WINGS; CAC kleebised mündi karpidel.

Üldine (informatiivne münditeemaline) arutelu. Kõik teemad müntidest, mis mujale ei sobi
Vasta
Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1624
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

WINGS; CAC kleebised mündi karpidel.

Postitus Postitas Andvari » 23 Okt 2017, 02:05

Tere. Kui sellest on juba kuskil siin foorumis kirjutatud, siis võib selle teema kustutada.
Mõningad firmad pakuvad münte hindavate firmade ( NGC;PCGS jne.) hinnangute hindamise teenust :) :D
WINGS
http://wingscoins.com/
CAC
http://www.caccoin.com/
See asi tundub mulle täieliku raha raiskamisena.

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: WINGS; CAC kleebised mündi karpidel.

Postitus Postitas mart » 23 Okt 2017, 07:58

Ainus boonus on väiksem hind - 12,5$ - odavam kui regrade - uuesti hindamine.

Kaupo kirjutas ilmselt nendest või sarnastest klepsudest-"ubadest", aga mõte on "ubastada" vaid hindamisriigi või levinud-laiemalt kogutud münte (suurte riikide standardmündid), olen näinud NGC karbis 1926 5- ja 3-margaste koopiaid ning Läti 1937 2-santiimise koopiat.
Omaette aspekt veel hindamisvead - vanematel NGC ja mõnedel muudel karpidel rant katab kogu serva, aga kui münti vaadati liiga pealiskaudselt ja jäi märkamata serval rõngas - mida pole näha, seda ei saa hinnata.
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: WINGS; CAC kleebised mündi karpidel.

Postitus Postitas muhfff » 23 Okt 2017, 08:53

Võin veel kirjutada.
CAC.
Nende ärimudel ei ole tegelikult karpide sildistamine. Nende ärimudel on oma klientidele kvaliteetsete müntide leidmine. Nagu ma olen aru saanud, siis asi töötab järgmiselt - neile saab saata münte, nad vaatavad mündid üle, alahinnatud mündid saavad kuldse "oa", õigesti hinnatud mündid (tugevam ots, s.o "peaaegu alahinnatud mündid") saavad rohelise "oa" ja "uba" mitteväärivad mündid saadetakse lihtsalt tagasi. Raha küsitakse ainult "ubade" eest.
Kõik "ubadega" mündid on nad nõus ära ostma. See on toonud kaasa olukorra, kus "ubadega" münte tahetakse rohkem ja nende eest makstakse rohkem. Mida rohkem tekib turule CAC-st läbi käinud münte, seda kahtlustavamalt vaadatakse ilma kleepekata münte. Alati tekib küsimus - kas seda münti pole CAC-sse saadetud või ei saanud see münt CAC-s kleepekat?
Ehk siis CAC tasub kindlasti ära (eeldusel, et õnnestub karbile "uba" peale saada. Aga kaotada pole samas ka midagi.). Aga nad ei hinda kõiki münte. Ainult USA mündid (nii et Hannes Sa ei pea muretsema, Eesti münte keegi CAC-sse ei saada : ), ja ka USA müntidest ainult teatud osa. Lisaks pole ka lihtne CAC "oakliendiks" saada. Nende klientide arv on fikseeritud ja keegi olemasolevatest klientidest peab loobuma, enne kui uusi võetakse.

WINGS
Siinkohal ma nõustun, see on tõesti (vähemalt praegu) mõttetu. Tahavad olla CAC maailmaversioon, aga rahaga nad seda ei taga.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Vasta