"Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Nägid kuskil midagi huvitavat? Jaga teistegagi!
Vasta
mvahtra
Viiekroonine
Postitusi: 950
Liitunud: 21 Veebr 2012, 11:15

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas mvahtra » 27 Apr 2020, 11:45

https://www.osta.ee/ev-tartu-ulikool-16 ... 86230.html

Kaupo,kas Sina oled jälle kuulsaks saanud?

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas muhfff » 27 Apr 2020, 12:17

mvahtra kirjutas:
27 Apr 2020, 11:45
Kaupo,kas Sina oled jälle kuulsaks saanud?
Jep. Foorumist kopeeritud lõik - viewtopic.php?t=609&start=10.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kriks
Kroon
Postitusi: 175
Liitunud: 10 Veebr 2018, 14:31

Pärlid ostas (mündid)

Postitus Postitas Kriks » 12 Juul 2020, 17:44

Laulupidu 1 kroon 1933 Proovimünt. MS63. Polegi väga sõnu. Alghind eraldab terad sõkaldest. Head pakkumist.

https://www.osta.ee/1-kroon-1933-ms63-p ... JFgSkU1lM4

Või siis ei saa ma asjast aru ja mulle pole ilmselt võimalik ka selgeks teha, et see on proovimünt ja et ma peaks sellest maksma 65000 krooni veelvähem muid ühikuid.

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Pärlid ostas (mündid)

Postitus Postitas mart » 12 Juul 2020, 18:50

Kriks kirjutas:
12 Juul 2020, 17:44
Laulupidu 1 kroon 1933 Proovimünt. MS63. Polegi väga sõnu. Alghind eraldab terad sõkaldest. Head pakkumist.

https://www.osta.ee/1-kroon-1933-ms63-p ... JFgSkU1lM4

Või siis ei saa ma asjast aru ja mulle pole ilmselt võimalik ka selgeks teha, et see on proovimünt ja et ma peaks sellest maksma 65000 krooni veelvähem muid ühikuid.
esmaspäeval pääsen laeka ligi, kui ma postitan siia täpselt sama pärjamõraga laulupeo pildi, siis paneme "pärlite" alla
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Pärlid ostas (mündid)

Postitus Postitas muhfff » 12 Juul 2020, 22:00

Selle hinna kõrval on see hiljutine 10-margase eest makstud 27 tuhat ju suisa säästueelarve.
Aga kui tõsisemalt rääkida, siis antud juhul on tegemist pareidooliaga - nähakse midagi, mida pole tegelikult olemas.
See münt on löödud väga kulunud templiga, millele viitavad erinevad pärjamõrad. Lisaks, kui tempel kulub, siis üllatus-üllatus, templielementide kujud võivadki olla natuke "kulunuma" välimusega.
Ei hakka liigutamiseks isegi esmaspäeva ootama. Tegemist on "pärli", mitte pärliga.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas mart » 03 Aug 2020, 19:44

mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas mart » 06 Aug 2020, 09:59

mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kriks
Kroon
Postitusi: 175
Liitunud: 10 Veebr 2018, 14:31

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas Kriks » 06 Aug 2020, 13:34

Märkasin seda ka ja kuidagi kahetised tunded selle suhtes. Tegelikult olid juba varemgi mu mõtted sarnased. Variant 1, et mees tõsimeeli usub oma juttu ja seega noh mis parata. Samamoodi nagu ei saa muslimile selgeks teha, et kristlus on ikkagi õige usund, ei ole ka talle võimalik seda selgeks teha. Variant 2, et mees tegelikult ise ka ei usu seda juttu, küll aga üritab lihtsalt räigelt mütsi pähe tõmmata.
Variant 1 puhul saab inimesele kaasa tunda, aga teise variandi puhul pole mingeid õigustusi.
Kõige kurvem on igatahes mõlemal juhul olla ostja nahas kui keegi juhtumisi seal oksjonil pakkumise teeb uskudes seda juttu. Võimalik, et ka müüjale juba mingi puhkuseosakute müüja jutustas hea loo ja müüski selle mündi kõva rahaga maha ning ostja lihtsalt nüüd üritab kasumit välja kasseerida, aga ei taha uskuda, et tal nahk üle kõrvade on tõmmatud.
Kurb on see lugu igatpidi ja karta on, et laias laastus teeb halba reklaami. Vanad kalad saavad kohe aru, millega on tegu, aga kui uued noored kollektsionäärid sellise jamaga kokku puutuvad, siis võib see jube palju kahtlusi ja kõhklusi tekitada, et tegu ikka nii vaieldavate küsimustega ja seega kokkuvõttes ei meeldi mulle see jama nagu ilmselt ei meeldi see jama ühelegi kollektsionäärile.

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas mart » 06 Aug 2020, 13:53

sa oled ka MÜNDIKOGUJAD naljanurgas, seal on oma kontingent, kes pidevalt unustab midagi, ajab midagi segamini, on liiga kindel või "unustab", "ajab segamini" ja on "liiga kindel"

vanarahva järgi rumalus ja raha ei sobivat kokku, siiski pakun, et kokkusaamise hetkel sobivad, aga mitte kauaks, et võta seda rahulikult
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kriks
Kroon
Postitusi: 175
Liitunud: 10 Veebr 2018, 14:31

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas Kriks » 06 Aug 2020, 14:58

Sain aru küll, et see on naljanurk. Lihtsalt kokkuvõttes on see vist isegi natuke rohkem hale ja kurb kui naljakas. See oligi lühidalt mu mõte. :(

Vasta