"Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Nägid kuskil midagi huvitavat? Jaga teistegagi!
Vasta
aldok2
Viiekroonine
Postitusi: 930
Liitunud: 23 Aug 2015, 08:44

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas aldok2 » 14 Dets 2017, 19:34

Näide sellest, et ka MA Shopis võib võhik vastu pükse saada.
https://osta-ee.postimees.ee/saksamaa-1 ... rc=listing
Ilmselt nende äri Saksas ei lähe, nüüd proovitakse siis Ostas õnne. Müüja on pannud lingi MA Shoppi, kus sama toode müügis. Iseenesest ilusad metallitükid, kuid suure tõenäosusega mitteametlikud medalid, mida hellitavalt proovideks kutsutakse. Lähevad samasse kategooriasse nn eurode "proovimüntide" jms pa...ga.

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas mart » 14 Dets 2017, 21:30

Paljud osta müüjad kipuvad olema samal tasemel, nagu paljud ostjad, milleks osta kallist kataloogi (eriti veel kus on u 2-kordsed turuhinnad), kui saab "kuugeldada" ja siis ostetakse "kindla kinnituse peale" "mündilaadseid tooteid", mida ka mujal müüakse

Sinu teada elab Aylika Saksamaal - MA müüja konto? Aylikal on minu tähelepanekuite järgi veel vähemalt 2 kontot ja käib ikka väike pakkumismäng, aga mingeid sitamüüke pole veel tähele pannud
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

aldok2
Viiekroonine
Postitusi: 930
Liitunud: 23 Aug 2015, 08:44

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas aldok2 » 14 Dets 2017, 22:53

mart kirjutas:
14 Dets 2017, 21:30
Sinu teada elab Aylika Saksamaal - MA müüja konto? Aylikal on minu tähelepanekuite järgi veel vähemalt 2 kontot ja käib ikka väike pakkumismäng, aga mingeid sitamüüke pole veel tähele pannud
Oksjonikirjelduses oli selline link samale tootele MA Shopis: https://www.ma-shops.com/franquinet/ite ... 16&lang=en

Aylika ise Saksas ilmselt ei ela, selles ei olnudki küsimus :) Pigem selles, et ka kõik MA Shopis oma kaupa müüvad isikud ei kirjelda oma kaupa just päris korrektselt. MA saksa poes oli see link üleval, mul tegelikult ükskõik, kus see müüja elab :)

Vaatasin siis asja veidi lähemalt. Siiski on ülal võimalus, et tegu on omaaegse Saksa 10 eur 2005 Einsteini mündikonkursil osalenud tööga, mille järgi siiski tegelikku münti 10 EUR 2005 ei tehtud, kuid ettevõtlik kunstnik või ärimehed otsustasid selle konkursitöö paljundada ja müüki panna. Sellel juhul on tegu siiski legitiimse prooviga, mitte si..ga, mida ei saa panna samale pulgale kui nt Albaania eurode proove. Kuid rikkaks sellega siiski ei saa, nagu hindadest näha.

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas mart » 14 Dets 2017, 23:10

Aga see on ikkagi "toode", kuigi jah kunstipärasem võrreldes minu silmis samade mittenumismaatiliste proovieurodega
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas mart » 17 Dets 2017, 23:48

Shifara galerii kogu oma headuses - lõigatud aastaarvu viimase numbriga 20 Kopikat 1931

dzini küsis 14.12.2017 11:08
tere te ju teate et see on kasitsi lihvitud ara 0 ja asemele pandud 1 ?

ShifaraGalerii vastas 14.12.2017 11:35
Tere! Münt on 100 % õige! Kui Teil on arusaamistega probleeme, siis võiksite tulla galeriisse ja võtke tunnustatud ekspert kaasa. Lugupidamisega, Shifara Galerii
===
jääb küsimus, kes on tunnustatud ekspert?

kuna galeriil on "teatud kõvalmaitse" omaniku "ajaloo" ja käitumisega, pole minu asi õpetada ja vaeva näha...
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas muhfff » 18 Dets 2017, 00:00

mart kirjutas:
17 Dets 2017, 23:48
jääb küsimus, kes on tunnustatud ekspert?
Härra Fedorin äkki? : )
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

aldok2
Viiekroonine
Postitusi: 930
Liitunud: 23 Aug 2015, 08:44

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas aldok2 » 18 Dets 2017, 11:57

mart kirjutas:
17 Dets 2017, 23:48

Tere! Münt on 100 % õige! Kui Teil on arusaamistega probleeme, siis võiksite tulla galeriisse ja võtke tunnustatud ekspert kaasa. Lugupidamisega, Shifara Galerii
Hea näide, kuidas on võimalik valetada, rääkides tõtt. Galerii vastas, et münt on 100% õige. Mis ju ei olegi vale. Vale on ainult aastaarv :) Mõtlemisainet analüütikutele, kas aastaarv kuulub mündi juurde või mitte :lol:

mvahtra
Viiekroonine
Postitusi: 950
Liitunud: 21 Veebr 2012, 11:15

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas mvahtra » 25 Jaan 2018, 11:43

https://osta-ee.postimees.ee/eesti-500- ... rc=listing

Kuna mina ei ole "pädev koleksijonäär" -kas antud väitel on mingigi tõepõhi?

P.S.analoogse mündi lõpphind jäi hiljuti ebays koos postiga 665€

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas muhfff » 25 Jaan 2018, 13:55

Tiraaz: 3000 (neist ca 2000tk. asuvad väljaspool Eestit kes on pädev koleksijonäär se ka teab seda fakti)
Ma ei ole kah ilmselgelt "pädev koleksijonäär" ja pole varem sellisest "faktist" kuulnud. Kindlasti mingi osa tiraažist läks välismaale, aga fakte peab olema võimalik mingite allikate põhjal kontrollida. Eesti Panga lehelt ma ühtegi sellist fakti kinnitavat kirjet ei leidnud.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

aldok2
Viiekroonine
Postitusi: 930
Liitunud: 23 Aug 2015, 08:44

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas aldok2 » 25 Jaan 2018, 19:05

Tänapäeva maailmas, eriti EL siseselt pole erilist tähtsust, kui palju neid münte millisesse riiki algselt müüdi ja palju jäi Eestisse. Piirid on lahti, tollimakse ei ole, seega jõuavad mündid varem või hiljem sinna, kus nende eest rohkem makstakse. Eesti meenemüntide põhiline turg on ikkagi siin :)
Eriti selliste kallimate müntide puhul, kus saatmiskulude osakaal mündihinnast on suht tühine, ei omistaks ma üldse mingit tähtsust sellele, kuhu need algselt müüdi..

Vasta