Saata pakiautomaadi või tähitud kirjaga?

Üldine (informatiivne münditeemaline) arutelu. Kõik teemad müntidest, mis mujale ei sobi
Vasta
Caesar
Topeltkroon
Postitusi: 216
Liitunud: 28 Apr 2011, 12:46

Saata pakiautomaadi või tähitud kirjaga?

Postitus Postitas Caesar » 06 Nov 2017, 23:09

Küsimus lihtne: kas pakiautomaadid on sama turvalised saatmiseviisiks müntidele kui tähitud maksikirjaga saatmine?
Kliendid kipuvad pakiautomaate nende läheduse ja mugavama kättesaamisaja tõttu eelistama, aga kuidas saab kindel olla, et pakk kaduma ei lähe või kui mitu münti pakis, mõned neist vasakule ei lähe kui satub ebaaus postitöötaja?
Vaatasin, et sellest teemast on juttu 2013, olnud probleem Post24-ga, aga kuidas praegu kui turul on rohkem valikut?
Tänud iga info eest!
Huvitavad heas säilivuses Eesti jt. Balti riikide mündid.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Saata pakiautomaadi või tähitud kirjaga?

Postitus Postitas muhfff » 06 Nov 2017, 23:29

Mul pole pakiautomaatidega veel ükski pakk kaduma läinud ((ptui-ptui-ptui üle õla).
Smartpost on üldjuhul ka kõvasti kiirem, kui tähitud kiri. Heal juhul on pakk järgmisel päeval käes.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1624
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Saata pakiautomaadi või tähitud kirjaga?

Postitus Postitas Andvari » 07 Nov 2017, 09:20

Tere.
Ma olen eelistanud smartposti. Siiani ka vaid väga head kogemused. Peamine on see, et pakk/kiri/kast korralikult ära pakkida - nii, et seda ei oleks lihtne avada pahatahtlikul inimesel. Kui ei ole tuttav müüja, siis soovitan maksta vaid deposiidiga. Saatmisel kaduma läinud ja osaliselt kaduma läinud juhtumitest on palju kirjutatud. Ega 100% keegi garantiid kunagi ei anna. Kui tahad kindel olla, siis käest kätte tehing on kõige mõistlikum eriti väga väärtuslike "asjade" puhul. Tagantjärgi on üli keeruline kindlaks teha kas müüja pani või ei pannud asja teele ja kas saaja sai või ei saanud asja kätte. Mulle endale saadetud asjadest ( OSTA ) on kaks juhtumit kus asjad minuni ei jõudnud. Esimesel juhul väitis müüja, et saatis kogemata kellegile teisele ja müüja kandis mulle raha tagasi ( ilmselt minu ostuhind ei sobinud müüjale ). Teisel juhul lasin tavakirjaga saata ja kiri ei jõudnud kohale ( kusjuures ma usaldan müüjat täielikult ). Kes teab äkki jõuab see kiri veel kunagi minuni :) ,olen kuulnud lugusid aastakümneid teel olnud kirjadest.

mvahtra
Viiekroonine
Postitusi: 950
Liitunud: 21 Veebr 2012, 11:15

Re: Saata pakiautomaadi või tähitud kirjaga?

Postitus Postitas mvahtra » 07 Nov 2017, 10:52

Tervist !
mul see aasta üle 400 positiivse müügi läbi osta.ee,seepärast võin julgelt kaasa rääkida..
Lihtkirjad kipuvad kaduma,tähitud kirjadega pole probleemi olnud.
Smart töötab imehästi,Omival on sellel aatal paaril korral probleeme-kord oli saadetist välja võttes tühi kapp ja teisel korral läks mu enda saadetis valele inimesele.Lisaks häirib mind see,et pidevalt pakiautomaadil printer ei tööta(paber otsas?) ja ei saa kviitungit trükkida.
Dpd pakiautomaati olen kasutanud,kuid seal vahest saadetis liigub Rakvere-Tallinn 4-5 päeva,mis on natuke liig.
Ise eelistan smarti,kui jõuad enne 16.00 postitada on järgmine päev kohal...

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1624
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Saata pakiautomaadi või tähitud kirjaga?

Postitus Postitas Andvari » 07 Nov 2017, 20:46

Tehti kohe uudis ka saatmise asjus:
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=80082618

all
Kroon
Postitusi: 152
Liitunud: 12 Juul 2012, 00:44

Re: Saata pakiautomaadi või tähitud kirjaga?

Postitus Postitas all » 07 Nov 2017, 22:24

Ostas ostul-müügil kasutan alati Smartposti. Siiamaani vaid positiivsed (ptui-ptui-ptui kah) kogemused
Täielik võhik

Caesar
Topeltkroon
Postitusi: 216
Liitunud: 28 Apr 2011, 12:46

Re: Saata pakiautomaadi või tähitud kirjaga?

Postitus Postitas Caesar » 12 Nov 2017, 00:37

Tänud kõigi vastuste eest!
Hästi ennustatud, Omniva pakiautomaadis puuduski printeri paber. :D Aga mida ikka teha, kui klient valib deposiidi ja lukustab selle neetud Omniva pakiautomaadi, edasi suhtlemisest keeldub, saada või mitu kirja. No seekord jõudis pakk vähemalt kohale...
Huvitavad heas säilivuses Eesti jt. Balti riikide mündid.

mvahtra
Viiekroonine
Postitusi: 950
Liitunud: 21 Veebr 2012, 11:15

Re: Saata pakiautomaadi või tähitud kirjaga?

Postitus Postitas mvahtra » 13 Nov 2017, 15:02

Pakiautomaadiga on asi lihtne-"pakiautomaadi programm suhtleb osta-ga" ja deposiit vabastatakse automaatselt 72 h jooksul paki kättesaamisest ,juhul kui saaja pole pretensiooni esitanud/deposiiti vabastanud.

mvahtra
Viiekroonine
Postitusi: 950
Liitunud: 21 Veebr 2012, 11:15

Re: Saata pakiautomaadi või tähitud kirjaga?

Postitus Postitas mvahtra » 30 Mai 2018, 21:08

https://osta-ee.postimees.ee/index.php? ... d=97198483
IMG_9718.JPG
IMG_9721.JPG
Saadetud DPD-ga
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha.

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Saata pakiautomaadi või tähitud kirjaga?

Postitus Postitas mart » 30 Mai 2018, 21:12

Mille pealt Sa kokku hoidsid?
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Vasta