osta.ee koopiad

Nägid kuskil midagi huvitavat? Jaga teistegagi!
Vasta
mvahtra
Viiekroonine
Postitusi: 950
Liitunud: 21 Veebr 2012, 11:15

Re: osta.ee koopiad

Postitus Postitas mvahtra » 16 Apr 2023, 21:11

Nii lihtne see pole ,kui müüja müüb lotina ja pole eraldi välja toonud,et sisaldab 1 rubla 1910 originaali siis vastutus ostjal. Ostsin Künkerist samamoodi loti ,kus 3 ja 5 mk. 26 koopiad sees,vaidlustasin ja sain sama vastuse e. kui müüakse lotina ja pole eraldi välja toodud a la sisaldab 5 mk. 26 siis vastutus jääb müüjale kuna oktsjonimaja ei pea igat münti lotis kontrollima...

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5029
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: osta.ee koopiad

Postitus Postitas muhfff » 16 Apr 2023, 21:28

Kardan sarnaselt mvahtra'le, et siin pole kahjuks midagi väga teha. Oksjonikirjelduses pole kuskil öeldud, et tegemist oleks originaal-1910. aasta rublaga.
Lisaks on deposiiti vabastades linnuke, et "olen tutvunud kaubaga ja rahul jne".

Muidugi võib proovida müüjaga ühendust võtta, aga vaadates oksjoni all olevat suhtluse stiilinäidet, siis ma liiga palju raha tagasi saamisele ei loodaks...
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1629
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: osta.ee koopiad

Postitus Postitas Andvari » 16 Apr 2023, 22:22

Kui oksjoni juures ei ole kirjas, et koopia, siis eeldatakse, et müüakse originaal(e)i. Vahet ei ole kas müüakse lotti või üksikut münti. Kui peaks tekkima kahtlus, et müüdi koopia(id)t, siis lahendab osta pretensiooni üldjuhul ostja kasuks. Kusjuures ei ole oluline kas oled deposiidi vabastanud või mitte. Koopiast aru saamine võis ostjal tulla/tekkida alles mingi aja pärast peale deposiidi vabastamist. Mul endal on olemas analoogne kogemus ostaga.

121
Topeltkroon
Postitusi: 259
Liitunud: 18 Okt 2020, 21:50

Re: osta.ee koopiad

Postitus Postitas 121 » 16 Apr 2023, 23:57

Kuna komplekti müüdi "mündid" kategoorias (mitte näiteks "suveniirid"), siis ega sõna-sõnalt võttes vist mündist tehtud koopia ka mündiks ei kvalifitseeruks.

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1629
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: osta.ee koopiad

Postitus Postitas Andvari » 17 Apr 2023, 11:27

Panen siia minu juhtumi pretensiooni väljavõtte. Ma maksin ka deposiidiga antud juhul, kuigi pretensioonist võib jääda mulje, et see nii ei olnud. Asi ei ole veel lõppenud. Münt on hetkel NGC-s. Muidugi minu puhul on summad vähe teised, kui see 50.- Ilmselt keegi ei eelda, et 50.- on võimalik osta originaal 1910.a rubla.

Pretensioon:
(ostja)
Tere. Sain mündi kätte ja arvasin, et on originaal. Näitasin ühele tuttavale numismaatikule kes ütles, et münt on koopia.
Olen müüjaga suhelnud. Pakkusin välja, et saadan mündi USA-sse NGC firmasse hindamisse. Nemad on pädevad hindama kas on või ei ole originaal. See võtab umbes 6 kuud aega. Kui peale seda selgub, et ka nende arvates antud münt on koopia, siis soovin mündi tagastada ja raha tagastust. Hindamise maksan ise kinni. Mingi aja pärast peale oksjonit ei saa ma müüjale osta kaudu enam kirju saata ja müüja ei ole andnud oma kontakt. Selline mure! Tänan!

OSTA.EE (automaatvastus)

Ostja, kui Teie hinnangul ese ei vasta kirjeldusele, siis palume lisada pilte kätte saadud eseme defektidest/puudustest (kui Te seda veel teinud ei ole). Kui defekte/puuduseid ei saa pildile jäädvustada, siis palume teha video. Video palume laadida youtube keskkonda ja link lisada pretensiooni juurde, täname.
Müüja, palume Teil vastata pretensioonile ja proovida ostjaga kokkuleppele jõuda. Kui ese tõepoolest ei vasta kirjeldusele, siis see kuulub tagastamisele. Mõlema suuna postikulu on müüja kanda, kui ei ole saavutatud muud kokkulepet osapoolte vahel.

(ostja)

Müüja väidab, et originaal. Tegelikult osutus koopiaks.

(müüja)

Minu poolt kauba kirjeldus ja fotod on tehtud maksimalse kvaliteediga et ostja saaks seda hinnata ja teha oma otsuse kass osta või mitte.Ostja maksis kauba eest raha valja ja sellega kinnitas et kaubaga on kõik korras aga nüüd pakkub mulle 6 kuud odata NGC eksperti.

(müüja)

Kui ostja tahab mündi USA saata jarjelikul ta ei usalda oma tutavale kess on numismaat ja lihtsalt ei tea mida ta ostis.mina kauba kirjaldusees ei ole kirjutanud on see kopija või originaal ni et ostja valetab.

(ostja)

Lugege meievahelist kirjavahetust.
Münt on minu tuttava hinnangul koopia. Ostja väidab, et ostis 10a tagasi ja kinnitatud originaal. Sellest sai aru alles kauba lähemal ülevaatusel. Võin ka kohe mündi müüjale tagastada. Ei pea ootama 6 kuud.

(müüja)

Aga minu tutava sõnul kõik on korras.

(müüja)

Küsimus osta.ee le kust kohast ostja sai minu isiklikud andmed ?

(ostja)

Tere. Sellepärast, et ei tekiks seda vaidlust, et sinu tuttava arvates on õige ja minu tuttava hinnangul ei ole, pakkusingi välja saatmis võimaluse USA-sse müntide hindamisfirmasse NGC mis on tegutsenud juba üle 30 aasta. Olen küsinud arvamust ka Eesti ühelt suuremalt mündioksjoni korraldajalt coins.ee omanikult Valentin Donovanilt. Ka tema arvates on tegemist väga hea koopiaga. Samuti võime veel erinevatelt Eesti kõvematelt numismaatikutelt arvamust küsida näiteks coingrading.ee omanikult Viljar Karjalt või siis ghcoin.ee omanikult Gunnar Haljakult kes mõlemad on tegelenud numismaatika ja müntidega väga kaua aega. Või näiteks küsida ka Eesti Ajaloomuuseumi teaduri Ivar Leimuselt viimane on küll tegelenud peamiselt Eesti esimese Vabariigi müntide hindamisega. Praeguse seisuga on juba mitmed numismaatikud kinnitanud, et antud münt on koopia ja USA-sse ei ole seda mõtet saata kuna see maksab ja võtab päris kaua aega ( ca 6 kuud ).

OSTA.EE

Müüja, millistest isikuandmetest on juttu?
Kuna mitu eksperti on hinnanud eseme koopiaks, siis müüjal on igati mõislik münt tagasi osta. Vastasel juhul on alust ostjal kohtusse pöörduda. Selleks väljastame ostjale müüja isikuandmed.

OSTA.EE

Ostja, edaspidi nii kallite esemete puhul soovitame tasuda eseme eest deposiidiga.

(müüja)

Tahaks küsida milline alus on kohtuse pöörduda mina pole kedagi petnud. Eestis ei ole ühtegi sertefitseritud spetsi selles valtkonnas.

(müüja)

Osta.Palun nimetage mulle neid punkte mida mina olen rikkunud kasutaja lepingust.Kust kohast ostja teab minu nime ja perekonnanimi ?

(ostja)

Tere.
Kinnitan, et OSTA ei ole minule edastanud VEEL kasutaja … ei nime ega muid isikuandmeid.
Kui oksjoni juures ei ole märget, et tegemist on koopiaga, siis potensiaalsed ostjad eeldavadki, et tegemist on originaaliga. Seda enam, et antud eseme pildid ja ka väga suur hind ei viidanud kuidagi sellele, et tegemist väga hea koopiaga. Minul on alust arvata, et antud müüja tegeleb teadlikult ja sihipäraselt väga heade koopiate müügiga OSTAS.
Näiteks müüs ta hiljuti OSTAS maha ….. mis minu hinnangul on samuti koopia. Ma olen suhelnud selle ostjaga …. ja ka tema on selles tänaseks veendunud. Kahjuks on tema puhul ostale- pretensiooni esitamise tähtaeg möödunud. Vaatame, mis moodi see pretensioon siin OSTAS laheneb ja siis otsustame, mis koos ette võtame. Tegemist on suurte summadega, mis ületavad kriminaalasja algatamise summa. Kui müüja ei ole nõus "eset" tagasi ostma, siis kindlasti see asi minu poolt niisama ei jää. Samuti oli OSTAS üleval …..mis minu hinnangul on samuti koopia. Selle viimase oksjoni ta ise sulges peale seda, kui olin antud pretensiooni esitanud. Ju siis müüja sai aru, et asi läheb hapuks. Tõin välja piisava koguse Eesti eksperte kes nad kõik on numismaatikaga tegelenud kümneid aastaid.

OSTA.EE

Müüja, soovime tungivalt ese tagasi osta kohtuasja vältimiseks. Oleme ka piiranud Teie kasutajakonto edasiseks tegevuseks.

OSTA.EE

*soovitame

(müüja)

Mina olen kirjutanud ostjale ja pakkusin lahenduse otan vastuse

(ostja)

Kopeerin minu ja müüja hiljutise kirjavahetuse:

Müüja

Tere.Mina ei taha kellegile halba teha teje ise avaldasite mulle pretensioni enne kui mina teile vastasin.Mina tõesti ei tea on see kopia või originaal.Pakkun teile jargmise lahenduse olen nõus ostma selle mündi tagasi 700 eur.saadke tagasi ja maa maksan samal viisil seda raha tagasi.Kui olete nõus kirjutage mulle vastus siis maa annan teile andmed.

Ostja

Tere.
Mina ei taha ka kellegile halba! Te ju ise teate kus kohast kõik need … koopiad on teil pärit. Ma ei usu, et te ei tea kas on originaal või mitte.
Pretensiooni esitasin Ostale kuna Te ei soovinud minuga oma andmeid jagada. Kui Te oleks oma meili või telefoni andnud või mulle ise helistanud ja me oleks kokkuleppele jõudnud, siis poleks ma pretensiooni esitanud.
Teie pakkumisest: Mina maksin Teie mündi eest …. pluss satekulu. Ainuke asi millega ma võin Teile vastu tulla on see, et ma olen nõus saatekulud ise maksma. Tagasi soovin saada sama summa mis ise maksin. Ma loodan, et Osta tagastab Teile ka oksjoniga seotud osta tasud.

Müüja

Tere..Osta midagi kelelegi tagasi ei maksa sellepärast et teje maksite mitte deposiidiga.kass võttate 700 või mitte midagi ja ärge olge nii enese kinndel mina juba konsulteerisin oma juristidega.

Ostja

Tere. Mina Teie provokatsioonidele ei allu. Kui me ei saavuta kokkulepet ja Teie mulle kogu raha …. tagasi ei maksa, siis esmalt esitan avalduse politseisse ( võimalik, et koos kasutaja …. kui see ei aita, siis pöördun kohtusse. Täpselt ei tea, aga minu arust Ostalt peaksite Te oksjoniraha tagasi saama.

(müüja)

Kass ostal ei ole näha kirja vahetust.mina ikkagi tahaks saada vastust oma küsimustele ostalt

(müüja)

Ostja kelle käest Teje saite minu nimi.

(müüja)

Münt on sertifitserimatta see pärast mull ei ole mingisugust õigust nimetada seda münti originaaliks või kopikaks.kõrge hind on sellepärast et mina olen ostnud kalli hinnaga ja müün samuti kalli hinnaga.

(müüja)

Kui see kiri vastab tõele siis olen nõus maksta terve summa tagasi.3.4. Osutatud teenuse eest on klient kohustatud maksma OSTA.EE-le hinnakirjale vastava tasu, sõltumata sellest, kas eseme tehing reaalselt toimus või mis hinnaga kliendid tehingu tegid. Kui OSTA.EE-le esitatud pretensiooni läbivaatamisel tuvastatakse tehingu toimumata jäämine ostjast tulenevatel asjaoludel, siis tagastatakse müüjale hinnakirja alusel arvestatud komisjonitasu.

(ostja)

Tere.
Jah, ma arvan, et OSTA maksab teile raha tagasi kui maksate mulle minu raha tagasi. Iseküsimus on see kuidas seda mõlemapoolset ( teile see münt, mulle mu raha ) ära korraldada. Ma ei tea kas see on OSTA-l võimalik nii teha, et Teie kannate OSTA deposiidile … Lepime kokku mis firmat tagasi saatmiseks kasutan ( DPD, OMNIVA, SMART ). Saadate oma telefoni nr. ( muidu ei saa ma pakki postitada ). Kui olete mündi kätte saanud vabastab OSTA deposiidi mulle ja tagastab Teile OSTA oksjonitasu.

(müüja)

Ootame mida OSTA ütleb

OSTA.EE

Kui müüja tagastab ostjale raha tänase päeva jooksul, siis erandkorras oleme nõus vastu tulema ning tühistama müüjale kom. tasu täies ulatuses.

(müüja)

OSTA.EE Kõige pealt kaup mida mina olen nõus tagasi ostma peab jõudma minuni.Tänase päeva jooksul kaup ei tule minuni see ei ole võimalik.Jarjelikult kass maa saan oma kauba tagasi või mitte teil on ükskõik ja siis on teil põhjus mulle mitte maksta. Teje võttsite endale väga hea positsiooni. Kass teil ei tundu et teje ja ostja oletege see pool kess rikkub kõik teje enda välja mõeldud reglid.

(ostja)

Tere. Juhtusin alles nüüd kirja lugema. Ma ei saa küll aru kuidas mina mingeid reegleid rikun? Aga ma panen siia oma a/a nr.
Kui on raha arvel, siis annan siin teada ja saan koheselt postitada, kui müüja saadab oma andmed ( telefon ).
Samuti on vajalik info kuhu ja millega saata. Ma ise eelistaks smartposti.

OSTA.EE

Müüja, ostja ju kandis Teile raha enne ja Teie saatsite eseme. Mispärast ostja peab nüüd enne eseme Teile tagastama ja alles siis kannate raha tagasi?!

(müüja)

Mull on selline tune et maa suhtlen eba kompetentce isikuga.Kordan teile veel ükst kord palu vastake mulle minu küsimustele. küsimus 1.kust kohast ostja sai minu nime ja perekonna nime.2.Kass tee tagastate mulle komisionmaksu.06.12.2022 mull on kohtumine juristiga peale seda mina teen lõpliku otsuse kogu selle asja üle ja vastan teile samal päeval õhtul.
(ostja)

Tere. Minul on selline tunne, et müüja ei saa aru mida siin kirjutatakse. Juba eelnevalt olen kirjutanud ja kinnitanud, et OSTA ei ole andnud mulle VEEL mitte mingeid müüja …. andmeid. Lisaks kinnitas OSTA et on erakordelt nõus tühistama komisjoni tasu juhul kui raha jõuab minuni eilse kuupäeva jooksul. Isegi kui ma tahaks postitada enne raha mulle laekumist ei saa ma seda teha kuna müüja ei ole andnud andmeid kuidas saata. Müstika! Ootame siis 06.12 kuupäeva 🙂

(müüja)

Ostja vastake siis teje kust kohast saite minu nime vot see on küll MÜSTIKA...

(ostja)

Tere. Ega ma tegelikult ei teagi kes ennast kasutaja … taga peidab. Kas on see …. või …. või keegi kolmas.

(müüja)

Kess andis teile need nimed.

OSTA.EE

Müüja, Teie e-mail …. on ostjale nähtav. Sealt selgub Teie nimi ja perekonnanimi. Me ei ole veel edastanud Teie isikuandmed ostjale kohtusse pöördumiseks. Me oleme nõus tühistama Teie komisjonitasu niipea kui tehing saab edukalt tagasipööratud. Selleks on vaja, et Te kannaksite ostjale raha taha tagasi TÄIES ULATUSES. Seejärel saab ostja eseme Teile tagasi saata.

(ostja)

Tere. Müüja poolt välja öeldud kuupäev 06.12 on läbi. Ei siia ega minule otse ei ole laekunud temalt mingit täiendavat informatsiooni.

(müüja)

Tere.OSTA.EE mina ei ole kasutaja leping rikkunud müüsin selle münti sellises seisundis mida mina teatsin miss ta on ostja ostis seda sellises seisundis mida ta nägi ja teadis kui ostja tahab lepingust taganeda aga seda võib teha ainult minu nõusolekul.Mina sellist nõusolekud ei anna.

OSTA.EE

Müüja, Teie müüsite mündi originaalina ehk kusagil ei ole märgitud, et tegu on koopiaga. Kui tegu ei ole originaaliga, siis olete rikkunud kasutajalepingut.
Ostja, kuna kohtuväline kokkuleppe ei õnnestu, siis soovitame Teil pöörduda müüja vastu kohtusse. Saame aru, et on veel üks kannataja, kes tahab samuti müüja vastu kohtusse pöörduda.

(ostja)

Tere. Jaa, minule on teada veel vähemalt üks kannatanu. Osta kasutaja … kes väidetavalt on ka ise otse müüja poole pöördunud, kuid pole mingit vastust saanud. Kas me võime selle pretensiooni siin lõppenuks lugeda? Palun saatke siis mulle müüja isikuandmed. Tänan!

OSTA.EE

Väljastame ostjale müüja isikuandmed kohtusse pöördumiseks krüpteeritud kujul paari päeva jooksul ning anname siin sellest teada.

(ostja)

Tere. Paarist päevast on saanud paar nädalat. Millegi pärast ei ole mulle müüja isikuandmeid väljastatud. Milles on küsimus?

OSTA.EE

Ostja, vabandame. Seoses pühadega on pretensioonidele vastamine viibinud. Fail müüja isikuandmetega on saatmiseks valmis. Kas edastame selle aadressile …..

OSTA.EE

Oleme hetkeseisuga väljastanud müüja isikuandmed ostjale kohtusse pöördumiseks. Andmed on saadetud ostja aadressile …..

Käesolevaga lõpetame pretensiooni menetluse
Osta.ee

Kasutaja avatar
fengarm
Topeltkroon
Postitusi: 363
Liitunud: 25 Apr 2011, 16:28

Re: osta.ee koopiad

Postitus Postitas fengarm » 17 Apr 2023, 14:45

Selliste põikpäiste poolinfoga müüjatega kaubitsedes on nad tavaliselt mõistusele toonud osta kasutajalepingu puust ja punaseks tsiteerimine:

3.1. Klient (st osta.ee kasutaja) kohustub:
3.1.3. esitama veebilehe kasutamisel ainult täielikult tõest informatsiooni, sh tõeseid andmeid esemete osas (eseme tegelikku seisundit kirjeldavaid andmeid);
3.1.5. tagama, et veebilehe kasutamisel kliendi poolt sisestatud andmed (sh eseme kirjeldus, fotod, elektroonilised andmed, s.o failid, programmid, e-posti saadetised jne):
3.1.5.1. ei ole eksitavad, ebatäpsed ja/või väärad;

Kuna münt on definitsiooni järgi ikkagi seaduslik maksevahend (või ajaloos seda olnud), on koopia müümine müntide kategoorias ilma vastava info lisamiseta kasutajalepingu rikkumine. Kuna mündi koopia ei ole münt, on selle mündina müümine juba iseenesest ebatäieliku ja eksitava informatsiooni esitamine.
Kogun vanemaid Eesti aladel käibinud münte ning Rootsi kuld- ja hõbemünte.

121
Topeltkroon
Postitusi: 259
Liitunud: 18 Okt 2020, 21:50

Re: osta.ee koopiad

Postitus Postitas 121 » 10 Juun 2023, 11:06

fengarm kirjutas:
17 Apr 2023, 14:45
Kuna münt on definitsiooni järgi ikkagi seaduslik maksevahend (või ajaloos seda olnud), on koopia müümine müntide kategoorias ilma vastava info lisamiseta kasutajalepingu rikkumine. Kuna mündi koopia ei ole münt, on selle mündina müümine juba iseenesest ebatäieliku ja eksitava informatsiooni esitamine.
Juhuslikult täna just mõtlesin selle peale, nähes Laulupeo "münti" kategoorias: Kollektsioneerimine› Mündid› Regioonid› Baltikum. Leidku mõni sobivam kategooria selle prahi jaoks. Ilmselt osta.ee ise sellele eriti tähelepanu ei pööra. :roll:

Vasta