Ostuabi!

Üldine (informatiivne münditeemaline) arutelu. Kõik teemad müntidest, mis mujale ei sobi
Vasta
Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Ostuabi!

Postitus Postitas muhfff » 23 Okt 2016, 18:20

Mina olen seda meelt, et koguma peaks seda, mis rõõmu teeb : )
Kui meeldivad 1000-ja-rohkema-eurosed mündid ning n-ö hammas hakkab peale, siis midagi laiduväärset ma siin ei näe.
YOLO ja nii edasi.

Aga kuna tegemist on suhteliselt haruldase asjaga, siis muud ei oskagi soovitada, kui et tasub (eriti Skandinaavia) oksjonimajadel silm peal hoida. Varem või hiljem mõni ikka müüki tuleb.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Grivennik
Kroon
Postitusi: 109
Liitunud: 24 Mai 2011, 17:07

Re: Ostuabi!

Postitus Postitas Grivennik » 23 Okt 2016, 18:58

Just, kogutakse ikka selle eesmärgiga, et sellest rõõmu tunda...vähemalt mina teen nii.


Jah ega's muud siin teha polegi, kui, et silmad-kõrvad lahti hoida ja mine tea, võib-olla näkkab ;)

Muidugi 1 huviobjekt on veel, kuid see on ilmselt sama väheliikuv eksemplar.. Saksamaa Brunswick Wolfenbutteli 3 taalrit 1618 aasta. Muljetavaldav kaal 88grammi, millegagi ja diameeter ca. 7 cm :shock:
Ega´s raha pole rukis, mida kord aastas saab! ;)

aldok2
Viiekroonine
Postitusi: 930
Liitunud: 23 Aug 2015, 08:44

Re: Ostuabi!

Postitus Postitas aldok2 » 24 Okt 2016, 19:39

Mõtlemisainet suurte müntide huvilistele: Just müüdi ostas ära üks tavalisem Šveitsi taaler 1622. Pigem viletsapoolne, kuid foto järgi otsustades siiski ilma sangata aus münt. Eriliseks teeb selle ainult hind: 21,10 eurot peaks küll iga vähegi müntidest midagi teadva ostja näole naeratuse tooma. Müüjale ilmselt mitte nii väga...Link siin:
https://osta-ee.postimees.ee/switzerlan ... lar_ended2

Kuid selles valguses ma mõtleks küll tõsiselt, kas ikka tasub kogu raha panna keskmiselt oluliselt haruldasematele ja kallimatele müntidele või saaks sama annuse positiivset energiat müntidest kätte ka palju väiksema rahaga. Kuigi otsuse peab loomulikult tegema igaüks ise.

Kui osta münti eluajaks või väga pikaks ajaks, siis on ostuhinnal vähem tähtsust. Kui aga soetada emotsiooni ajendil endale kalleid münte, eriti veel selliseid, mille side Eestiga üsna kaudne, siis tuleb paari aasta pärast emotsiooni möödudes tehtaval müügil arvestama küllalt tõenäolise ja suure kahjumiga- Ostasse selliseid kalleid asju üldiselt väga panna ei ole mõtet (va kui ehk pole tegu Venemaa jms-ga), kuid pea kõik teised alternatiivid võivad minna oluliselt kallimaks ja isegi sama müügihinna puhul tuleb arvestada komisjonitasudeks ca 30%.

Vasta