Paberrahade leiunurk

Nägid kuskil midagi huvitavat? Jaga teistegagi!
Vasta
Marvin
Topeltkroon
Postitusi: 296
Liitunud: 02 Nov 2011, 11:49

Re: Paberrahade leiunurk

Postitus Postitas Marvin » 08 Veebr 2018, 23:36


mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Paberrahade leiunurk

Postitus Postitas mart » 09 Veebr 2018, 01:42

Marvin kirjutas:
08 Veebr 2018, 23:36
Täitsa ära pööranud inimesed:
https://osta-ee.postimees.ee/ev-100-ew- ... =frontpage
milles seisneb ärapööramine?
aga kui võrrelda F ja MS67 1929 sendi hinda?
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

mvahtra
Viiekroonine
Postitusi: 950
Liitunud: 21 Veebr 2012, 11:15

Re: Paberrahade leiunurk

Postitus Postitas mvahtra » 09 Veebr 2018, 08:17

Tervist !

Mind üllatas natuke selline lause,

"Rahatähe üleval vasakus servas on pliiatsiga kirjutatud (ei kahjusta rahatähte mingilgi moel) EVEV vesimärgi tüüp."

Kas PMG oleks samal arvamusel olnud? ,et kui rahatähele on soditud näiteks sõna "HUI" siis on jama majas ,aga kui vesimäärgi tüüp siis kõik on OK?

Marvin
Topeltkroon
Postitusi: 296
Liitunud: 02 Nov 2011, 11:49

Re: Paberrahade leiunurk

Postitus Postitas Marvin » 09 Veebr 2018, 10:57

Seda ma seletangi, oleks pidanud äkki kohe kirjutama.

2600 euro eest ostis keegi graffitiga "auväärt kogus" olnud paberraha. PMG annab details hinde. Palju õnne.

Muhffff peaks laskma endale teha metalli templi M tähe ja hakkama oma müntidele haamriga seda peale taguma. Ei saa keegi vaielda, et münt on olnud kunagi parimas kogus!

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Paberrahade leiunurk

Postitus Postitas muhfff » 09 Veebr 2018, 13:06

Marvin kirjutas:
09 Veebr 2018, 10:57
Muhffff peaks laskma endale teha metalli templi M tähe ja hakkama oma müntidele haamriga seda peale taguma.
Peab laatadel silmad lahti hoidma. Haamer on mul juba olemas.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Paberrahade leiunurk

Postitus Postitas mart » 09 Veebr 2018, 13:46

Ootaks mõne kogenuma kommentaari, kes on ka LISATUD KIRJAGA paberrahasid PMGsse või PCGSi saatnud, pakun, et erinevalt müntidest, mille peale on KRAABITUD midagi, kirjutamine ei mõjuta nii palju paberraha hinnet ja kui ma ei eksi, siis ka nt mündil tindiga kirjutatud tekst ei võta nii palju hinnet maham (märge, -1 aste ja details või märge + lihtsalt details), kui kraabitud tekst (märge + details või märge).

Paberrahal suhtutakse ka aukudesse erinevalt, kui müntidesse, nt PCGSil üks nõela auk
Spoiler:
PGCS skaala järgi ei välista isegi MS64 saamist!

Seega ei teeks üldse paha, kui võitja laseks selle paberraha ära hinnata ja jagaks hinnet.
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kriks
Kroon
Postitusi: 175
Liitunud: 10 Veebr 2018, 14:31

Re: Paberrahade leiunurk

Postitus Postitas Kriks » 10 Veebr 2018, 23:47

mart kirjutas:
09 Veebr 2018, 13:46
Ootaks mõne kogenuma kommentaari, kes on ka LISATUD KIRJAGA paberrahasid PMGsse või PCGSi saatnud, pakun, et erinevalt müntidest, mille peale on KRAABITUD midagi, kirjutamine ei mõjuta nii palju paberraha hinnet ja kui ma ei eksi, siis ka nt mündil tindiga kirjutatud tekst ei võta nii palju hinnet maham (märge, -1 aste ja details või märge + lihtsalt details), kui kraabitud tekst (märge + details või märge).

Paberrahal suhtutakse ka aukudesse erinevalt, kui müntidesse, nt PCGSil üks nõela auk
Spoiler:
PGCS skaala järgi ei välista isegi MS64 saamist!

Seega ei teeks üldse paha, kui võitja laseks selle paberraha ära hinnata ja jagaks hinnet.
Hinda ei kommenteeri.
Graffitist niipalju, et tavaliselt on need kirjad hariliku pliiatsiga ja korraliku kustukummiga läheb vabalt maha. Vanadest kogudest pärit rahadel on aegajalt midagi pliiatsiga õrnalt peale kirjutatud. See läheb ilmselt väga kergelt maha ja ei muuda paberistruktuuri ega muud sellist. Seda ei saa ka restaureerimiseks lugeda. Seega raha kvaliteet on sellel põhimõtteliselt sama, mis ilma selle vesimärgi kirjeta.

Kriks
Kroon
Postitusi: 175
Liitunud: 10 Veebr 2018, 14:31

Re: Paberrahade leiunurk

Postitus Postitas Kriks » 10 Veebr 2018, 23:51

Andvari kirjutas:
30 Okt 2017, 03:45
Ma ei tea paberrahadest absoluutselt mitte midagi, aga mulle pole selliseid isendeid veel kunagi silma jäänud:
http://newauction.ru/offer/estonija_192 ... 94106.html
http://newauction.ru/offer/estonija_192 ... 29807.html

Äkki mõni kes teab kommenteerib. Mulle tunduvad haruldased.
Haruldased on tõesti, aga seda raha pole kindlasti väärt. Need üksnes osa kogu komplektist. Tavaliselt neid müüaksegi komplektina, kus on 12 erinevat sees. Siin on lihtsalt keegi ostnud komplekti ja selle ära lõhkunud.

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Paberrahade leiunurk

Postitus Postitas mart » 12 Veebr 2018, 09:13

Muidugi tindikirja-kraapimisega mündi hinnangud vastupidi:
1. mündil tindiga kirjutatud tekst => märge + details VÕI märge
2. kraabitud tekst => märge, -1 aste ja details VÕI märge + lihtsalt details
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

platinum
Viiekroonine
Postitusi: 612
Liitunud: 19 Mai 2012, 00:02

Re: Paberrahade leiunurk

Postitus Postitas platinum » 12 Veebr 2018, 10:30

VÕI 3. Mitte midagi ja puhas hinne. Veel mõlemal poolel 18 mitte ühel.
https://coins.ha.com/itm/russia/world-c ... ail-071515

Olen varasemalt ka näidanud puhast hinnet kui mündile on löödud C täht sisse torniga. Üks maailma kuulsamaid kogujaid tegi seda teab mis kuradi pärast.

Vasta