Selle foorumi pidifaili suurus

Üldine (informatiivne münditeemaline) arutelu. Kõik teemad müntidest, mis mujale ei sobi
Vasta
wamps2mtross

Selle foorumi pidifaili suurus

Postitus Postitas wamps2mtross » 29 Okt 2011, 02:38

Mul selline lihtne küsimus, kas pildi failid mida laadida siia üles, ei võiks olla suurema formaadiga (Mb vms, ei ole teravaim pliaats IT valdkonnast). Ei suuda pildistada münte hea kvaliteediga, et saaks siia üles riputada( häid pilte oma kogus olevatest praak eurodest olemas).

PS. Vabandan kui olen liiga loll selleks,et aru saada kuidas peaks asja tegema. Kus viga näed laita, seal tule ja aita.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5020
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Selle foorumi pidifaili suurus

Postitus Postitas muhfff » 29 Okt 2011, 11:41

Praegune manuse maksimumsuurus on 256 KB.
Sellel on kaks praktilist põhjust - esiteks, foorum on kiirem ja teiseks, kettaressurss on siiski piiratud suurus.

Pildifaile mõõtetakse baitides ja netikiirust bittides. Üks bait on 8 bitti. Seega võtab 1 megabaidi suuruse pildi laadimine 1 megabitise ühenduse korral 8 sekundit. 5 MB pildi laadimine 40 sekundit. Ja see on ikka juba üüratult pikk aeg. Ja mitme pildi korral see aeg muidugi veel pikeneb.

Teiseks kettaressursist. Üldiselt reklaamitakse võrgulehtede majutuspakette kui piiramatu kettaressursiga pakette. Väikses kirjas on siiski tavaliselt märgitud, et piiramatu maht kehtib ainult mõistuse piires. Ehk siis kui keegi tahaks näiteks pildi- või filmiserverit teha, siis võetaks temaga viisakalt ühendust ja palutaks tegevus lõpetada või kallim pakett osta.

Müntide pildistamise kohta tasuks seda teemat lugeda. Äkki saab sealt uusi teadmisi?
Ja kui piltide suurust ise ei oska muuta, siis liigsuured pildid võib ka mu meilile saata. Mul on pilditöötlusprogramm olemas.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Vasta