"Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Nägid kuskil midagi huvitavat? Jaga teistegagi!
Vasta
Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1624
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas Andvari » 28 Dets 2018, 21:13

Laekus info, et tegemist Aliexpress tootega. Selliseid oli seal müüdud 2014 aastal. 10 asja hind koos saatmisega oli olnud 28.- euri. Siin läksid kaubaks 5.- tükk. Kas hetkel ka neid seal müüakse selle kohta info mul puudub.

aldok2
Viiekroonine
Postitusi: 930
Liitunud: 23 Aug 2015, 08:44

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas aldok2 » 29 Dets 2018, 13:03

Oksjoni küsimuste-vastuste ringist:
Capture.JPG
Seega ilmselt mingit tahtlikku pettust siin ei ole, lihtsalt müüja ei ole endale selgeks teinud, mis asi on meenemünt ja mis asi on koopia...
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha.

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas mart » 29 Dets 2018, 17:22

arvestades "ULDlaulupidu" ja mõõtmeid-kaalu:
"pisarx vastas 28.12.2018 11:56
Tere!Kaal on 16.7g minu grammikaalu järgi.Diameeter on ca 3.4cm."
===
on tegu jäljenduse / imitatsiooni või "medalivariandiga", kuna originaali läbimõõt on 2,525cm ja kaal 6g.
võltsing ja koopia/replika püütakse teha võimalikult originaalilähedane - enam-vähem õigete mõõtmete ja kaaluga ning ilmselt siis ka ÜLDlaulupidu ja mitte-proof

ordenite-medalitega on definitsioonid paremini paigas, näiteks netiajakirjas КОЛЛЕКЦИЯ:
1. originaal
2. duplikaat - kadunud aumärgi asemel antud ametlik koopia, vene omadel lisamärk "Д" reversil
3. "erakas" (Частник (частный заказ)) - kasutatakse tsaari aumärkide kohta, koopia tegi erafirma, on tootja kaubamärk, võib erineda originaalist
4. prooviväljalase
5. koopia / replika
6. muuseumikoopia
7. novodell / uuestiverming - tehtud originaalmatriitsidega või ametlikus vermingukohas uuesti tehtud matriitsidega
8. mulaazh / butafooria / teatri-kino-rekvisiit
9. ajalooline rekonstruktsioon - aumärgi uuesti loomine kirjelduse või kujutise järgi
10. kokkupandu - erinevatest osadest koosneva aumärgi erinevate eksemplaride osadest või uuesti tehtud osadest koostatud aumärk (ise lisaks, et ei pruugi olla terviklik)
11. võltsing - haruldaste eksemplaride koopiad, mida pakutakse originaalidena
12. võltsautasu - nõukogude aumärkide koopiad, mida II ilmasõja aeg natsid tegid nsvliitu saadetud luurajate jaoks
13. fantaasiamärgid
===
lisaks veel:
14. miniatuur - vähendatud mõõtmega koopia igapäevaseks kandmiseks
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas mart » 23 Jaan 2019, 01:52

hmm, ma olen praegu segaduses...
1. ostas Eesti panga Raamat "Eesti Vabariigi rahatähed ja mündid" (2 tk) "Hind: 99 EUR"
2. Eesti Panga muuseumipoes: Eesti rahakataloog (esimene ja teine osa) (2007) "Hind: 22,37€", Eesti Panga lehel on isegi saadaval TASUTA PDFid
3. Eurex müüb 2 köidet 33 euroga

seejuures sama müüja (Buum24) pea aastatagune (lõpp 11.02.2018) sama oksjon oli alghinnaga 89 eurot
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas mart » 23 Jaan 2019, 02:08

krt, deaktiveeris peale küsimust :( ja ma ei saagi teada, miks just 99 euroga oli müügis
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas mart » 05 Apr 2019, 10:52

müüja valleo Luunjast, "veermiku" + südametunnistuse viga:

1912 verminguveaga rubla

"TõnuKäpa küsis 24.03.2019 16:57
Mündil rant kannatada saanud vist?

valleo vastas 24.03.2019 19:47
ma arvan seda veermikuviga."

kolmandal pildil südametunnistuse viga - osa verminguveast on ähmaseks tehtud:
blur.jpg
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha.
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas mart » 08 Apr 2019, 00:18

oksjon lõppes 153 euroga, müüja vastas ka mu küsimusele:
"mpikk küsis 05.04.2019 10:42
pildil nr 3 on ka südametunnistuse viga / blur'i kasutamine

valleo vastas 05.04.2019 20:17
ma täpselt tean ,kes palju küsib kunagi ei osta mitte midagi , aga vastan teile ,kui münd teil käes ei tea õige seda vermiku viga või pole. mul käes on kuldsepamehanilised kaalul , kui seda anab teile midagi , ma liisan pilt, aga ühe sõnaga ,vaata minu leht ,ma arvan küsimusi ei pea olla."

vastus meenutab algoritmide ja andmestruktuuride õppejõu lugu "teadustöödest", mis tehti sõnapaaride generaatoriga: hulk teadustöid tehakse alguses sõnapaaride kaupa andmebaasiks ja siis paare (võtad suvalise alguse ja lõpu järgi uus suvaline paar kuni sobiva pikkuseni) koos kirjavahemärkidega kasutades saab luua tekste, millel NAGU oleks sisu, näiteks igaüks saab teha oma "uue teadustöö", seejuures olevat isegi mõni selline "teadustöö" avaldatud kehvema kontrolliga teadusajakirjas
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

aldok2
Viiekroonine
Postitusi: 930
Liitunud: 23 Aug 2015, 08:44

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas aldok2 » 12 Apr 2019, 00:59

Mis asi see on? Tarbimismäng kogujatele? https://www.osta.ee/puhapaevane-pimepak ... 80809.html
Oksjonikirjeldusest "Pimepakkumisel 6 Eesti Wabariigi münti ja 2 Venemaa münti, kõik NGC karpides. Jänes shampust ei joo, seega edu pakkumisel. Vt ka teisi minu pakkumisi mis lõppevad kõik järgmisel pühapäeval".

Teoreetiliselt võib nendes karpides olla mida iganes. Aga praktikas paistab kahekroonine 1930, mille säilivus ei paista suurem asi olevat. Veel paistavad karpidest terasest 20 sendine, 1 margane 24, vist 50 sendine, 2 sendine. Ükski ei paista rangelt võttes karbivääriline, niipalju kui seda puuduliku foto järgi hinnata saab. Müüjal on nende karbistamise hinda vist ainult pimepakkumisega lootust tagasi saada. Lõpuks pole isegi karpide numbreid näha. Seega võib müüja soovi korral pakkumises olevaid karpe koos müntidega soovi korral veel vahetada. Aga juba on pakutud 126 eur. Huvitav, kes sellistel oksjonitel üldse pakub?

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas mart » 12 Apr 2019, 09:34

uudse meetodi osas ei maksa unustada, et kogujate seas on palju ärimehi, rääkimata nii- ja naasugustest "keenjustest"

pakkujate osas vajutad "Pakkumised" ja saad teada, hetke viimane seis:
pakkujad.jpg
u 10 euro pealt oleks teinud isegi naljapakkumise, aga Haljaku jaoks "nafta" (naftast tehtud plastiku = "karpide") eest poleks rohkem maksnud
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha.
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

aldok2
Viiekroonine
Postitusi: 930
Liitunud: 23 Aug 2015, 08:44

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas aldok2 » 12 Apr 2019, 11:02

mart kirjutas:
12 Apr 2019, 09:34
pakkujate osas vajutad "Pakkumised" ja saad teada, hetke viimane seis:
Minu küsimus oli mõeldud retoorilisena :)
Aga eks siis mingid keenjused pakuvad...Kui muidugi pole tegu libapakkumistega. Neil paistab aga raha olevat, järelikult on tegu ärimeestest keenjustega :)

Vasta