Eesti Panga muuseum

Kõik, mis ei puutu otseselt müntidesse + "jutunurgad". Seaduse ja sündsuse piires, muidugi!
Vasta
Kasutaja avatar
Scann
Kroon
Postitusi: 126
Liitunud: 16 Mai 2011, 17:09
Asukoht: Tallinn

Eesti Panga muuseum

Postitus Postitas Scann » 14 Aug 2011, 22:51

Teema Eesti Panga muuseumiga seotud asjadest rääkimiseks. Püstitasin selle teema eelkõige küsimaks, et kas kellegil on infot, millal Eesti Panga muuseum taasavatakse?

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5028
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Eesti Panga muuseum

Postitus Postitas muhfff » 15 Aug 2011, 09:56

Nii palju kui ma kuulnud olen, siis jaanuaris pidi avamine olema. Ja nagu ma aru sain, siis muuseum laieneb lisaks keldrile ka esimesele korrusele.
Aga eks ole näha...
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
Scann
Kroon
Postitusi: 126
Liitunud: 16 Mai 2011, 17:09
Asukoht: Tallinn

Re: Eesti Panga muuseum

Postitus Postitas Scann » 15 Aug 2011, 11:05

Alates 1. aprillist on Eesti Panga muuseum suletud remondiks ja laiendustöödeks. Ümberehituse käigus laieneb muuseum senistest ruumidest ajaloolise Aadlipanga ruumidesse. Põhjaliku uuenduse läbib ka muuseumi väljapanek. Uute teemadena lisanduvad finantssüsteemi ja rahapoliitikat, raha valmistamist ja käitlemist ning eurosüsteemi, keskpanga tegevust ja euroraha tutvustavad osad.

Uuenenud muuseum avatakse eeldatavasti käesoleva aasta lõpus või järgmise aasta alguses.
Selline info siis Eesti Panga kodulehelt.

Kasutaja avatar
Scann
Kroon
Postitusi: 126
Liitunud: 16 Mai 2011, 17:09
Asukoht: Tallinn

Re: Eesti Panga muuseum

Postitus Postitas Scann » 22 Okt 2011, 16:03

Märkasin nüüd Eesti Panga kodulehel kolades, et meenemüntide hinnad on muutunud. Varem 5000 krooni maksnud kolmnurke kuldmünt on nüüd väljas 380 euroga, mis on vanas rahas peaaegu 6000 krooni. Tabeli all on kiri, et hinnad muutusid 25. augustil, ülevalpool on selgitus, et hinnad muutusid seoses kulla hinna järsu tõusuga maailmaturul.

Võib-olla mõned ei olnud hinnamuutust märganud ja plaanisid münte ostma minna, nii et see siis hoiatus neile :)

Mis te siis arvate sellest, et Eesti Pank igal ajal võib müntide hindu tõsta (ja loodetavasti ka langetada)? Ses suhtes, et hinnatõus ei olnud mitte väike, sest tuhat krooni ei ole (vähemalt minu jaoks) üldsegi pisike summa.

Kuigi jah, müntide kokkuostu vältimiseks igati vajalik samm panga poolt...

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5028
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Eesti Panga muuseum

Postitus Postitas muhfff » 22 Okt 2011, 17:05

Scann kirjutas:Mis te siis arvate sellest, et Eesti Pank igal ajal võib müntide hindu tõsta (ja loodetavasti ka langetada)?
Isegi kui Eesti Pangal seaduse järgset kohustust müntide hinda tõsta pole, siis vähemalt moraalne kohustus võiks neil siiski olla.
Ei poolda väga seda, et Eesti mündid on toorainetega spekuleerimise vahendiks. Meenemüntidel (mälestusmüntidel) on ju siiski mingi kunstiline ja emotsionaalne väärtus ka...
Müntide taandamine ainult kulla väärtusele võib devalveerida nende numismaatilise väärtuse ja lõpuks on need samal pulgal kõikvõimalike gold nuggetite, maple leafide jmt investeerimis-kuldmüntidega.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1629
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Eesti Panga muuseum

Postitus Postitas Andvari » 23 Okt 2011, 18:56

Õige jutt muhfff, aga paar korda on nad selle maha maganud. Loodan, et seda enam ei juhtu!

Kasutaja avatar
Scann
Kroon
Postitusi: 126
Liitunud: 16 Mai 2011, 17:09
Asukoht: Tallinn

Re: Eesti Panga muuseum

Postitus Postitas Scann » 01 Dets 2011, 22:12

Eesti Panga muuseum avatakse nädala aja pärast.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5028
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Eesti Panga muuseum

Postitus Postitas muhfff » 01 Dets 2011, 23:05

Scann kirjutas:Eesti Panga muuseum avatakse nädala aja pärast.
Oo, see on küll hea uudis! Kui saladus pole, siis kust see info päris on? Eesti Panga kodulehelt ei leidnud seda...
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
Scann
Kroon
Postitusi: 126
Liitunud: 16 Mai 2011, 17:09
Asukoht: Tallinn

Re: Eesti Panga muuseum

Postitus Postitas Scann » 02 Dets 2011, 16:43

Mu õde käis Eesti Pangas mingisugusel majandusloengul ja seal öeldi. Ma usun, et see nädal ei ole just konkreetselt 7 päeva, kuid ma usun, et muuseum avatakse nt 12. detsembril, mis on siis ülejärgmine esmaspäev. Aga eks näeb.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5028
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Eesti Panga muuseum

Postitus Postitas muhfff » 07 Dets 2011, 11:33

Eesti Panga kodulehele on tekkinud selline info:

Uuenenud muuseumi lahtiolekuajad alates 3.01.2012
T-R 12-17, L 11-16

Kui keegi peaks märkama, et juba varem on lahti tehtud, võiks teada anda.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Vasta