähemalt 1926 1-margaste osas sõltub kõik luubi tugevusest, peale Volliga templimõradest rääkimist õnnestus 12st leida 12 erinevat :P ning praeguseks olen loobunud markade iga väikse mõra kõrvalepanekust

osta 1926 5-margasel leidsin lõpuks üles selle põlvkonna tunnuse, kuhu kuulub ka Lanzi plönn, pean vaatamiseks jätkuvalt silmad lahti tegema, segadust tekitasid Lanzi plönni lömmis mummud.
seni on 1926 5ste ühes tükis koopiate IV "hulkuv tüüp" fengarmi täheldatud Veikko/panikovski jällegi ostas müüdud koopia
Viimati muutis mart, 28 Sept 2012, 07:53, muudetud 1 kord kokku.
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Caesar
Topeltkroon
Postitusi: 216
Liitunud: 28 Apr 2011, 12:46

Re: osta.ee koopiad

Postitus Postitas Caesar » 27 Sept 2012, 23:42

mart kirjutas: vähemalt 1926 1-margaste osas sõltub kõik luubi tugevusest, peale Volliga templimõradest rääkimist õnnestus 12st leida 12 erinevat :P ning praeguseks olen loobunud markade iga väikse mõra kõrvalepanekust
Ma ei mõelnud mikrofilateeliat nagu sellel suurel vapipildil on joonistatud http://www.osta.ee/10870905" onclick="window.open(this.href);return false;
Pigem sellist mida palja silmaga ikka näha oleks. Sain hiljuti ühe ilusa Toompea mõra, riputan selle ka ülesse õigesse kategooriasse, võibolla isegi täna veel kui viitsin.
Paidevei, see Panikovski koopia on küll ilus (hoolimata sellest, et rihveldus ei ürita aimata originaali), oli varem kahe silma vahele jäänud, tänud selle lisamisest siia teemaarendusse.
Huvitavad heas säilivuses Eesti jt. Balti riikide mündid.

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: osta.ee koopiad

Postitus Postitas mart » 28 Sept 2012, 10:03

tooks tagantjärgi "kohtu ette" ühe osta suvise 1926 5-margase, kindlasti sooviks Caesari arvamust
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1628
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: osta.ee koopiad

Postitus Postitas Andvari » 28 Sept 2012, 23:13

Serva pilt suht vilets, aga pakun, et samast seeriast koopia. Aga, et päris kindel olla peaks münti nagu Mart soovitab luubiga vaatama. Utoopiline hind ja mis säilivus.

halal
Kroon
Postitusi: 105
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:40

Re: osta.ee koopiad

Postitus Postitas halal » 30 Sept 2012, 09:01

http://www.osta.ee/ew-5-marka-1926-a-su ... 54661.html" onclick="window.open(this.href);return false;
jälle turul!

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1628
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: osta.ee koopiad

Postitus Postitas Andvari » 30 Sept 2012, 10:12

:):):)

Vasta