Müük ebays

Üldine (informatiivne münditeemaline) arutelu. Kõik teemad müntidest, mis mujale ei sobi
Vasta
Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5020
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Müük ebays

Postitus Postitas muhfff » 30 Mär 2022, 19:52

121 kirjutas:
30 Mär 2022, 16:03
Kui pakk kaob, kas ostja saab raha tagasi nõuda?
Jah, omast kogemusest võin kinnitada.
Ma pandeemia alguses ostsin 500-kroonise proovi Tšiilist ja kuna see kohale väga ei jõudnud, siis nõudsin raha tagasi. Ja sain ka.
Ses mõttes tundub, et ostjad on ebay's tegelikult väga hästi kaitstud. Müüjad vist mitte niiväga.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

hennotes
50 senti
Postitusi: 79
Liitunud: 29 Mai 2019, 21:23

Re: Müük ebays

Postitus Postitas hennotes » 30 Mär 2022, 20:45

Tänapäeval tuleb siduda oma pangakonto ebay kontoga ja kõik arveldus käib läbi ebay. Ostja maksab ebay-le ja ebay kannab pangakontole, samas annad ka õiguse ebayle oma pangakontolt mahaarveldamiseks, kui midagi võlgu jääd. Teenustasudeks arvestada ümmarguselt 20%. Kui ostja/pettur tahab, siis saab raha tagasi küsida igaljuhul, isegi kättetoimetatud tähitud kirja tõestus ei aita. Mina olen müünud ca.15 aastat ja näinud kõike, maksnud korralikku kooliraha ja praeguseks enam-vähem juba oskan eos selliseid huijareid välistada, mõned kirjad ikka lähevad kaduma, aga ma ei tee enam sellest eriti numbrit. Blokklistis on mul kindlasti üle saja kasutaja, iga nädal täiendan seda. Oksjonite eest tasumine on mul seadistatud nii, et kui 7 päeva jooksul ei maksa, siis automaatselt müük tühistatud ja blokklisti, tänu sellele on lõppsummad väiksemad, aga kindel seltskond kes ostab ja jamasid vähem. Ma münte müün harva, pigem paberraha, aga põhimõte sama. Müntide müümisega muidugi see jama ka, et saatmine kallis (tähitud kirjaga), seega odavaid münte keerulisem müüa. See jutt käib ebay.com (USA) kohta, aga usun et Saksas sama teema.

Vasta