Sinu kogu pärl

Üldine (informatiivne münditeemaline) arutelu. Kõik teemad müntidest, mis mujale ei sobi
Vasta
platinum
Viiekroonine
Postitusi: 612
Liitunud: 19 Mai 2012, 00:02

Re: Sinu kogu pärl

Postitus Postitas platinum » 13 Dets 2015, 21:35

hmm, ei oska keskaega kommenteerida eriti aga see mis kella 1 juures on. Mul oli kunagi kuskilt lotist Batory taaler ja nägi samalaadne välja see "sulamine" ja loomulikult see oli võltsing. Kas kindel, et teil on originaal või pole väga vahetki?

all
Kroon
Postitusi: 152
Liitunud: 12 Juul 2012, 00:44

Re: Sinu kogu pärl

Postitus Postitas all » 13 Dets 2015, 23:08

See 99,9% originaal, või väga vana koopia. Minu hea sõber leidis selle vana kõrtsu ligidalt maa seest, kohe minu kõrvalt. Ise sain tunnikese hiljem ka ühe taalri. See sulamiskoht on tegelikult kraapimiskoht, vanasti olla testitud nii mündi ehtsust/materjali. Mul paar taalrit milledel kraapimis sälgud sees.
Sellel natuke emotsionaalne väärtus ka minu jaoks. Esimene taaler mida käes olen hoidnud :D
Täielik võhik

all
Kroon
Postitusi: 152
Liitunud: 12 Juul 2012, 00:44

Re: Sinu kogu pärl

Postitus Postitas all » 28 Mai 2016, 09:49

Sai üks pööninguleid soetatud. Enamuses EW, kuid ka tsaari, leedu esimese vabariigi hõbedat, Saksa hõbedat jne
Pilt
Pilt
Pilt
Täielik võhik

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Sinu kogu pärl

Postitus Postitas mart » 28 Mai 2016, 11:39

all kirjutas:Sai üks pööninguleid soetatud. Enamuses EW, kuid ka tsaari, leedu esimese vabariigi hõbedat, Saksa hõbedat jne
Huvitav leid, näeb välja nagu kogu, kuna sees ka Leedu münt ja Eestis üldiselt vähe liikuvad Saksa 1- ja 2-margane.
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Vasta