World Money Fair Berliinis

Üldine (informatiivne münditeemaline) arutelu. Kõik teemad müntidest, mis mujale ei sobi
Vasta
Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

World Money Fair Berliinis

Postitus Postitas muhfff » 06 Nov 2016, 18:12

3. kuni 5. veebruar toimub Berliinis World Money Fair, üks suuremaid mündimesse Euroopas:
http://www.worldmoneyfair.de/wmf/en/fair-info/

Mõlgutan mõtteid, et kuna pole varem ühelgi tõeliselt suurel mündimessil käinud, et võib-olla peaks minema.

On keegi käinud ja oskab muljeid jagada?
Mitu päeva peaks messi külastamiseks varuma? Kuidas üldine hinnatase on (mündid, toit, jook)? Mis kaupa üldse pakutakse? Kuhu on mõistlik hotell võtta ja kuidas on mõistlik transport organiseerida? Ja nii edasi, kõiki küsimusi ei oska hetkel kindlasti küsidagi.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1624
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: World Money Fair Berliinis

Postitus Postitas Andvari » 06 Nov 2016, 18:20

Tere.
Tundub huvitav asi olema. Maa keeli siis nagu Tallinna kokkutulek, aga suuremas mastaabis? Pole varem sellistest asjadest kuulnudki.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: World Money Fair Berliinis

Postitus Postitas muhfff » 06 Nov 2016, 18:27

Andvari kirjutas:Maa keeli siis nagu Tallinna kokkutulek, aga suuremas mastaabis?
Täpselt nii : )
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

platinum
Viiekroonine
Postitusi: 612
Liitunud: 19 Mai 2012, 00:02

Re: World Money Fair Berliinis

Postitus Postitas platinum » 08 Nov 2016, 20:32

Ok, üritab siis vähe aidata.
Seal on tavaliselt reedeti Künkeri oksjon ja laup-pühap laat. Kui üldse minna siis piisab 1 päev ja kohe laupäeva hommikul platsis olla varakult. Teisel päeval midagi ei muutu, uut midagi ei tule ja kui üldse oli, siis parem kraam on läinud.
EW-d sealt väga tõenäoline leida pole. Tsaari on aga hinnad väga kallid ja kvalieet pole suurem asi nagu üldse Saksamaal.Nt. romanovi rubla mis enamvähem näeb välja MS62 müüakse lahtiselt MS62 karbis mündi hinnaga. Sinule jääb risk ja maksta karbitamise eest. ;) Mündid on üldiselt hairlines ja nad ise ei jaga matsu, et midagi valesti oleks. Nad ei taju kuidagi seda peent hindamist millega me nüüdseks juba harjunud oleme.
Sama hotell kus laat, on väga kallis. Tuleks otsida kuskile lähedale, neid on seal ka 50-70 eur/öö.
Võib juhtuda, et kogu päeva peale saad ainult paar münti mille hinna ja kvaliteediga rahul olid.
Silmaringi avaldamise mõttes muidugi tore aga soovitaks vaadata mujale kui Saksamaale. Kes on MA-shopist ostnud UNC+ ew-d, need teavad. Mündid võib otse prügikasti panna.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: World Money Fair Berliinis

Postitus Postitas muhfff » 08 Nov 2016, 21:10

platinum kirjutas:Silmaringi avaldamise mõttes muidugi tore aga soovitaks vaadata mujale kui Saksamaale.
Selge see, et kvaliteedi osas oleks mõni USA mess kindlasti parem, aga ilmselt pole lähiajal sellist vaba aega võtta, et teisele poole ookeanit sõita. Peab Euroopaga leppima.
platinum kirjutas:Võib juhtuda, et kogu päeva peale saad ainult paar münti mille hinna ja kvaliteediga rahul olid
Seda oleks paar tükki rohkem, kui Audentesest leiab : )

Aga tänan arvamuse eest!

Kuidas seal muidu inglise keelega hakkama saab?
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

platinum
Viiekroonine
Postitusi: 612
Liitunud: 19 Mai 2012, 00:02

Re: World Money Fair Berliinis

Postitus Postitas platinum » 05 Veebr 2017, 21:28

Kas käisid ja kuidas oli? :lol:

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: World Money Fair Berliinis

Postitus Postitas muhfff » 05 Veebr 2017, 21:35

Ei käinud.
Loll pea on ihu nuhtlus - oleksin pidanud lennukipiletid varem ära ostma. Kui kolmapäeval pileteid otsisin, siis oleksin pidanud 240 eurot maksma. Paljuvõitu mu meelest, teine sama palju juurde ja saaks juba Kariibidele. Samas lennuajad oleks päris mugavad olnud. Kell 9 oleks Berliini jõudnud ja pool 8 õhtul tagasi lennanud. Oleks saanud terve päeva messil olla, hotelli poleks vaja olnud.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

platinum
Viiekroonine
Postitusi: 612
Liitunud: 19 Mai 2012, 00:02

Re: World Money Fair Berliinis

Postitus Postitas platinum » 05 Veebr 2017, 22:23

nagu ka ma varem hoiatasin, hea, et ei läinud. Cezar jagas muljeid. Raha kulutas vähem kui hõlma alt müües sai. Kokku käputäis münte, mitte ühtegi sakslastelt. Paar puhastusprojekti lisaks. EW-d oli mõned äbarikud, VF ja XF, midagi unci polnud. Hinnad olid sakslastel väga kõrged, isegi erakogujad ei maksa seda, vahendajatest rääkimata. Põhimõtteliselt võta MA-shop lahti ja olid samahästi kui kohal.

aldok2
Viiekroonine
Postitusi: 930
Liitunud: 23 Aug 2015, 08:44

Re: World Money Fair Berliinis

Postitus Postitas aldok2 » 05 Veebr 2017, 23:08

Ma olen ka mõnel sellisel messil Saksas-Hollandis-Belgias jne käinud ja julgen arvata, et heade müntide odava hinnaga ostmisel ei pruugi need (enam) olla õiged kohad nagu ka Tallinna kokkutulekud. Kuigi ma eriti EW münte sealt ei otsinud, pigem nt Venemaad. Reeglina ongi seal enamalt jaolt müümas kaupmehed või siis kaupmehed-kogujad, kes ei soovigi oma kraamist eriti lahti saada kui hindade järgi otsustada ja pigem müüvad sama kraami aastaid (Tallinna kogemus). Nende kraam on netis enamasti kah niikuinii väljas ja hinnad pole sageli eriti odavad (kui seal üldse midagi huvitavat on). Et midagi odavamalt saada, tuleb silmad lahti hoida ja otsida endisi kogujaid, kes soovivad oma kogu realiseerida või siis juhuslikke tüüpe, kes soovivad lihtsalt süllelangenud kraamist lahti saada. Kuid nendel ei pruugi üldse laudagi olla, pigem jalutavad ruumis ringi. Otsi siis selliseid, eriti kui ise võõras oled.
Palju kuluefektiivsem on vaadata netis ringi. Muidugi ei saa välistada, et ka kokkutulekul millalgi näkkab, kuid vähemalt minu jaoks ei ole nendel osalemise kulu proportsioonis saadava tuluga, eriti väljaspool Eestit-Lätit. Ma võtaks sellistel kokkutulekutel osalemist pigem mündialase seltsieluna, mitte niivõrd asjade ostmise kohana.

Reeglina saab paremat kraami ainult avalikelt oksjonitelt, need ajad on ammu möödas, kus nt paremaid tsaarimünte suvaliselt Lääne-Euroopa kokkutulekult odavamalt sai kui Tallinnast. Ja avalike oksjonite tulemused on netis nähtavad, kokkutulekutel on hinnad sageli kallimadki, vahel lausa näeb just lõppenud oksjoni münte, millele müüja rõõmsalt x koefitsendi on otsa keevitanud.

Aga kui kellelgi on palju vaba aega ja raha, et neil käia, siis muidugi võib millalgi ka näkata.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: World Money Fair Berliinis

Postitus Postitas muhfff » 24 Veebr 2017, 16:44

Ma tahaks mõnele sellise juba sarnase vaatepildi pärast minna:
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Vasta