Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Üldine (informatiivne münditeemaline) arutelu. Kõik teemad müntidest, mis mujale ei sobi
Vasta
Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1624
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Käib töö ja vile koos

Postitus Postitas Andvari » 26 Okt 2020, 23:10

muhfff kirjutas:
26 Okt 2020, 18:52
Lisaks, kui keegi oskab veel paremat münti soovitada, siis olen taaskord valmis ära kuulama.
Mulle väga meeldis kaanel see lipumünt!

Kasutaja avatar
Huviline007
Viiekroonine
Postitusi: 737
Liitunud: 25 Juun 2019, 21:40

Re: Käib töö ja vile koos

Postitus Postitas Huviline007 » 26 Okt 2020, 23:21

Nõus A-ga, lipumünt antud konteksti ja konkreetse teose kaanele sobib!
Võtan Kitse kandidatuuri maha :)

hennotes
50 senti
Postitusi: 79
Liitunud: 29 Mai 2019, 21:23

Re: Käib töö ja vile koos

Postitus Postitas hennotes » 26 Okt 2020, 23:47

Tere
Mina, kui paberraha entusiast arvan ka, et lipumündi ja lühikese inglise keelse pealkirjaga esikaas on väga ok. Kuna see kataloog tuleb hindadega on ilmselt piiritagant tellimusi ka tulemas ja siis inglise keel rohkem vajalik. Eesti kogujatel arvatavasti hinnad niikuinii teada ja raamatu omamine saab põhimõtte küsimuseks. Mul näiteks on Tohvi paberraha suur kataloog, täna just vaatasin, et olin soetanud selle 2010 aastal ning ma arvan, et olen seda lehitsenud selle aja jooksul 1-2 korda. Ja pean tunnistama et Härra Laane kataloog on mul olnud ca 1 aasta ja olen sealt ainult vaatanud kuidas näevad välja tärnid vasakule ja paremale, aga on vähemalt olemas. Samas on mul ka Bosnia paberrahade kataloog, mida ma eluski ei oleks tellinud kui seal hindasid juures ei oleks.

Kriks
Kroon
Postitusi: 175
Liitunud: 10 Veebr 2018, 14:31

Re: Käib töö ja vile koos

Postitus Postitas Kriks » 27 Okt 2020, 10:29

Kui mõttena pakkusin välja teisi münte, siis natuke hakkasin ka kartma, et teised mündid ei sobi äkki värvide poolest enam kokku ehk lipumündil on väga head värvid ja matt pind, mistõttu sobib see väga hästi taustaga.
Samas jääb alati võimalus autoril valida mõni teiseks sümpaatne münt või ka mitu, mis võib lihtsalt tagakaanele panna suurelt ja üksikult või siis hoopis mitu münti või kogu kaas täis kuue mündiga, kahes tulbas kolm münti. Variante mitmeid. Ilmselt ilusam siiski üksik münt, aga tagakaas on ju ka koht kuhu panna. Liidu ajal pidi tagakaanel olema hind kopikates :D . Kuna hinnda enam ei pea märkima, siis võib ju sinna midagi muud panna.

imbrik
Kroon
Postitusi: 119
Liitunud: 27 Jaan 2020, 19:47
Asukoht: Tallinn

Re: Käib töö ja vile koos

Postitus Postitas imbrik » 29 Okt 2020, 00:01

Kui trükkimiseks peaks minema, siis oleksin kindel huviline - vajadusel võin teha ke ettemakse.

Tänud!

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5020
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Käib töö ja vile koos

Postitus Postitas muhfff » 29 Okt 2020, 19:16

imbrik kirjutas:
29 Okt 2020, 00:01
Kui trükkimiseks peaks minema, siis oleksin kindel huviline - vajadusel võin teha ke ettemakse.
Selge!
Aitäh pakkumast, aga ettemaksu pole vaja : )
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5020
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Käib töö ja vile koos

Postitus Postitas muhfff » 09 Nov 2020, 19:33

Vahepealsetest edusammudest...

Õnnestus päris mitmest allikast päris palju kodurahade pilte hankida ja neid uurides avastasin veel kaks kodurahade erimit. Ainult ametlike Eesti müntide kogujad võib-olla ei oska mu vaimustust jagada, aga mul tegi küll meele rõõmsaks!

Sisuga olen põhimõtteliselt lõpetanud, kogu (praeguseks) mulle teadaolev info on raamatus. Vaja on ainult
- n-ö toimetada (kirjavead üles otsida, faktikontroll teha),
- hinnakirjad ära lõpetada,
- paar tühja laiku on vaja täita näiteks mündifoorumi reklaamiga või muu sarnasega,
- mõnda pilti on vaja modida heledamaks

Nipet-näpet on ilmselt veel teha, aga hakkab looma!
Järgmise nädala alguseks loodan jõuda nii kaugele, et saab hakata päriselt-päriselt mõtlema trükkimisele ja välja mõelda tellitav kogus.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1624
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Käib töö ja vile koos

Postitus Postitas Andvari » 10 Nov 2020, 11:03

Väga tubli!
Kui kuidagi saan aidata, siis anna aga märku.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5020
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Käib töö ja vile koos

Postitus Postitas muhfff » 16 Nov 2020, 11:12

Käsikirja saab ilmselt lõputult täpsustada, tuunida, parandada, täiendada, lihvida, kontrollida, ümber teha jne jne.
Ühel hetkel tuleb süda kõvaks teha ja öelda, et nüüd on asi "valmis" (ja endale meelde tuletada, et algne mõte oli ju teha e-raamat, mida saab vajadusel kiirelt täpsustada, tuunida, parandada, täiendada, lihvida, kontrollida, ümber teha jne jne)

Seega, projekt võiks nüüd lõpuks materialiseeruda, s.o trükki minna. Aga selleks on mul vaja teada, kui palju raamatuid pean tellima.

Ehk siis - kuulutan ettetellimise avatuks.
Raamatu maht on 108 lk, värviline. Ära on mainitud Eesti vabariigi mündid, rahareformi medalid, proovirahad, müntkodurahad, komplektid, mündikaardid.
Raamat on enamjaolt kahes keeles (põhiliselt inglise keeles aga suurem osa on tõlgitud ka eesti keelde)
Hinnaks arvestage 12 eurot (+postikulu, Tallinnas saab ka järgi tulla), aga midagi enne maksma ei pea, kui raamatud on päriselt valmis trükitud ja trükikojast kätte saadud (välja arvatud suurte koguste puhul. Ma ei taha liiga palju raamatuid koju seisma : ).
Huvist palun teada anda hiljemalt järgmise nädala esmaspäeva hommikuks (23. november kell 10) - eestimynt@gmail.com . Kui keegi huvilistest on vahepeal ümber mõelnud, siis sellest võib ka teada anda.

Trükkimine ise pidi aega võtma 4-5 päeva, kuid kui neil palju tööd on, võib muidugi kauem minna. Lisaks pole välistatud ettenägematud asjaolud, aga loodame parimat! Ma ise igatahes loodan raamatud tükk maad enne jõule kätte saada.

Kui on lisaküsimusi, siis laske aga tulla.

Lõplik esikaas jääb selline
EraamatuEsikaas_s.png
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5020
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Postitus Postitas muhfff » 24 Nov 2020, 20:16

Lasin paarist leheküljest proovitõmmised teha.
Arvutiekraanil näeb kõik ikka hoopis teistmoodi välja, kui paberil :D Kirjad tunduvad hoopis suuremad, kui ekraanil (kuigi tegelikult on täpselt sama suured). Aga midagi ma muutma ei hakka.

Aga lühidalt - kataloog läks täna trükki. Tähtajaks lubati hiljemalt 1. detsember.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Vasta