Müntide hindamine NGC-s

Üldine (informatiivne münditeemaline) arutelu. Kõik teemad müntidest, mis mujale ei sobi
Vasta
Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1625
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Müntide hindamine NGC-s

Postitus Postitas Andvari » 21 Veebr 2022, 09:41

Tere.
NGC on minu silmis oma lati väga madalale lasknud. Aga kuna alternatiivi ei ole, siis jääb üle vaid kiruda ja pead vangutada.
Mingi pool aastat tagasi sai saadetud hindamisse 2 Läti modern hõbemünti. Üks errorina ( maksin lisaks ) teine tavaliselt.
Noh tegemist ei ole vermimise käigus tekkinud veaga, aga mingi lisamärke oleks pidanud nad sellele lisama.
Kahjuks tulid mõlemad vaid puhta hindega tagasi.
Kuna ma sellega ei nõustunud kirjutasin ja joonistasin neile mis ma asjast arvan :)


Siin on vastus mille NGC-lt sain.

Hello Hannes,


Thank you for your email. I showed the pictures to our graders and they would like for you to send both coins back so that they can take another look at them. Please use the instructions below to send the coins in.

Thank you for contacting the Certified Collectibles Group. We apologize for the error and any inconvenience you have experienced. We would be happy to correct this issue at no charge to you. Please follow the instructions below to submit your item(s) for complimentary reholder service.

CERTIFICATION #: 5974434-011 & 5974438-031

1. Complete a new submission form and hand write “Mechanical Error”. 2. Submissions forms can be completed by logging into your account online

3. Cross out any fees and do not need to check any services.

4. Indicate the reason for the return* 5. Please follow this link to obtain your no charge return shipping label:

*Failure to make the appropriate notations may result in charges to your account.

Please let me know if you have any questions. Thank you and have a great day.


PLEASE WRITE IN LARGE BOLD LETTERS "ME" ON ALL OUTSIDE SURFACES OF THE PACKAGE


Best regards,

Scott

NGC Customer Service


Ühesõnaga pean maksma saatekulud + läheb meeletu aeg mis kulub, et asi õigeks saada. :oops:

Pildid kah müntide erinevustest


NGC lingid:
https://www.ngccoin.com/certlookup/5974434-011/69/
https://www.ngccoin.com/certlookup/5974438-031/68/
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5021
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Müntide hindamine NGC-s

Postitus Postitas muhfff » 21 Veebr 2022, 11:42

Tunnen kaasa, aga samas saan aru ka NGC-st.

Nagu sa ka ise ütlesid, tegemist ei ole tegelikult vigamündiga, tegemist on templierimiga. Selles mõttes on õige, et MINT ERROR ei tulnud.
Samas kui sa templierimit küsid, siis nad tõenäoliselt ütlevad, et nemad ei tunnusta sellist erimit ja karbile ei pane. Sest pole ühtegi (nende jaoks usaldusväärset) kataloogi, kus see erim oleks ära mainitud.

MINT ERRORi võib saada, kui küsid neilt läbilööki (strike thru). Kuigi see pole tegelikult päris täpne selle mündi puhul.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1625
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Müntide hindamine NGC-s

Postitus Postitas Andvari » 21 Veebr 2022, 21:29

Ma eeldan, et ilmselt midagi nad siiski juurde kirjutavad muidu oleks kohe pikalt saadetud. Ah eks poole aasta pärast näeb 😀

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5021
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Müntide hindamine NGC-s

Postitus Postitas muhfff » 22 Veebr 2022, 11:42

Andvari kirjutas:
21 Veebr 2022, 21:29
Ma eeldan, et ilmselt midagi nad siiski juurde kirjutavad muidu oleks kohe pikalt saadetud. Ah eks poole aasta pärast näeb 😀
Hoia meid siis kursis. Oleks huvitav teada : )
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Allan
Topeltkroon
Postitusi: 265
Liitunud: 28 Apr 2017, 20:47

Re: Müntide hindamine NGC-s

Postitus Postitas Allan » 23 Veebr 2022, 01:02

No huvitav asi kahtlemata aga see ei ole mint error. Meenutab veits minu võitlust NGC'ga kus üritasin neid tunnustama panna ew 1922.a. 1 ja 5 margaseid. Tegelikult ju samuti erinevate templitega löödud. Soovin edu sulle aga minu arvamus on, et siit ei tule mitte midagi. Sellisel juhul peaks nad B tüübi alamkategooria sellest mündist oma kataloogi looma.
Andvari kirjutas:
21 Veebr 2022, 09:41
Tere.
NGC on minu silmis oma lati väga madalale lasknud. Aga kuna alternatiivi ei ole, siis jääb üle vaid kiruda ja pead vangutada.
Mingi pool aastat tagasi sai saadetud hindamisse 2 Läti modern hõbemünti. Üks errorina ( maksin lisaks ) teine tavaliselt.
Noh tegemist ei ole vermimise käigus tekkinud veaga, aga mingi lisamärke oleks pidanud nad sellele lisama.
Kahjuks tulid mõlemad vaid puhta hindega tagasi.
Kuna ma sellega ei nõustunud kirjutasin ja joonistasin neile mis ma asjast arvan :)


Siin on vastus mille NGC-lt sain.

Hello Hannes,


Thank you for your email. I showed the pictures to our graders and they would like for you to send both coins back so that they can take another look at them. Please use the instructions below to send the coins in.

Thank you for contacting the Certified Collectibles Group. We apologize for the error and any inconvenience you have experienced. We would be happy to correct this issue at no charge to you. Please follow the instructions below to submit your item(s) for complimentary reholder service.

CERTIFICATION #: 5974434-011 & 5974438-031

1. Complete a new submission form and hand write “Mechanical Error”. 2. Submissions forms can be completed by logging into your account online

3. Cross out any fees and do not need to check any services.

4. Indicate the reason for the return* 5. Please follow this link to obtain your no charge return shipping label:

*Failure to make the appropriate notations may result in charges to your account.

Please let me know if you have any questions. Thank you and have a great day.


PLEASE WRITE IN LARGE BOLD LETTERS "ME" ON ALL OUTSIDE SURFACES OF THE PACKAGE


Best regards,

Scott

NGC Customer Service


Ühesõnaga pean maksma saatekulud + läheb meeletu aeg mis kulub, et asi õigeks saada. :oops:

Pildid kah müntide erinevustest


NGC lingid:
https://www.ngccoin.com/certlookup/5974434-011/69/
https://www.ngccoin.com/certlookup/5974438-031/68/
Peamiselt huvitavad mind täna Eesti Wabariigi vigamündid.

viitas
Viiekroonine
Postitusi: 557
Liitunud: 11 Aug 2015, 13:05

Re: Müntide hindamine NGC-s

Postitus Postitas viitas » 30 Mär 2022, 11:13

tere

Sõjaaeg küll, kuid midagi ikka liigub. Midagi järgmise NGC jaoks.
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha.

viitas
Viiekroonine
Postitusi: 557
Liitunud: 11 Aug 2015, 13:05

Re: Müntide hindamine NGC-s

Postitus Postitas viitas » 30 Mär 2022, 11:14

2 kopkane ka veel
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha.

viitas
Viiekroonine
Postitusi: 557
Liitunud: 11 Aug 2015, 13:05

Re: Müntide hindamine NGC-s

Postitus Postitas viitas » 30 Mär 2022, 13:58

selline ka veel
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5021
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Müntide hindamine NGC-s

Postitus Postitas muhfff » 30 Mär 2022, 14:07

Päris ilus komplekt! Selliseid münte 1870ndatest sellises säilivuses just iga päev ei näe...
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

121
Topeltkroon
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Okt 2020, 21:50

Re: Müntide hindamine NGC-s

Postitus Postitas 121 » 30 Mär 2022, 15:04

Kui palju see asjaajamine kokku maksma läheb 1 mündi kohta kui võibolla saadaksin paar 1930-ndate Saksa Reichsmarka?

Vasta