Katz oksjonid

Üldine (informatiivne münditeemaline) arutelu. Kõik teemad müntidest, mis mujale ei sobi
Vasta
Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5021
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Katz oksjonid

Postitus Postitas muhfff » 19 Mär 2023, 14:52

Oksjonitesse "hinnakergitamine" juba olemusepõhiselt sisse kirjutatud. Ostjad tahaks osta väga odavalt, müüjad tahaks müüa väga kallilt ja kuna need soovid on üksteisest väga-väga erinevad, siis siia on konflikt juba sisse ehitatud.

Ma soovitaks omale lihtsalt mingi hinnapiir paika panna ja siis ostmisel sellest lähtuda. Et kui saab, siis saab ja kui ei saa, siis ei saa.

Samas olen ise tähele pannud, et mõni oksjon jäävad hinnad väga madalaks (ja siis kirun ennast, et odavalt omale asju tagavaraks ei ostnud); samas järgmine oksjon lähevad asjad (vahel täpselt samad asjad) väga kallilt. Et see kuidagi käib nagu lainetena. Võib-olla sõltub see sellest, kui palju inimestel ühel või teisel hetkel vaba raha on, või kui suur on nende valmidus vaba raha kulutada.

Teoorias võib see ka olla n-ö teenimiskoht. Et kui ikka väga odavalt midagi kätte saab, siis võib ju mündi oksjonimajja jätta, et see mõnel järgmisel oksjonil juba parema hinna eest maha müüa. Oksjonitasud on siinkohal muidugi suur pidur, aga oksjonimaja ise saab küll sellist skeemi kasutada.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

121
Topeltkroon
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Okt 2020, 21:50

Re: Katz oksjonid

Postitus Postitas 121 » 16 Aug 2023, 22:13

Kas keegi eile-täna toimunud oksjoneid jälgis? Ühtegi konkreetset näidet ei ole välja käia, aga mulle kippus jääma mulje, et kuidagi mõttetult palju pakuti paljude müntide eest. Ma vaatasin näiteks mõningaid Mehhiko, USA ja Venemaa omasid, aga ei ole ka väga spets nendega seoses. Võibolla keegi oskab mõne konkreetsema riigi/ajastu müntide põhjal öelda (milles end "kodus" tunneb), kas jagab mu seisukohta: https://katzauction.com/lots?to_page=1&auction_id=92 Arvestades, et 22% tuleb nendele hindadele juurde lisada. Ma just vaatasin, et just ilma selle %-da oleks mitmed OK olnud, aga see juurde lisades on ikka üle võlli. :roll:

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5021
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Katz oksjonid

Postitus Postitas muhfff » 17 Aug 2023, 14:00

Vaatasin pisteliselt, mis seal oli. Vene karbimüntide lõpphinnad üle mõistuse suured ei tundunud, võib olla-natuke, kuid see 22% muidugi muudab asja.
N-ö lahtistel müntidel on raske hinnata. Osad müügis olnud asjad paistsid olema haruldused ja nende puhul on muidugi nii, et lõpphind ongi turuhind. Ülejäänud? Osade hinnad tundusid küll üssa optimistlikud, aga äkki loodetakse head säilivust?

Ja noh, ega praegu väga palju oksjoneid ei toimu ka, suvine aeg. Võib-olla kõik huvilised sattusid ühele oksjonile.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

aldok2
Viiekroonine
Postitusi: 932
Liitunud: 23 Aug 2015, 08:44

Re: Katz oksjonid

Postitus Postitas aldok2 » 17 Aug 2023, 17:12

Olen ka vahel Katzi oksjoni lõpphindade üle imestanud. Sedapuhku mitte nii väga. Samas vaatan ma siiski suhteliselt väikest osa müüdavatest asjadest.

121
Topeltkroon
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Okt 2020, 21:50

Re: Katz oksjonid

Postitus Postitas 121 » 18 Aug 2023, 19:19

Paljud huvipakkuvad mündid tundusid mõttetult kallid, aga üht-teist ikkagi ostsin (6 tk). Eelmisel korral oli ostusumma ja müntide arv peaaegu 2x suurem ja saatekulu 25 eur, nüüd 40 eur, on ikka röövlid. :|

aldok2
Viiekroonine
Postitusi: 932
Liitunud: 23 Aug 2015, 08:44

Re: Katz oksjonid

Postitus Postitas aldok2 » 19 Aug 2023, 14:01

121 kirjutas:
18 Aug 2023, 19:19
Paljud huvipakkuvad mündid tundusid mõttetult kallid, aga üht-teist ikkagi ostsin (6 tk). Eelmisel korral oli ostusumma ja müntide arv peaaegu 2x suurem ja saatekulu 25 eur, nüüd 40 eur, on ikka röövlid. :|
Kas nad saatmisel alternatiive ei paku? Mul on ka tahetud 100 eurost münti 40 eur kulleriga saata. Kuid saime kokkuleppele palju odavama saatmisviisi osas. Tegu ei olnud küll Katziga.

121
Topeltkroon
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Okt 2020, 21:50

Re: Katz oksjonid

Postitus Postitas 121 » 19 Aug 2023, 21:53

Mingit transpordi valimise võimalust ei ole näinud küll, lihtsalt paar päeva peale oksjonit tuleb arve.

aldok2
Viiekroonine
Postitusi: 932
Liitunud: 23 Aug 2015, 08:44

Re: Katz oksjonid

Postitus Postitas aldok2 » 19 Aug 2023, 22:58

121 kirjutas:
19 Aug 2023, 21:53
Mingit transpordi valimise võimalust ei ole näinud küll, lihtsalt paar päeva peale oksjonit tuleb arve.
Ma siiski uuriks siit edasi, mitte ei maksaks tuimalt esimese arve ära. Siin lingil nad justkui pakuvad alternatiive...https://katzauction.com/faq
All packages are insured for a full invoice value and dispatched from Czech Republic and can be sent via:
Czech Post
DHL
FedEx
UPS
For special shipping requests, please contact us by email: contact@katzauction.com

121
Topeltkroon
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Okt 2020, 21:50

Re: Katz oksjonid

Postitus Postitas 121 » 20 Aug 2023, 11:17

Eeldan, et müüja valib sobiva saatmise viisi sõltuvalt riigist ja saadetise väärtusest, nii on alati kenasti toiminud. Ning miks mitte ka arvestades seda, kas ta soovib, et see müüja talt veel ostaks. :lol: Võibolla nad ka on otsustanud kasutada mingit teist transpordiviisi, sest eelmisel korral võttis kohale jõudmine megakaua aega. 15 eur säästmise pärast ei viitsi palju võimelda (ei ostnud ka ainult 100 eur eest), aga huvipärast võiks uurida küll, kuidas suurenenud saatmiskulu põhjendavad.

121
Topeltkroon
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Okt 2020, 21:50

Re: Katz oksjonid

Postitus Postitas 121 » 22 Aug 2023, 19:14

Sain siis teada, et :
We apologise for this increase in the shipping cost, it is due to the fact that there has been an increase of the shipment fees by the carrier.
...
Invoices up to 250 EUR have 25 EUR shipping costs.

Vasta