Kataloogid ja vigamündid

Kõik, mis ei puutu otseselt müntidesse + "jutunurgad". Seaduse ja sündsuse piires, muidugi!
Vasta
Kasutaja avatar
Huviline007
Viiekroonine
Postitusi: 737
Liitunud: 25 Juun 2019, 21:40

Kataloogid ja vigamündid

Postitus Postitas Huviline007 » 13 Okt 2021, 22:32

Hiljuti sattusin pisikesele leiule , mida soovin käesolevaga jagada:

Peategelane on: 1991 a 50 kopikaline (uus kujundus) Venemaa.

Oma sahtlis tuulates leidsin, et mul on olemas veel üks sarnane 50 sendine, aga millest on tükike ära hammustatud.
Mõtlesin (see ei tee kunagi halba), et äkki on keegi vägivalda kasutanud antud eksemplari puhul või, et tegemist on parimal juhul vermimise veaga. Ja
Uurides Konros kataloogi (2019 märtsi versioon - ma tean, et Mart mind selle kataloogi maaletoojaks peab :)) leidsin, et kataloogis ongi pildil mündina tutvustatud, kui parim võrreldav eksemplar, just antud mündi hammustatud versioon? Huvitav: Kas praaki tuli rohkem kui mitte praaki või ..? ... või lihtsalt inimlik eksitus? Kas rikutud münte, praaki või erimeid on palju kataloogidesse sattunud?
Terv.
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Kataloogid ja vigamündid

Postitus Postitas muhfff » 14 Okt 2021, 11:30

Hämmastav kui selektiivne on inimese nägemismeel. Juba 2013. aasta Conroses on sama pilt sees ja ma pole kunagi märganud!

Aga nii palju kui ma olen aru saanud, siis 1980ndate lõpu ja 1990ndate alguse Vene müntide seas on igasugu praaki massiliselt.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Vasta