Loomuliku Paatina mündid

Kõik, mis ei puutu otseselt müntidesse + "jutunurgad". Seaduse ja sündsuse piires, muidugi!
Vasta
mvahtra
Viiekroonine
Postitusi: 950
Liitunud: 21 Veebr 2012, 11:15

Re: Loomuliku Paatina mündid

Postitus Postitas mvahtra » 06 Veebr 2020, 10:51

Siin tuleb veel üks muutuja sisse-suure tõenäosusega ei saada keegi meist uuesti hindamisse "ülehinnatud" münti või münti mille pole mingit potseniaali kõrgemat hinnet saada.Seega on pigem ikkagi "edulood".
Minuendal oli viimane näide: Saatsin sügisel Viljari kaudu 3tk . karbist välja lõhutud 65+,sain 65,65+ ja 66. Kuna 65+ ja 66 hinnavahe on hiiglasuur oli asi "küünlaid" väärt,samas kui 65 ja 65+ suurt hinnavahet ei oma. Ka selle korraga läks 3tk. sama teed..

Kasutaja avatar
Huviline007
Viiekroonine
Postitusi: 737
Liitunud: 25 Juun 2019, 21:40

Re: Loomuliku Paatina mündid

Postitus Postitas Huviline007 » 06 Veebr 2020, 21:31

Siinkohal sobib panna vahelduseks ja mõtete kogumiseks üks pilt ühest ... - see on siis vist pigem toner kui patina? Aga kuna niikuiii juba teema pisut laiemaks läks siis usun, et just siia see pilt sobib :)
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha.

Kasutaja avatar
Huviline007
Viiekroonine
Postitusi: 737
Liitunud: 25 Juun 2019, 21:40

Re: Loomuliku Paatina mündid

Postitus Postitas Huviline007 » 06 Veebr 2020, 22:54

Võtaks algajana teemat koomale, ja tunnistan, et mulle tundub, et teema "kodukeemiaga katsetamine (s.h. õunaäädikas, atsetoon, hambapasta, MS70 vms.) " on lihtsalt kaasaegne "Decus et tutamen" ja "coin-clipping"?
Või ...ikkagi kui kaugel või lähedal me sellele (koos NGC ga) oleme?

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5020
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Loomuliku Paatina mündid

Postitus Postitas muhfff » 06 Veebr 2020, 23:24

Paar märkust, osaliselt võib-olla natuke off-topic.
Kui täpne olla, siis PCGS ka NGC pakuvad mitte puhastusteenust vaid konserveerimisteenust. Ehk siis nad üritavad mündi pinnalt eemaldada mustust münti kahjustamata. Vahel nad muidugi ebaõnnestuvad, aga see on teine teema.

Hästi puhastatud (konserveeritud) münt on selline, kus ei ole aru saada, et seda on puhastatud. Kui münt on pärast puhastamist plekiline (kas kohe või hiljem pole isegi vahet), ebaloomuliku värviga (sinine näiteks), või midagi muud sarnast, siis minu arvates ei ole tegemist hästi puhastatud (konserveeritud) mündiga. NGC ja PCGS panevad neid ka tihtipeale puhta hindega karpi (näiteks sinakaid vaskmünte), kuid mind häirib, et need on nii silmnähtavalt puhastatud. Aga päeva lõpuks on ilu vaataja silmis.

Ja lõpuks, osad toonerid, eriti vikerkaarepaatinaga on tõesti kaunid mündid.
Prooflike 5-kroonistele sobib see sinakas toon huvitava kombel ka päris hästi.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
Huviline007
Viiekroonine
Postitusi: 737
Liitunud: 25 Juun 2019, 21:40

Re: Loomuliku Paatina mündid

Postitus Postitas Huviline007 » 07 Veebr 2020, 03:09

Kõik on õige. Kellele ema ja kellele tütar. Kellele blond ja kellele brünett.
Lihtsalt näide kus paatina alles alustab ja teda saaks peatada. vist? kui peaks tahtma!
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha.

Kasutaja avatar
Huviline007
Viiekroonine
Postitusi: 737
Liitunud: 25 Juun 2019, 21:40

Re: Loomuliku Paatina mündid

Postitus Postitas Huviline007 » 14 Veebr 2020, 19:03

Lubasin, et otsin ja tundub, et leidsin midagi, mis võiks olla hall paatina (münt ise kaetud klassikalise loomuliku paatinaga aga on ka sellist päris hallikat tooni tekkinud (eriti lõvide pool).
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha.

Kasutaja avatar
Huviline007
Viiekroonine
Postitusi: 737
Liitunud: 25 Juun 2019, 21:40

Re: Loomuliku Paatina mündid

Postitus Postitas Huviline007 » 20 Veebr 2020, 02:01

Lisan ühe paatina (sinakas-rohekas-hallikas) hõbemündi. Kui võrrelda seda münti tema heledate sillerdavate vendadega (neid on liikvel palju) siis antud puhul annab paatina just sellist dramaatilisust edasi, mis sellel mündil kaheldamatult on.
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha.

Kasutaja avatar
Huviline007
Viiekroonine
Postitusi: 737
Liitunud: 25 Juun 2019, 21:40

Re: Loomuliku Paatina mündid

Postitus Postitas Huviline007 » 20 Veebr 2020, 23:45

Pisut jälle oma rida. See värviline sai tulemuseks siis MS65RB.
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha.

maidre
10 senti
Postitusi: 13
Liitunud: 09 Jaan 2019, 19:47

Re: Loomuliku Paatina mündid

Postitus Postitas maidre » 02 Mär 2020, 22:08

Kas selline paatina lisab mündile väärtust? Pildi peal ei tule eriti hästi isegi välja, või noh ma pigem ei oska oma telefoniga pildistada. Tegelikkuses kui münti valguse käes liigutada, siis on värvide spekter väga lai. Kollakas, violetne, sinine. Samas teiselt poolt on münt pigem täiesti tavaline. Mulle endale tundub küll kena, aga noh eks see ole maitse asi loomulikult.
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha.

Kasutaja avatar
Huviline007
Viiekroonine
Postitusi: 737
Liitunud: 25 Juun 2019, 21:40

Re: Loomuliku Paatina mündid

Postitus Postitas Huviline007 » 03 Mär 2020, 23:00

Mina olen teema algatanud ja oodatakse tagasisidet. Keegi pole nagu julgenud ? Hmm. Münt ei ole oma parimas toonuses. Värvid aga - Andvari avita - minule kui võhikule tundub, et siin on pisut kemiseeritud. Nähtav ja arusaadav värviline kemiseerimine ei anna minu teada (foorumist ammutatud info) mündile lisaväärtust. Aga võin ju eksida :) Targemad?

Vasta