Raha tunnustega ümmargused, münti meenutavad metallitükid

Üldine (informatiivne münditeemaline) arutelu. Kõik teemad müntidest, mis mujale ei sobi
Vasta
Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Raha tunnustega ümmargused, münti meenutavad metallitükid

Postitus Postitas muhfff » 30 Aug 2012, 20:04

Pole minu asi kellelegi öelda, mis ta oma rahaga tegema peaks, AGA...
Täna lõppes selline oksjon. Tegemist on siis Mündipoe või -äri (vms) medaliga.
Väidetavalt on tegemist hõbedast medaliga, mida on tehtud on 2000 tk ja mis kaalub 31 grammi (see info pärineb siit).

Oksjonil olnud medali lõpphinnaks jäi 5,80 eurot (viis eurot ja kaheksakümmend senti). Jah, kahtlemata lõppes see oksjon väga kehval ajal ja piltidega ei saa ka kiidelda, kuid siiski annab see nende medalite turuväärtusest üsna hea ülevaate (ääremärkuse korras - Tavidis oleks hõbeda eest mingi 15 eurot saanud).
Ma oletan (teiste oksjonite "osta kohe" hindade põhjal), et selle medali algne hind võis olla umbes 100 eurot. Sama raha eest saaks Eesti Pangast kaks hõbemünti (2x rohkem hõbedat) ja äärmiselt suure tõenäosusega saaks hiljem münte müües ka oma raha tagasi.

Vot selline uitmõte...


PS! See tekst oli mõeldud "investoritele". Kogujate kohta see ei kehti, hobid ei peagi odavad olema. Meelerahu ja omamisrõõm on rohkem väärt kui raha. (Jne)

PPS! Keegi võiks paremat pealkirja soovitada.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Üks uitmõte...

Postitus Postitas mart » 30 Aug 2012, 21:43

siin jookseb kokku hunnik asjaolusid, suuremad ehk:
1. mündiäri eripärad
2. osta.ee eripärad
3. oksjoni õige ülesseadmine ja ajastamine, st vale ülesseadmine ja ajastamine

pole mündiäri listis ja ei jälgi nende veebi, kui brazauskas maksab 100, siis ilmselt sama hind oli ka pätsil.
"õige müüja" 135 on veel omaette biznissplänn, müüa kaela määritud asja veel kallimalt edasi, aga... reklaam ja "paberid" teevad seda lihtsa(ma)ks

pealkiri... tuli meelde vastupidine osta.ee edulood ja siinsed "pärlid". inimene pidi kõige paremini õppima oma vigadest, kui on muidugi selleks võimeline, aga üldjuhul sellised asjad lõppevad täieliku pettumise-pettumusega.
isiklik sarnane kokkupuude oli möödnud jõulude aeg, kui ema soovis mulle kinkida mündiäri konkurendi telefonitsi müüdavat usa hõbe-pooledollarist "vaid 50 euroga" (koos tutvustava materjali jms'ga), mida nende veebis müüdi 25ga ja juhtumisi sain samal ajal ostast 9 euroga, õnneks helistas ema mulle õigel ajal ja saatis minu viisakal soovitusel paki avamata tagasi
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

karlsson123
10 senti
Postitusi: 33
Liitunud: 01 Mär 2012, 23:09

Re: Üks uitmõte...

Postitus Postitas karlsson123 » 03 Sept 2012, 13:05

Neetud... Mu oma isa näitas mulle uhkusega oma Mündiäri oste. Püüdsin delikaatselt vihjata, et ei ole just parim investeering. Kurb, aga tõsi.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Üks uitmõte...

Postitus Postitas muhfff » 03 Sept 2012, 14:31

mart kirjutas:kui brazauskas maksab 100, siis ilmselt sama hind oli ka pätsil
Jah, sellest hinnast ma lähtusingi. Kuigi... Kui vaadata kuldplaatide hindu, siis Kanteri oma on 345 ja sarnane suvaline on 289. Pole välistatud, et ka Pätsu medalil oli eestlaste jaoks "eripakkumine".

Hindade kohta veel üks mõttekäik.
Mitmetes kohtades üle Eesti (ja ka üle Euroopa) saab omandada "Collectors Coin" sarja kuuluvaid meenemedaleid. Enamjaolt maksavad need vist 2 eurot (lased kaheeurose aparaati ja saad medali vastu).
Tehtud on need vasesulamist. Ok, ütleme, ülekuldamine läheb maksma veel euro (osta.ee müüja Airmax kindlasti oskaks täpselt öelda, tal paistis vahepeal olevat terve kuldamistööstus). Seega jaehind oleks siis 3 eurot, või kui olla eriti konservatiivne, siis viis eurot.
Eesti Ajaloopärandi kullatud vaskmedali eest küsitakse sooduspakkumisega 16 eurot, muidu 32 eurot (+ postikulu). Umbes 10 või 25 euri läheb siis kuhu?

Lisaks, neid kassikullaseid "haruldusi" on tehtud 20000 ja nende eest küsitakse 32 eurot. Eesti Panga viimast hõbemünti (Londoni OM 12-eurone) on tehtud 7500 (2,7 korda VÄHEM) ja selle eest küsitakse 40 eurot (ainult 8 eurot rohkem).
karlsson123 kirjutas:Mu oma isa näitas mulle uhkusega oma Mündiäri oste
Kahjuks pole su isa ainus "ohver". Mulle on mitu korda meili teel selliseid asju pakutud (ja muidugi kõrgema hinnaga, kui Mündiäri neid müüb). Nende kahjuks ei taha ma neid ka poole hinnaga...
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Üks uitmõte...

Postitus Postitas mart » 03 Sept 2012, 23:09

muhfff kirjutas:Hindade kohta veel üks mõttekäik.
Mitmetes kohtades üle Eesti (ja ka üle Euroopa) saab omandada "Collectors Coin" sarja kuuluvaid meenemedaleid. Enamjaolt maksavad need vist 2 eurot (lased kaheeurose aparaati ja saad medali vastu).
Tehtud on need vasesulamist. Ok, ütleme, ülekuldamine läheb maksma veel euro (osta.ee müüja Airmax kindlasti oskaks täpselt öelda, tal paistis vahepeal olevat terve kuldamistööstus). Seega jaehind oleks siis 3 eurot, või kui olla eriti konservatiivne, siis viis eurot.
hind sõltub äriplaanist:
1. teha palju ja müüa automaatides mõni euro tükk
2. brändida seeriana, et saaks veel rohkem müüa, reklaamida taevani ja müüa postitsi, kaasnevad töötlus(=tööjõu)-kontorikulud
muhfff kirjutas:Eesti Ajaloopärandi kullatud vaskmedali eest küsitakse sooduspakkumisega 16 eurot, muidu 32 eurot (+ postikulu). Umbes 10 või 25 euri läheb siis kuhu?
narkotsimüügi "esimene doos tasuta"-skeem:
Esimese toote hind: € 15.91 ( € 3,2 pakendamis - ja transpordikulu)
Järgmiste toodete hind: € 31.89 ( € 3,2 pakendamis - ja transpordikulu)

seejuures kui tellida mitu, pidid saatma-pakkima ükshaaval, et postituselt veel euro välja pigistada
muhfff kirjutas:Lisaks, neid kassikullaseid "haruldusi" on tehtud 20000 ja nende eest küsitakse 32 eurot. Eesti Panga viimast hõbemünti (Londoni OM 12-eurone) on tehtud 7500 (2,7 korda VÄHEM) ja selle eest küsitakse 40 eurot (ainult 8 eurot rohkem).
müüakse bränditud "inspiratsiooni", mitte "igavat" karbis hõbelitrit
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Üks uitmõte...

Postitus Postitas muhfff » 17 Sept 2012, 09:50

Tänases õhtulehes oli artikkel, et liigagarad telefonimüüjad ajavad inimesi hulluks.
"Mulle pakuti mingit meenemünti. Ütlesin, et pole huvitatud, ja küsisin, kust nad mu numbri said," räägib telefonimüüjate peale pahane Laur. Ja nii edasi...
Parimad ostjad pidi olema vanad inimesed ja mehed.

Viimast hinnainfot kah - mingi laulupeo medal 10,51 euroga.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

taivec
Sent
Postitusi: 3
Liitunud: 11 Apr 2014, 09:40

Re: Raha tunnustega ümmargused, münti meenutavad metallitüki

Postitus Postitas taivec » 11 Apr 2014, 10:26

Tervitus. Kirjutasin sama jutu ka hämara ala teemasse ja vabandan, kui kedagi pahandan sama tekstiga kahes kohas, aga lihtsalt on nobedasti vastust vaja, et kingitusega hilja peale mitte jääda. Nimelt pakuti posti teel müüa sihukest münti http://myndiklubi.ee/item/mundi-toompea-kullatud-koopia ja mõtlengi, kas seda mõtet soetada on. Tahan oma vennapojale katsikuks kinkida, aga kas peale selle, et kapsli sees kena välja näeb, on see ka oma hinda väärt ja on ka lootust, et selle hind tõuseb selleks ajaks, kui kutt juba suur(em) on ja tal sellest kasu, või pigem ikkagi midagi hoopis muud vaadata? Ette tänades

Taivo

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Raha tunnustega ümmargused, münti meenutavad metallitüki

Postitus Postitas muhfff » 11 Apr 2014, 11:11

taivec kirjutas:Tervitus. Kirjutasin sama jutu ka hämara ala teemasse ja vabandan, kui kedagi pahandan sama tekstiga kahes kohas
Vastasin teises teemas.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Vasta