Müntide kapseldamise poolt ja vastu

Üldine (informatiivne münditeemaline) arutelu. Kõik teemad müntidest, mis mujale ei sobi
Vasta
imbrik
Kroon
Postitusi: 119
Liitunud: 27 Jaan 2020, 19:47
Asukoht: Tallinn

Re: Müntide kapseldamise poolt ja vastu

Postitus Postitas imbrik » 22 Mär 2022, 22:52

Soojendan pisut vana teemat..

Eesti EW münte meeldib mulle vaadata karbis. Ka 1991 ja uuemaid käibemünte meeldib mulle vaadata karbistatuna, kuid.. Ma pole veel ühtegi meene/mälestusmünti karbis endale hankinud või lasknud karbistada. Olen jõudmas dilemma ette. Âkki on pikemas vaates mõistlik jätta viimased kenasti panga karpidesse ning tulevikus on neid lihtsam lastel või lastelastel realiseerida?
Karbistatuna on küll lihtsam albumi vahele pista, kuid âkki maksab ka mingil ajahetkel rohkem panga komplektsuse originaalsus?

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5021
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Müntide kapseldamise poolt ja vastu

Postitus Postitas muhfff » 22 Mär 2022, 22:59

imbrik kirjutas:
22 Mär 2022, 22:52
Karbistatuna on küll lihtsam albumi vahele pista, kuid âkki maksab ka mingil ajahetkel rohkem panga komplektsuse originaalsus?
Ma olen enda mündid ära karbistanud, kuid olen lisaks alles jätnud ka karbid, sertifikaadid ja originaalkapslid. Ehk siis kui kunagi müüma peaksin, annan n-ö kogu komplekti kaasa. Münt on võimalik alati ju NGC karbist välja lõhkuda ja originaalkapslisse tagasi panna.

Aga orginaalkapslites mündid tasub regulaarselt üle vaadata. Originaalkapslites kipuvad osad mündid oksüdeeruma, plekid tekivad peale jne.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

imbrik
Kroon
Postitusi: 119
Liitunud: 27 Jaan 2020, 19:47
Asukoht: Tallinn

Re: Müntide kapseldamise poolt ja vastu

Postitus Postitas imbrik » 22 Mär 2022, 23:25

Paar korda aastas ikka piilun karpidesse, kuid ega sagedamini ei jõuakski. Mul on nad nii ära pakitud, et nad oleksid võimalikult palju väliste tegurite eest kaitstud. Kuid kaalun nüüd ka ise varianti, et siiski kapseldada. Ehk annab pikas plaanis tõesti parema säilivuse..

Vasta