Probleemid tolliga

Üldine (informatiivne münditeemaline) arutelu. Kõik teemad müntidest, mis mujale ei sobi
Vasta
Kriks
Kroon
Postitusi: 175
Liitunud: 10 Veebr 2018, 14:31

Re: Probleemid tolliga

Postitus Postitas Kriks » 15 Veebr 2020, 18:02

See nõusolek väärtust "väiksemana" näidata ei lähe igal pool läbi. Millalgi küsisin ühelt UK oksjoni majalt ka seda ja siis üteldi, et nad ei saa teha, sest neil on kõik kindlustatud ja kui midagi juhtub, siis nad ei saaks mulle kaotsiläinud asju hüvitada.
Teine asi, et mis siis juhtub kui paki peal on väärtus 20 USD ja ja toll teeb lahti ning sees on oksjonimaja arve summas 1500 USD vms? Alati kui olen kuskilt oksjonimajast midagi ostnud on nad arve kaasa pannud, aga kuna üldiselt tegu paberrahadega ja seega pakid nii õhukesed, et tihti ei avata, aga ma pole viimastel aastatel seda kunagi palunud, aga väljaspoolt ELi väga tihti ei osta ka asju.

Küll aga mul on peaaegu alati suuremad pakid tollis avatud ja isegi juhul kui pole märgitud suurt väärtust on tolliga olnud paar vaidlust küll. Näiteks ostsin 1000 USD ja 500 USD nominaaliga 1927 aasta obligatsioone. Toll tegi lahti ja tahtis et ma maksaks nende nominaali järgi tollimaksu. :D Said küll lõpuks aru ja vabastati, aga miski 2 nädalat läks ikkagi aega.

margusmaki
Kroon
Postitusi: 162
Liitunud: 28 Jaan 2021, 17:37

Re: Probleemid tolliga

Postitus Postitas margusmaki » 26 Mai 2021, 17:55

Sain ka siis oma esimesed triibulised.

Eile tuli üksik 1915 hõbe oksjonimünt inglismaalt otse tolli, tegin deklari, kokku 45 euri.
Kaubakood 7118100000, Mündid; ametlikku kurssi mitteomavad mündid (v.a kuldmündid), 0 eurot ja tund hiljem kaup vabastatud.

Täna tuli šveitsist 1932 hõbe, 40 euri, sama lugu aga tund hiljem saadeti deklari parandus et paluks 8 euri käibemaksu.

Lühidalt resultaat - tuleb maksta, seadused on muutunud, sama jutt nagu siin lõputöös, isegi tollitegelaste tekst oli üks ühele müntide kohapealt.

Kui saad tollivabalt järelikult vedas / oli laisk / lohakas tegelane aga täna jäin lihtsalt samade liigutustega kaks päeva järjest masinale silma ja kontrolliti käsitsi üle vms.. aga psühholoogiliselt ole valmis maksma kui deklareerid kõik ausalt.

margusmaki
Kroon
Postitusi: 162
Liitunud: 28 Jaan 2021, 17:37

Re: Probleemid tolliga

Postitus Postitas margusmaki » 07 Juun 2021, 19:58

Nojah, jõudis minu Jaapani jeen 1914 Y-38 AU mikihiiremaalt kohale, paks ilus maksikiri jaaaa otse postkasti, kuigi olin siiani valmis juba 20 euriseks väljaminekuks... no vot siis.

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1624
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Probleemid tolliga

Postitus Postitas Andvari » 07 Juun 2021, 21:47

margusmaki kirjutas:
07 Juun 2021, 19:58
Nojah, jõudis minu Jaapani jeen 1914 Y-38 AU mikihiiremaalt kohale, paks ilus maksikiri jaaaa otse postkasti, kuigi olin siiani valmis juba 20 euriseks väljaminekuks... no vot siis.
Aus eestlane maksab nüüd ise tollimaksu ära :) :lol:

Vasta