Sinu kogu pärl

Üldine (informatiivne münditeemaline) arutelu. Kõik teemad müntidest, mis mujale ei sobi
platinum
Viiekroonine
Posts: 612
Joined: 19 May 2012, 00:02

Re: Sinu kogu pärl

Post by platinum »

hmm, ei oska keskaega kommenteerida eriti aga see mis kella 1 juures on. Mul oli kunagi kuskilt lotist Batory taaler ja nägi samalaadne välja see "sulamine" ja loomulikult see oli võltsing. Kas kindel, et teil on originaal või pole väga vahetki?
all
Kroon
Posts: 152
Joined: 12 Jul 2012, 00:44

Re: Sinu kogu pärl

Post by all »

See 99,9% originaal, või väga vana koopia. Minu hea sõber leidis selle vana kõrtsu ligidalt maa seest, kohe minu kõrvalt. Ise sain tunnikese hiljem ka ühe taalri. See sulamiskoht on tegelikult kraapimiskoht, vanasti olla testitud nii mündi ehtsust/materjali. Mul paar taalrit milledel kraapimis sälgud sees.
Sellel natuke emotsionaalne väärtus ka minu jaoks. Esimene taaler mida käes olen hoidnud :D
Täielik võhik
all
Kroon
Posts: 152
Joined: 12 Jul 2012, 00:44

Re: Sinu kogu pärl

Post by all »

Sai üks pööninguleid soetatud. Enamuses EW, kuid ka tsaari, leedu esimese vabariigi hõbedat, Saksa hõbedat jne
Image
Image
Image
Täielik võhik
mart
Kahekümneviiene
Posts: 2963
Joined: 12 Dec 2011, 19:52
Location: Tallinn

Re: Sinu kogu pärl

Post by mart »

all wrote:Sai üks pööninguleid soetatud. Enamuses EW, kuid ka tsaari, leedu esimese vabariigi hõbedat, Saksa hõbedat jne
Huvitav leid, näeb välja nagu kogu, kuna sees ka Leedu münt ja Eestis üldiselt vähe liikuvad Saksa 1- ja 2-margane.
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid
Post Reply