Holderid

Müntide hoiustamine, puhastamine jmt. Küsi nõu või jaga tarkust!
Vasta
Kasutaja avatar
fengarm
Topeltkroon
Postitusi: 362
Liitunud: 25 Apr 2011, 16:28

Holderid

Postitus Postitas fengarm » 22 Veebr 2013, 19:10

Ma hoian oma mündikogu kleebitavates holderites. Igatahes täna asju üle vaadates avastasin, et enamik Hartbergeri holdereid on sõna otseses mõttes liimist lahti. Kõik Leuchtturmi holderid samas kenasti korras. Tuleb vist suurem kogus Hartbergereid minema visata ja Leuchtturmid asemele osta.

Samas, ehk keegi siiski soovib ajutise lahendusena neid Hartbergereid omale postikulu eest? Tegin katse ja 2 päeva püsivad kinni. :D Ühe holderi surusin kinni tavalise jõuga ja teise väga tugevalt, tulemust see ei mõjutanud.

Tegelikult tekkis ka huvi, et ehk oleks mõistlikum kogu holderite asemel hoopis kuidagi teisiti hoiustada?
Kogun vanemaid Eesti aladel käibinud münte ning Rootsi kuld- ja hõbemünte.

Renee
10 senti
Postitusi: 21
Liitunud: 13 Jaan 2012, 19:23

Re: Holderid

Postitus Postitas Renee » 22 Veebr 2013, 19:31

Holderid on ju kahesuguseid: Liimitavaid ja klambriga kinnitavaid. Võid ju lahti tulnuid kangaro paberiklammerdajaga kinnitada.
Räägi ka ,kuidas või kus Sa holderid hoiad ?
Holderitel on see hea omadus, et saab sellele mündi kohta infot kirjutada

Kasutaja avatar
fengarm
Topeltkroon
Postitusi: 362
Liitunud: 25 Apr 2011, 16:28

Re: Holderid

Postitus Postitas fengarm » 22 Veebr 2013, 19:41

Holderid on mul albumis holderilehtedes. Aga miks ma peaksin klambritega trikitama, kui ma ostsin liimitavad just selleks, et klambreid mitte kasutada. Ma kasutan ka jah holdereid just selle kirjutamisvõimaluse pärast. Nii on kogus hea süsteemi luua.
Kogun vanemaid Eesti aladel käibinud münte ning Rootsi kuld- ja hõbemünte.

martO
50 senti
Postitusi: 87
Liitunud: 27 Mär 2013, 19:45

Re: Holderid

Postitus Postitas martO » 27 Mär 2013, 20:36

Pole täpselt see teema, aga kas oskab keegi kommenteerida:
Ostsin mõne aasta eest Leuchtturm Optima euromüntide albumi. Seejärel hankisin Eurofotost lisalehti. Aga mureks on see, et need kiletaskud on ainult eestpoolt korralikult läbipaistvad, tagumine külg justkui mulliline või kärnas, ei ole mitte ilus sile, läbipaistev. Aga tahaks oma rahanatukest ka teise külje pealt imetleda.
Käisin ka Eurofotos uurimas, kas neil paremaid pole: Numise lehed sama kvaliteediga.

linc
Kroon
Postitusi: 123
Liitunud: 21 Jaan 2012, 21:15

Re: Holderid

Postitus Postitas linc » 27 Mär 2013, 21:38

Mul on numise lehed, mis on ostetud http://www.myndipood.ee" onclick="window.open(this.href);return false; ja ka lehed, mis on ostetud coins.ee-st. Mõlemalt poolt läbipaistvad ja väga korralikud. Optima lehti pole käes hoidnud.

Ma väga mündipoest lugu ei pea, kuna ma ise ei tuleks selle pealegi, et kliendiga tibilikult ja üleolevalt suhelda, kui klient küsib, et kas oleks võimalik saada midagi, mida neil parasjagu letil või laos(kui selline asi on) ei ole. Samas kui asud Tallinnas on nad siiski kohapeal olemas ja müüvad asju ka ühe kaupa.

Coins.ee-ga on mul ainult suurepärased kogemused. Vastatakse kiiresti ja selgelt ning Pärnus saab kauba ka postikuludeta kätte. :)

martO
50 senti
Postitusi: 87
Liitunud: 27 Mär 2013, 19:45

Re: Holderid

Postitus Postitas martO » 12 Apr 2013, 18:21

Käisin siis ka Mündipoes vaatamas: pakuti Optima ja Numise lehti ja mõlemad ka eestpoolt ilusad, kuid lehe tagakülg ikka selline mulliline. Müüja oskas öelda vaid, et ega nemad ise neid ei tee, tulevad sellised, nagu tulevad.
Kas mõni teine tehas veel peale Leuchtturm on olemas???

linc
Kroon
Postitusi: 123
Liitunud: 21 Jaan 2012, 21:15

Re: Holderid

Postitus Postitas linc » 12 Apr 2013, 18:42

martO kirjutas:Käisin siis ka Mündipoes vaatamas: pakuti Optima ja Numise lehti ja mõlemad ka eestpoolt ilusad, kuid lehe tagakülg ikka selline mulliline. Müüja oskas öelda vaid, et ega nemad ise neid ei tee, tulevad sellised, nagu tulevad.
Kas mõni teine tehas veel peale Leuchtturm on olemas???
Vot see "ega nemad ise neid tee" on täpselt see üleolev suhtumine, milles ma rääkisin. Normaalne kaupleja püüab pakkuda kliendile parimat lahendust, nemad aga mõtlevad, et t*ra sa tead sellest ärist, et siin küsid küsimusi ja omad mingeid erisoove. Poepidaja peaks oma sõnul olema mündiäri taustaga, seega on ilmselt vanad kombed rasked surema. Viimatine täiesti taktitundetu Titanicu uppumise 101-le aastapäevale pühendatud münt "Kuldne teekond" seeriast kirjeldab vast tausta hästi.

Aga ma soovitan coins.ee-le kirjutada ja kurta oma muret ning esitada oma soov. Poe pidaja pidavat liikuma üpris tihti Tallinna vahet ning usun, et temaga saab kaubale nii, et saab Tallinnas soovitud kaupa oma silmaga näha ja siis kaupa teha. Igatahes need lehed, mis ma sealt tellisin, on täiesti korralikud ja kvaliteetsed ning nägin neid alles siis, kui kaup makstud ja käes.

Vasta