Kust leida mündiautomaat?

Üldine (informatiivne münditeemaline) arutelu. Kõik teemad müntidest, mis mujale ei sobi
Vasta
Allan
Topeltkroon
Postitusi: 265
Liitunud: 28 Apr 2017, 20:47

Kust leida mündiautomaat?

Postitus Postitas Allan » 11 Mär 2018, 15:04

Tervist!

Selline küsimus, et mida teie teete euromüntide rullidega, mida lahti lammutate? Ostsin erinevaid rulle, et need lahti lammutada ja paremad välja sorteerida. Nüüd mul on hunnik sente mida tahaks arvele või sularaha vastu uuesti vahetada. LHV sularahaga ei tegele. SEB kasseerib teenuse eest 5€ min või 5% summast, mis kõlab eriti pilkavalt. Selle eest, et ma neile raha viin, pean veel peale maksma. Tänan ei. Samas kui ise sularahana ära kasutada siis selleks kulub jälle kuid.
Peamiselt huvitavad mind täna Eesti Wabariigi vigamündid.

Kriks
Kroon
Postitusi: 175
Liitunud: 10 Veebr 2018, 14:31

Re: Kust leida mündiautomaat?

Postitus Postitas Kriks » 11 Mär 2018, 15:46

Allan kirjutas:
11 Mär 2018, 15:04
Tervist!

Selline küsimus, et mida teie teete euromüntide rullidega, mida lahti lammutate? Ostsin erinevaid rulle, et need lahti lammutada ja paremad välja sorteerida. Nüüd mul on hunnik sente mida tahaks arvele või sularaha vastu uuesti vahetada. LHV sularahaga ei tegele. SEB kasseerib teenuse eest 5€ min või 5% summast, mis kõlab eriti pilkavalt. Selle eest, et ma neile raha viin, pean veel peale maksma. Tänan ei. Samas kui ise sularahana ära kasutada siis selleks kulub jälle kuid.
Tervist!

Ega muud polegi teha kui ise ära kulutada. Pangad tahavad jah teenustasu selle eest. Mul sama teema ja lihtsalt alati on peotäis münte taskus ja kui vaja, siis maksangi nendes. Ma küll ei maksa 2.05 arvet 5 sendistes, aga mõistlikult ikka saab hakkama näiteks 5X50 senti ja 5X1 sent vms. Ma üldse maksan väikseid arveid alati sulas, seega nii saan ka hästi müntidest lahti.

mvahtra
Viiekroonine
Postitusi: 950
Liitunud: 21 Veebr 2012, 11:15

Re: Kust leida mündiautomaat?

Postitus Postitas mvahtra » 11 Mär 2018, 16:41

Pankade jaoks on sularaha käitlemine väga kallis lõbu,kuna nad ise sellega enam ei tegele. Ca. 1 euri käitlemine maksab 8 senti.Transport pangast sularahakeskusessse,seal lugemine ja transport tagasi ja seda kõike vääristab veel ülim turvalisus. Seepärast on pangale kasulik elektrooniline pangandus ja nad teevad kõik ,et seda promoda. Uuri järele, Swedis peaks olema 100.- kuus alaealise lapse arvele pannes-tasuta.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Kust leida mündiautomaat?

Postitus Postitas muhfff » 11 Mär 2018, 17:03

Ma pole küll Maxima fänn, kuid sellise probleemiga soovitan Maximas käia. Osades Maximates on sularaha (sealjuures münte) vastu võtvad iseteeninduskassad. Alustad väiksematest müntidest ja viskad suuremaid juurde, kui puudu tuleb.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1624
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Kust leida mündiautomaat?

Postitus Postitas Andvari » 11 Mär 2018, 17:04

Minu teada on Eesti pangas võimalik sente piiramatult vahetada paberraha vastu. Seal oli mingi aparaat kuhu pidid sisse kallama oma kopikad.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Kust leida mündiautomaat?

Postitus Postitas muhfff » 11 Mär 2018, 17:09

Andvari kirjutas:
11 Mär 2018, 17:04
Minu teada on Eesti pangas võimalik sente piiramatult vahetada paberraha vastu. Seal oli mingi aparaat kuhu pidid sisse kallama oma kopikad.
Eesti Panga aparaat võtab minu teada ainult kroonimünte vastu.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Kust leida mündiautomaat?

Postitus Postitas mart » 11 Mär 2018, 21:01

Andvari kirjutas:
11 Mär 2018, 17:04
Minu teada on Eesti pangas võimalik sente piiramatult vahetada paberraha vastu. Seal oli mingi aparaat kuhu pidid sisse kallama oma kopikad.
Võtame lahti Euro kasutusele võtmise seadus:
"§ 2. Euro piiranguteta vastuvõtmise kohustus
(1) Eesti Pank ja Eestis tegutsevad krediidiasutused on kohustatud euro münte ja pangatähti vastu võtma piiranguteta."

Kuna muuseumi automaat võtab vastu nagu Kaupo kirjutas ja ise umbes kuu tagasi järgi proovitud vaid kroonimünte, jääb mõistatus, kuidas EP võtab vastu piiranguteta "euro münte", aga saab küsida info@eestipank.ee
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Alfa Bravo
10 senti
Postitusi: 26
Liitunud: 05 Juul 2012, 01:07

Re: Kust leida mündiautomaat?

Postitus Postitas Alfa Bravo » 11 Mär 2018, 23:29

Laagri Maksimarketis valad mündid automaati ja vastu saad tsheki millega saad samas poes maksta. Teenustasu vist ei olnud.

Allan
Topeltkroon
Postitusi: 265
Liitunud: 28 Apr 2017, 20:47

Re: Kust leida mündiautomaat?

Postitus Postitas Allan » 11 Mär 2018, 23:36

Alfa Bravo kirjutas:
11 Mär 2018, 23:29
Laagri Maksimarketis valad mündid automaati ja vastu saad tsheki millega saad samas poes maksta. Teenustasu vist ei olnud.
Keegi kirjutas, et see oli vanasti seal olemas. Pole sinna kanti viimasel ajal sattunud. Millal ise viimati kasutasid?
Peamiselt huvitavad mind täna Eesti Wabariigi vigamündid.

Allan
Topeltkroon
Postitusi: 265
Liitunud: 28 Apr 2017, 20:47

Re: Kust leida mündiautomaat?

Postitus Postitas Allan » 11 Mär 2018, 23:37

Tänud kõigile soovituste eest. Eesti Panga automaat võtab minu teada ka vastu ainult kroonimünte. Suvel viisin sinna umbes ühe hunniku.
Peamiselt huvitavad mind täna Eesti Wabariigi vigamündid.

Vasta