Probleemid tolliga

Üldine (informatiivne münditeemaline) arutelu. Kõik teemad müntidest, mis mujale ei sobi
Vasta
platinum
Viiekroonine
Postitusi: 612
Liitunud: 19 Mai 2012, 00:02

Probleemid tolliga

Postitus Postitas platinum » 20 Jaan 2014, 22:25

Mure siis järgmine:

Ostsin Ameerikast 2 HÕBEMÜNTI ja nagu ka paljudel eelnevatel kordadel läksid nad tolli kuna ametlik arve kaasas.
Tavaliselt olen teinud e-tollis deklaratsiooni ja saanud vabastuse. (6-7x varem) Nüüd aga langes pakk sellise inimese kätte kes ei oska oma väited muuga põhjendada kui et on vaja maksta maksu ja kõik. "Ära sa siin hakka minuga üldse vaidlema, ma teen mis ma tahan" inimene.

Mina tuginen oma ostul EMTA lehel olevale koodile
http://www.emta.ee/public/populaarsete_ ... 1_2013.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Mündid
ametlikku kurssi mitteomavad hõbemündid 7118 10 00 10
ametlikku kurssi mitteomavad mündid muust materjalist (v.a hõbe ja kuld) 7118 10 00 90
ametlikku kurssi mitteomavad kuldmündid 7118 90 00 10
ametlikku kurssi omavad kuldmündid ja muust materjalist mündid 7118 90 00 90

Tegemist on kahe tsaari hõbemündiga, ehk siis
1. münt
2. ametlkikku kurssi mitteomav
3. hõbedast

Siit edasi otsides on teada, et selle koodiga kaup on maksuvaba
https://vaarikas.emta.ee/emts/index.jsp" onclick="window.open(this.href);return false;

Lisan tollitöötaja kirja ja rõhutan tema väidet miks ma pean maksu maksma. Helistades rääkis, et nad avasid paki ja pildistasid üles ja mina olen paha paha.

Teavitan, et Teie koostatud deklaratsioon kuulub korrigeerimisele ja käibemaksuga maksustamisele. Teostatud kauba kontroll, millest nähtub, et tegemist on ametlikku kurssi mitteomavate hõbemüntidega - Numismatic Collector Items ja kauba koodiks 97050000. Toodete väljalaskeaastad on 1878 ja 1853 ja saatjapoolne arve on õige.

Tegelik kaubakood oli 9705000060
Sellist asja tollis üldse polegi aga on sarnane, 90 lõpuga ja sealt järgnev:

Kunstiteosed, kollektsiooniobjektid, antiikesemed
maalid, täielikult käsitsi teostatud 9701 10 00 00
mündid kogumiseks 9705 00 00 90
üle 100 aasta vanused antiikesemed 9706 00 00 00

Siinsetele kaupadele on 20% käibemaksu.

Siit küsimus, miks mu mündid ei kvalifitseeru MÜNTIDE kategooria alla vaid kollektsioonobjektid?
Kõik eelnevad korrad on läinud läbi hõbemündi kategooria.
Kas kellelgi veel samasuguseid probleeme olnud ja kuidas on lahenenud? Mis variante mul üldse on edasi ajada seda asja?

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Probleemid tolliga

Postitus Postitas muhfff » 20 Jaan 2014, 22:57

platinum kirjutas:Siit küsimus, miks mu mündid ei kvalifitseeru MÜNTIDE kategooria alla vaid kollektsioonobjektid?
Kõik eelnevad korrad on läinud läbi hõbemündi kategooria.
Arvatavasti on need 7118 algusega koodid mõeldud investeerimiskullale ja -hõbedale (a la Tavidi sortiment). Võimalik, et Sul on senimaani "vedanud".

Mis mind hoopis enam hämmastab on see, et käibemaksu peab maksma n-ö vana asja pealt.

Vaidlustes maksuametiga kahjuks nõu ei oska anda, aga hea advokaadiga oleks tõenäoliselt võimalik neid võita (lähtudes seaduse või määruse või mille iganes sõnastusest).
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

saku
5 senti
Postitusi: 9
Liitunud: 26 Apr 2011, 21:15

Re: Probleemid tolliga

Postitus Postitas saku » 24 Jaan 2014, 23:37

Eelmise aasta lõpus tulid kaks kirja probleemideta tollist läbi. Arvasin et lõpuks on neil selgeks saanud, et mündid liiguvad maksuvabalt. Mäletan kuidas ükskord taheti mu kuldmüntidest teha kuld ja maksu küsida. Olen aru saanud et kui küsitakse milleks mündid on, siis tuleb vastata et investeerimiseks mitte kollektsioneerimiseks.
Mina soovitan helistada kodeerimis keskusesse ja kuulata mis öeldakse. Nemad tegelevad kaubale koodide otsimisega.
Võid ka küsida käibemaksu seaduse kohta. Maksuvaba impordi all on kirjas mündid ja rahatähed. Pole veel vastust saanud kas vanad rahad käivad sinna alla.

platinum
Viiekroonine
Postitusi: 612
Liitunud: 19 Mai 2012, 00:02

Re: Probleemid tolliga

Postitus Postitas platinum » 25 Jaan 2014, 13:07

Siis kui pakid otse kohale tulevad, siis nad tollis ei käinudki. Alati kui hind on paki peal ja üle 22 eur siis lähevad tolli, deklareerima peab alati, isegi kui 100% vabastuse saab.

Kuna ma vanemspetsiga tülli läksin siis kirja sain juba teiselt isikult:

Saadan alloleva kirja, mille alusel Teie kaup deklareeritakse 9705 koodiga.

TOLLIVABA
Vastavalt HS selgitavatele märkustele rubriigi 7118 kohta, klassifitseeritakse siia sellised mündid, mis on :
1) määratud kaalu ja kujundusega
2) välja antud valitsuse kontrolli all kasutamiseks seadusliku rahana
3) seaduslikud mündid, mis ei ole enam käibel
4) rubriiki 7118 ei kuulu kollektsioneeritavad mündid , mis klassifitseeritakse HS rubriiki 9705.

20% käibemaksu
Rubriiki 9705 klassifitseeritavad mündid, pangatähed, mis ei ole enam seaduslikud maksevahendid, v.a rubriiki
49.07 kuuluvad, ja medalid, mis on esitatud kollektsioonidena või eraldi esemetena;
viimasel juhul on igas kaubasaadetises mõned eksemplarid ükskõik, millisest ühest
mündist või medalist.
Rubriiki 9705 ei kuulu mündid ja medalid, mis ei ole kollektsiooniobjektid: nt suured kaubasaadetised ükskõik millisest ühest
mündist või medalist.


See 7118 on nii segane asi. Mind huvitab konkreetselt mis münt sinna alla läheb siis.
1. punkt on absurd, mis münt üldse pole määratud kaalu ja kujundusega?
2. minu vaidlusalune münt oli 1853 Tsaari 5 kopikat, hõbe, ehk välja antud Tsaaari-vene poolt ametliku maksevahendina ka. Eestis.
3.On ta ju seaduslik münt mis pole enam käibel.
4. See punkt lööb kõik sassi. Mis kuradi münt see üldse on mida EI koguta??? NSVL kopikaidki kogutakse massiliselt, eurodega sama lugu. MA julgen väita, et pole olemas münti mida ei koguta.

Igatahes see maks polnud nii suur, maksin ära ja rahu majas.
Edaspidi ei osta suuretelt oksjonimajadelt kes ise täidavad deklaratsiooni ja panevad sinna need koodid valmis.
Eraisikutelt Ebayst ostes saan ise täita deklaratsioone ja tihtipeale nad ei lähegi tolli.
Näiteks eile jõudis Hong-Kongist Brasiilia 1000 reis 1882 ilma probleemideta
brazilav.JPG
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha.

karlsson123
10 senti
Postitusi: 33
Liitunud: 01 Mär 2012, 23:09

Re: Probleemid tolliga

Postitus Postitas karlsson123 » 19 Apr 2015, 23:48

Soovin saata münti EU piires. Kas ka sellisel juhul mingeid piiranguid on? Kuidas teie EU piires münte saatnud olete?

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Probleemid tolliga

Postitus Postitas muhfff » 20 Apr 2015, 08:30

Tollimaksu Euroopa siseselt pole.
Aga müntide saatmise koha pealt, mõnes riigis (näiteks Saksamaal, Belgias vist ka) on müntide saatmine posti teel ametlikult keelatud. Münte muidugi saadetakse, kuid ametlikult on see keelatud.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mvahtra
Viiekroonine
Postitusi: 950
Liitunud: 21 Veebr 2012, 11:15

Re: Probleemid tolliga

Postitus Postitas mvahtra » 20 Apr 2015, 19:13

Tervist !

Olen viimase aasta jooksul "liigutanud " ca. 5 kg ringis münte ,peamiselt hõbedast.Nii Euroopa,Ameerika kui Aasia.Suuremad kogused on olnud ca.500 grammi ringis.Pigem odavapoolne kraam.Pole kordagi tolliga tegemist teinud,deklaratsiooni olen ja on mulle kirjutanud-kirjutatud "souvenir coins".On nagu kuskilt läbi kõlanud ,et neid ei tollita.Alati on maksikirjad -pakid olnud tähitud.Kaduma on läinud eelmisel aastal 2 saadetist. Hispaaniasse läks ca.100.- euro eest münte,mida saaja kätte ei saanud,kuigi Hispaania post väitis ,et saadetis on üle antud.Arvatavasti anti valele inimesele,Hispaanias pole postitöötajal isikut tõendava dokumendi küsimise õigust. Itaalias varastati postitöötaja postikott koos tähitud kirjaga,õnneks kahju seal 50.- euro ringis.

mvahtra
Viiekroonine
Postitusi: 950
Liitunud: 21 Veebr 2012, 11:15

Re: Probleemid tolliga

Postitus Postitas mvahtra » 01 Nov 2018, 23:44

Juhtusin "meeltesegaduses" ühelt Itaalia oksjonilt münte ostma,peale võitu siis selline kiri..hea ,et raha käes ei "põle"...

Dear Sir,
I inform you that you won the lot xxx for xxx euro (plus auction fees). We will send you all the information concerning the payment in the next days. Please note that in order to ship to countries outside Italy we have to wait for the authorization from the Superintendence for Cultural Heritage (between 60 and 90 days).

Marvin
Topeltkroon
Postitusi: 296
Liitunud: 02 Nov 2011, 11:49

Re: Probleemid tolliga

Postitus Postitas Marvin » 02 Nov 2018, 11:08

Mamma mia!

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Probleemid tolliga

Postitus Postitas mart » 02 Nov 2018, 13:29

kui münt läheb kogusse, pole ju vahet, kaua ootama peab; iseasi, kui kindel on firma ja deposiit

kui aga kiire tellimus ja huviline võib alt hüpata - paha lugu
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Vasta