Münditropside ladustamise ideid

Müntide hoiustamine, puhastamine jmt. Küsi nõu või jaga tarkust!
Vasta
Kasutaja avatar
Huviline007
Viiekroonine
Postitusi: 737
Liitunud: 25 Juun 2019, 21:40

Re: Münditropside ladustamise ideid

Postitus Postitas Huviline007 » 16 Veebr 2021, 19:30

Ok!
Mina olen karpe leidnud nii ostast kui ka näiteks Balti Jaama Turult (II korrus turu peal n.n. antiigikauplused).

martO
50 senti
Postitusi: 87
Liitunud: 27 Mär 2013, 19:45

Re: Münditropside ladustamise ideid

Postitus Postitas martO » 16 Veebr 2021, 19:48

Lihtsalt teema haakus kunagi pangamuuseumis tekkinud uitmõtte-ahnusega, et kui mul on olemas juba ilus käibimata münt, siis järgmine aste oli ilus avamata münditrops ja järgmine aste oleks siis pangamuuseumis nähtud avamata 10-tropsi kilekott, mida küll ametlikult vist muuseumist enam kätte ei tohiks saada (vist oli piirang 5 tropsi näkku) ja ... edasist ei tea, aga telekast on olnud näha, et lõpuks tuleb kaubaalus.
Mis vahendite eest seda kõike küll soetada ja kus säilitada...
Ja üldse oleks ju hea omada kõigist maailma müntidest ühte eksemplari ja ühte tropsi ja ... ja üldse võiks kogu maailma raha olla minu oma :D
Aga kus seda siis jälle säilitada ja ... :D

Aga teema algataja sai ka minu probleemile pihta, kuigi seni on neid rulle ju kokku alla 100 mul. Sellestki kogusest piisas sahtlipõhjast läbimurdmiseks-vajumiseks. Seega ootan minagi siit häid ideid.

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Münditropside ladustamise ideid

Postitus Postitas mart » 16 Veebr 2021, 20:05

martO kirjutas:
16 Veebr 2021, 19:48
Aga teema algataja sai ka minu probleemile pihta, kuigi seni on neid rulle ju kokku alla 100 mul. Sellestki kogusest piisas sahtlipõhjast läbimurdmiseks-vajumiseks.
seda jah, et näiteks üks 2-euroste rull kaalub u 200g, 100 rulli üle 20 kilo, mida tõesti tavalise sahtli konstruktsioon ei kanna, paksema põhjaga kasti riiuli põranda-korrusele või voodi alla, kus põrand kannatab libistamist
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Vasta