Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Üldine (informatiivne münditeemaline) arutelu. Kõik teemad müntidest, mis mujale ei sobi
Vasta
Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5021
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Postitus Postitas muhfff » 18 Dets 2020, 08:31

Kaks head uudist.

Esiteks, raamat juba "tasub ära" - tuleb välja, et kodurahade osa saab täiendada ühe kirjega. Super!

Teiseks - raamatu PDF versioon on nüüd internetis kättesaadav (https://gumroad.com/l/estcoins). Kuuse alla seda panna ei saa ja lapata ka mitte, kuid lugemiseks ja info otsimiseks sobib, lisaks on seda mugavam kaasas kanda (näiteks telefonis).

Järgmise "päris" raamatu teen võib-olla 2021 sügisel, kui huvilisi on. Sest põhimõte saab olema täpselt sama, mis seekord - kogun tellimused kokku ja tellin vastavalt nõudlusele.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

margusmaki
Kroon
Postitusi: 162
Liitunud: 28 Jaan 2021, 17:37

Re: Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Postitus Postitas margusmaki » 04 Veebr 2021, 16:56

Tervitus,

olen täiesti verivärske foorumi liige ja otsustasin oma lapsepõlve (30a tagasi) hobiga uuesti tegelema hakata, mis loomuliku asjade käiguna tõi mind ka siia foorumisse (captain obvious :roll: ) Ja tänu sellele foorumile olen ka oma esimeste ghcoin oksjoni müntide õnnelik omanik.

Ettepanek:
Soetasin gumroadist siinoleva raamatu (super!) ja koheselt jäi silma üks väike asi, et võiksid olla ka valmisolevad järjehoidjad e. bookmarksid nagu näiteks Standard Catalog of World Coins.



Lugedes eelmisi postitusi siis saan aru et raamat on exporditud MS Wordist? Sellisel juhul üleüldse lihtne kui table of contents on olemas ja publish käigus optionitest kerge linnuke ette...



Jõudu jaksu ja tervitades,
Margus

edit: pildid tehing thumbideks

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5021
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Postitus Postitas muhfff » 04 Veebr 2021, 20:15

margusmaki kirjutas:
04 Veebr 2021, 16:56
et võiksid olla ka valmisolevad järjehoidjad e. bookmarksid nagu näiteks Standard Catalog of World Coins.
Esiteks, tere tulemast foorumisse ja tagasi mündikogujate sekka! : )
Aga mõte on väga hea! Ma millalgi hakkan uusi peatükke kirjutama, siis lisan järjehoidjad ka.
Aitäh tagasiside eest!
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5021
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Postitus Postitas muhfff » 06 Aug 2021, 17:30

Puhuks sellelt teemalt ka tolmu maha... Pealegi, motivatsioon vajab jälle tõstmist.

Kui mingid ettenägematud asjaolud ei takista, siis on kindel plaan teha sügisel raamatust uus ja parem versioon.
Ilmselgelt saavad juurde lisatud kõik vahepeal üllitatud mündid, lisaks parandan ära mõned kahetsusväärsel kombel raamatusse sattunud vead ja veakesed, uuendan hinnainfot, pluss veel nipet-näpet.

Suurem uuendus saab olema eraldi peatükk Eesti vigamüntidest. Ilmselgelt pole võimalik kõiki vigamünte ära kataloogida, seega saab see olema pigem ülevaade vigamüntide tüüpidest koos näidetega.
Siinkohal ka üleskutse, et kui teil on Eesti vigamünte ja te arvate, et need võiksid olla raamatus mingil viisil kajastatud, siis palun võtke ühendust - eestimynt@gmail.com .

Ajakava saab olema umbes selline, et novembri alguses hakkab ettetellimine (2-3 nädalat) ja umbes detsembri alguses võiks huvilised raamatud kätte saada.
Taaskord tellin nii palju raamatuid kui on huvilisi. N-ö ladu ma endale ei tekita, Apollosse või Rahva Raamatusse ma neid ka müügile ei pane (kahjuks nende ärimudel ei sobi kokku minu ärimudeliga :D). Enda jaoks tellin ainult nii palju raamatuid, kui aasta jooksul sugulastele-sõpradele-vippidele ära kingin, nii et minu käest kahjuks hiljem raamatuid ei saa. PDF versiooni panen ilmselt taaskord Gumroadi müügile.

Hinnast. Raamat saab olema natuke paksem, seega on tõenäoliselt ka trükikulud natuke suuremad (ma loodan, et puidu hinnatõus, mis ehitushinda kõvasti kallimaks on ajanud, pole paberi hinda lakke ajanud). Lisaks on mul plaanis raamatutellimine ja -müük n-ö ära delegeerida, et ma ei peaks Exceli tabelit pidama ning kümneid või sadu pakke majandama.
Aga igal juhul ma loodan, et väljamüügi hind jääb alla 15-16 euro.

Lõpetuseks, kui kellelgi on mingeid ettepanekuid, mõtteid, infot, küsimusi, tagasisidet jne jne, siis andke palun julgelt teada.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1625
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Postitus Postitas Andvari » 07 Aug 2021, 03:25

muhfff kirjutas:
06 Aug 2021, 17:30
Siinkohal ka üleskutse, et kui teil on Eesti vigamünte ja te arvate, et need võiksid olla raamatus mingil viisil kajastatud, siis palun võtke ühendust - eestimynt@gmail.com .
Kas plaan on sisse panna ainult teadaolevad ühesugused (korduvad) vigamündid või ka kõik üksikud ( templimõrad/möödalöögid/vermimispraagid)?

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5021
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Postitus Postitas muhfff » 07 Aug 2021, 13:09

Andvari kirjutas:
07 Aug 2021, 03:25
Kas plaan on sisse panna ainult teadaolevad ühesugused (korduvad) vigamündid või ka kõik üksikud ( templimõrad/möödalöögid/vermimispraagid)?
Kiidan küsimust!
Sisse lähevad nii üksik-vigamündid kui ka korduvad vigamündid (vigaerimid). Ehk siis ma tahan näidata, milliseid vigamünte üldse esineb.

Möödalöök on hea näide. Ilmselgelt pole tegemist vigaerimiga, sest iga möödalöök on mingit moodi unikaalne. Samas ma tahan näidata, et sellised vigamündid esinevad ja illustreerimiseks panen juurde ka mõndade möödalöökide pildid. Absoluutselt kõiki eksisteerivaid möödalööke pole ilmselt pildi kujul mõtet raamatusse panna, kuid mõistlik võib olla ära mainida, et milliseid möödalööke on teada (näiteks 20 senti 1992 ja 2008 jne).

Vigaerimite puhul panen samuti ilmestamiseks ainult mõned pildid juurde. Aga taaskord, üksikud. Põhimõtteliselt on iga templimõra ju vigaerim ja kui panna sisse kõikvõimalikud markade "pikad punktid" ja kroonide pärjamõrad ja muu taoline "luubipraak", läheks raamat mõttetult paksuks ja kalliks (ja huvi pakuks need ilmselt üksikutele).
Samas erinevalt üksikvigamüntidest on vigaermite juures ilmselt ka mõistlik mingit hinnainfot välja tuua (kui suudan välja mõelda).
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kriks
Kroon
Postitusi: 175
Liitunud: 10 Veebr 2018, 14:31

Re: Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Postitus Postitas Kriks » 09 Aug 2021, 15:47

Kas on lootust seekord äkki ka tühjad litrid sisse panna?

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5021
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Postitus Postitas muhfff » 09 Aug 2021, 20:11

Kriks kirjutas:
09 Aug 2021, 15:47
Kas on lootust seekord äkki ka tühjad litrid sisse panna?
Jah. Plaanis on.
Ma pole küll kindel, et ma päris kõigi litrite pildid sisse panen, sest tühjade litrite vaatamine pole ilmselt kuigi põnev. Aga igatahes sisse ma nad panen.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5021
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Postitus Postitas muhfff » 26 Sept 2021, 20:47

Kuna tänasel Tallinna kogujate kokkutulekul Kadrioru Saksa gümnaasiumis küsiti mult korduvalt, et kas ja millal uus raamat tuleb, siis väike ülevaade hetkeseisust.

Püssi pole vahepeal põõsasse visanud, plaan on ikka veel sel sügisel uus versioon teha.

Kõik aasta jooksul ilmunud uued mündid olen juba kataloogi lisanud, ainult hundiga 2-eurone on veel puudu. See vist ilmub oktoobri lõpus.

Vigamüntide peatükk on peaaegu valmis, aga vajab "tuunimist". Vahetekstide (nende, mis kirjeldavad müntide vigu) kirjutamine ja silumine on neetult raske töö. Lõppude lõpuks peavad lugejad sellest tekstist ju aru ka saama :D
Aga see on kindlasti peatükk, mida saab tulevikus veel täiendada. Ma panen sisse ainult selliste vigade kirjeldused, mille kohta on Eesti münte teada ja mille kohta on mul ka pilte. Seega kui mingeid uuetüübilisi Eesti vigamünte tulevikus leitakse ja mul nende kohta ka pilte on, siis saab need jooksvalt juurde panna.

Raamatu maht on enam-vähem selge, peaks tulema kas 128 või 130 lehekülge. Seega umbes 20% paksem.

Ajakava osas hetkel muudatusi pole, oktoobri lõpuks tahan kõik valmis saada, et novembri alguses saaks ettetellimise korraldada. Muidugi saan ettetllimise ajal veel viimast lihvi anda, aga pole mõtet kõike viimasele hetkele jätta.
Trükikojaga kavatsen kas tuleval või ületuleval nädalal suhelda, küsin hinnapakkumised, et umbkaudne hind teada saada.

Hetkel vist kõik. Kui on konkreetseid küsimusi või ettepanekuid, siis laske aga tulla.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
Huviline007
Viiekroonine
Postitusi: 737
Liitunud: 25 Juun 2019, 21:40

Re: Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Postitus Postitas Huviline007 » 27 Sept 2021, 00:09

... hmm, ühe uue kataloogi sooviks saada ja broneerida!
Kui Kitsede erimite-vigamüntide osas (silmad erinevad, Kõrval ja vapil lisandid, Mga, Mta, Templimõrad, jne. - oleks pilte vaja) või 1994 5 Krooniste templimõrad või Pika 9 osas või ... oleks pilte vaja, mida sa soovid kasutada uues kataloogis! ... kui miskit vaja, anna palun teada.
Samas!
Usun, et sul on kõik olemas!
Oodates uut kataloogi!
Jõudu ja tervist soovides!
Terv! A

Vasta