Postipakis keelatud

Kõik, mis ei puutu otseselt müntidesse + "jutunurgad". Seaduse ja sündsuse piires, muidugi!
Vasta
Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Postipakis keelatud

Postitus Postitas muhfff » 15 Dets 2014, 20:01

Just eile küsiti mu käest, et kas ma tean midagi müntide Saksamaale saatmisest. Et pidi olema keelatud. Ma ei osanud midagi tarka kosta.
Nagu tellimise peale, täna vastaval teemal artikkel:
Keelatud saadetised:
...
Belgia: Mündid.
...
Saksamaa: Medalid, videomängud, mündid, võltsitud tooted.
...
Uurisin natuke kogujate foorumitest ja Saksa Post on tõesti müntide saatmise ära keelanud. Saksa kogujad väidavad, et põhjuseks on posti soovimatus vastutada kadumaläinud müntide eest (mõnes mõttes loogiline). Samas pidid kogujad siiski münte saatma. Aga pidid olema ka spetsiaalsed kullerfirmad, kes tegelevad müntide saatmisega (kalliste müntide puhul arvatavasti õigustatud).
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1624
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Postipakis keelatud

Postitus Postitas Andvari » 16 Dets 2014, 12:31

See on küll sitt uudis. Ma ostan päris palju Saksamaa ebayst.

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Postipakis keelatud

Postitus Postitas mart » 16 Dets 2014, 12:59

kas on täielikult keelatud või on keelatud saatmine tavakirjaga?

omniva https://www.omniva.ee/public/files/fail ... ee-new.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
3.1.3 Käibes mitteolevaid münte ja paberraha, rahalise väärtusega kinkekaarte esitajaväärtpabereid, reisitšekke,
väärismetalle ja –kive, ehteid ning muid väärtuslikke artikleid võib saata ainult väärtsaadetisena.
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Postipakis keelatud

Postitus Postitas muhfff » 16 Dets 2014, 18:51

Andvari kirjutas:See on küll sitt uudis. Ma ostan päris palju Saksamaa ebayst.
Nagu ma aru sain, siis on see juba aastaid keelatud. Aga kogujad ei lase end sellest väga häirida.
Lihtsalt kui kaduma midagi läheb, siis pole postilt abi loota.
mart kirjutas:kas on täielikult keelatud või on keelatud saatmine tavakirjaga?
Tundub, et täiesti keelatud.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

vilkin
5 senti
Postitusi: 9
Liitunud: 23 Veebr 2012, 17:49

Re: Postipakis keelatud

Postitus Postitas vilkin » 18 Dets 2014, 02:08

Mina olen Saksamaale " kelmidele " investeerinud juba 4000€. See, kas pannakse posti või pannakse posti tühi ümbrik. Peab valima müüjaid. Siiani on Belgia " TAVID " tüüpi pangaga tüli.Asi on kestnud 8 kuud ja kui lahendust ei tule , saab ilus artikkel olema Saksa ja Belgia päevalehes. Seega NÜÜDSED postid ainult DHL kaudu. Sai tehtud ka postiadrs . Sama puudutab ka Eesti asja. Miks inimesed maksavad deposiidiga ja valivad transpordiks post24 või SMARTPOST. Eseme saatmine pole lubatud!!! PS! Mart ka kunagi selgitanud , kom seda kuskil. Häid postitusi soovides.

Vasta