Müntide pildistamine

Üldine (informatiivne münditeemaline) arutelu. Kõik teemad müntidest, mis mujale ei sobi
Vasta
Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Müntide pildistamine

Postitus Postitas muhfff » 17 Mai 2015, 17:44

Gringo kirjutas:Kõrge lend osutus lühikeseks ja asjatundjad lahterdasid ostu koolirahaks
Ikka juhtub. Aga see on igatahes targem ost, kui mündiäri paarieuroseid medaleid 39,99 eest osta : )
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Müntide pildistamine

Postitus Postitas muhfff » 26 Juul 2016, 21:23

Paar minu katsetust.
Tehtud ilma statiivita (stabiilsel pinnal) ja päevavalguses.
Aga statiivi (õigemini copy standi) on mul kindlasti vaja, "puusalt" pildistades on pildid udused.

Lähevad suuremaks


Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Müntide pildistamine

Postitus Postitas muhfff » 26 Juul 2016, 21:24

Unustasin mainida, pilte pole töödeldud. Lõikasin ainult natuke väiksemaks.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

platinum
Viiekroonine
Postitusi: 612
Liitunud: 19 Mai 2012, 00:02

Re: Müntide pildistamine

Postitus Postitas platinum » 26 Juul 2016, 22:53

Väga head pildid!!! Mis tehnikaga pildistad?

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Müntide pildistamine

Postitus Postitas muhfff » 27 Juul 2016, 08:55

platinum kirjutas:Mis tehnikaga pildistad?
Kereks on Canon EOS 760D, objektiiv on ilma pildistabilisaatorita Canon Macro 100 mm.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Müntide pildistamine

Postitus Postitas muhfff » 03 Aug 2016, 17:18

Hakkab ilmet võtma...


Hetkel pole mingit eraldi valgustust ja see on kahjuks ka tulemuses näha:


Mul oleks IKEAst kolme Jansjö lampi vaja. Eestis kahjuks IKEAt pole. Nii et kui kellelgi peaks olema IKEA käe-jala juures või plaanib lähiajal minna (ja muidugi viitsib mulle neid lampe osta), andke palun teada.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

platinum
Viiekroonine
Postitusi: 612
Liitunud: 19 Mai 2012, 00:02

Re: Müntide pildistamine

Postitus Postitas platinum » 03 Aug 2016, 22:30

Ma vist olen siia kunagi lingi postitanud kus just sellist pildistamist soovitatakse.
Mul omal olemas peaaegu sama set. Kaiser copy stand jne. Erinevus on autobellows ja 70mm objektiiv. Jansjo 2 lampi on mul olemas, samuti ikeast.
Pole ainult olnud aega ja tahtmist nendega tegeleda. Korra proovisin ja ma ei saanud 2kr suurust münti tervelt mahtuma pildile. Objektiiv peaks vist olema jah 100mm.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Müntide pildistamine

Postitus Postitas muhfff » 13 Aug 2016, 17:14

Ok, nüüd peaks kõik elemendid olemas olema.


Valgustuseks on siis (nagu pildilt näha) kolm Jansjö lampi. Lampide otsa panin pabersalfad, sest kuigi Jansjöd on mattklaasiga, on see valgus siiski liiga terav ja pildile tekib seetõttu palju müra. Salfad hajutavad üsna okeilt valgust ja tulemus on parem. Ehk siis nagu ameeriklased ütlevad, et kui see näeb rumal välja ja töötab, siis see pole rumal.

Võrdluseks pilt samast mündist.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

aldok2
Viiekroonine
Postitusi: 930
Liitunud: 23 Aug 2015, 08:44

Re: Müntide pildistamine

Postitus Postitas aldok2 » 18 Juul 2017, 08:40

Kas kellelgi on praktilisi kogemusi, mida annab juurde 100 mm objektiiv võrrelduna ca 60 mm omaga (mõlemad siis makroobjektiivid)? Või kui palju tuleb pilt viletsam mõne standardobjektiiviga, mis aparaadil (mingil peegelkaameral) vaikimisi ees on? Ja milles see erinevus siis seisneb, kas pildi suuruses, teravuses, moonutustes vms.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Müntide pildistamine

Postitus Postitas muhfff » 18 Juul 2017, 09:46

Lühidalt kokkuvõttes annab 100mm makroobjektiiv rohkem ruumi. Mida suurem fookuskaugus, seda kaugemalt saad pilte teha.
Näiteks münte pildistades võimaldab see mugavamalt aluse ja objektiivi vahel valgustust sättida ja endal on kah mugavam münte vahetada. Samas müntide pildistamiseks sobiks ilmselt 50-60mm objektiiv kah, sest mündid (erinevalt putukatest) ei ehmu ega lenda minema.

Standardobjektiiviga olen kah proovinud. Ma ei tea, kas probleem on minus või objektiivis, kuid terava pildi saamiseks pean väga kaugelt pildistama. Ja münt jääb pildi peal väga väike. Makropildil katab münt enam-vähem kogu pildi, tavapildil on ta pisike laik.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Vasta