Kirume osta.ee'd

Üldine (informatiivne münditeemaline) arutelu. Kõik teemad müntidest, mis mujale ei sobi
Vasta
Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Kirume osta.ee'd

Postitus Postitas muhfff » 26 Apr 2017, 21:03

Huvitav, kas osta.ee käive ja kasum on kukkunud või? Igatahes, osta.ee hinnakiri uueneb... Märkimisväärseim uuendus on hulgimüüjatele 30% soodustuse kadumine, nüüd on maksimaalne soodustus 20%

Lisaks ma näen hinnakirjast, et Pangakaardi tehing (e-konto sissemakse või eseme eest tasumine) on 2 eurot. Seda tasu varem vist ei olnud? Et siis e-kontole raha kandes pean hakkama maksma 2 eurot iga kord?
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

aldok2
Viiekroonine
Postitusi: 930
Liitunud: 23 Aug 2015, 08:44

Re: Kirume osta.ee'd

Postitus Postitas aldok2 » 28 Apr 2017, 17:33

Loodetavasti ei tähenda see seda, et edaspidi tõlgendatakse kõiki e-kontoga ostu eest tasumisi pangakaardi tehinguna, mille eest küsitakse 2 eurot. Kui see nii on, siis on väikese väärtusega asjade müük edaspidi suht mõttetu vähemalt e-konto kasutamise korral. Loodetavasti mõeldi krediitkaarditehinguid, aga mine tea, see hinnakirja punkt on segane.

mvahtra
Viiekroonine
Postitusi: 950
Liitunud: 21 Veebr 2012, 11:15

Re: Kirume osta.ee'd

Postitus Postitas mvahtra » 09 Juun 2017, 09:44

Hommik !

Mul selline juhus ...

https://osta-ee.postimees.ee/index.php? ... rc=desktop

Peale oksjonit soovis ostja käest-kätte tehingut teha,kuna mündi omahinda vaadates kapid kallimad.Ei viitsinud paari eurise mündi pärast käest-kätte tehinguga aega raisata ja pakkusin lihtkirja..Lihtkiri kohale ei jõudnud ja ostja pani negatiivse tagasiside.Esitasin pretensiooni ,peale pikka kirjavahetust otustas osta.ee ,et kuna mina olin lihtkirja saatmise algataja pean raha tagastama.Kuna ostja kaupa ei saanud jääb ka negatiivne tagasiside jõusse.Proovisin küll selgitada ,et 1.83€ mündi mitte saatmine ei tõsta mind Äripäeva rikaste TOP-i ja mul polnud mingit adekvaatset põhjust seda saatmatta jätta,kuid kedagi see ei huvitanud .Seega ühe negatiivse kogemuse võrra rikkam...

aldok2
Viiekroonine
Postitusi: 930
Liitunud: 23 Aug 2015, 08:44

Re: Kirume osta.ee'd

Postitus Postitas aldok2 » 09 Juun 2017, 10:44

Vaatasin mingil hetkel ka osta.ee hinnakirja. Õnneks selgus vähemalt, et see 2 eurone kaarditehingute tasu kehtib ainult krediitkaardilaadsete kaartidega tehingute puhul ja mitte ka lihtsalt e-kontoga makstes. Nad on hinnakirja sõnastuse muutnud täpsemaks, ehk ka tänu Mündifoorumi diskussiooni tõttu? Asi seegi.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Kirume osta.ee'd

Postitus Postitas muhfff » 09 Juun 2017, 19:02

mvahtra kirjutas:Peale oksjonit soovis ostja käest-kätte tehingut teha,kuna mündi omahinda vaadates kapid kallimad.Ei viitsinud paari eurise mündi pärast käest-kätte tehinguga aega raisata ja pakkusin lihtkirja..Lihtkiri kohale ei jõudnud ja ostja pani negatiivse tagasiside.
Ükski heategu ei jää karistuseta...
Omast kogemusest võin öelda, et mida odavam oksjon, seda rohkem probleeme. Mõned tüübid on ikka tõsised sendisaagijad. Inimesed vist tõsimeeli arvavad, et mul on kodus käsitööring ja et ma viitsin pakkida ja meisterdada, et nemad saaksid mõne sendi kokku hoida.
Soovitan sellised tüübid lihtsalt ära blokkida.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Kirume osta.ee'd

Postitus Postitas mart » 09 Juun 2017, 20:05

1. nagu üks eksmiilits ütles, milline oli nende ajal statistika huvides põhimõte - ära võta avaldust vastu; ostas ÄRA NÕUSTU LIHTKIRJAGA! või kui ostja käib väga peale, las kirjutab osta siseses kirjavahetuses, et võtab kadumamineku riski enda peale

2. ise olen paar münti lihtkirjaga saatnud, tegin enne postipanekut aadressi-margiga ümbrikust ja ümbrikusse läinud mündist FOTO, mis võib ära kuluda, kui lihtkirja tahtja pole ikkagi nõus sellega, et tema risk jääb tema kanda

3. PRETENSIOON - kui pannakse vale miinus või muu jama, esita pretensioon, olen mitmeid aidanud ja seni on kõik saanud soovitud tulemuse
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

platinum
Viiekroonine
Postitusi: 612
Liitunud: 19 Mai 2012, 00:02

Re: Kirume osta.ee'd

Postitus Postitas platinum » 09 Juun 2017, 20:31

Ma harva asutasin lihtkirja kui ostas müüsin aga alati tegin ennem selgeks, et see on ostja omal vastutusel. Kui ära kaob, siis mina pole süüdi.
Praegusel juhtumil kui ostja soovis ise käest kätte tehingut, st. ilmselt oleks mündile ise järgi sõitnud aga sa sellega ei viitsinud tegeleda ja pakkusid lihtkirja mis võib-olla reaalselt ei jõudnuki kohale. No mis siin muud üle jääbki kui negatiivne panna.

stimp432
Kroon
Postitusi: 106
Liitunud: 20 Jaan 2015, 22:51

Kirume osta.ee'd

Postitus Postitas stimp432 » 09 Juun 2017, 21:53

Ma kunagi mõtlesin, et kui sularahaga maksmise võimalust müüja ei ole lisanud, siis käest-kätte tehingut ei toimu (vähemalt ise eeldan nii kui midagi osta.ee'st ostan). Tundub, et tuleb pigem kuulutusele juurde kirjalikult lisada, et ainult posti teel.
Edit: sul kuulutuses jah, et kokkuleppel müüjaga, see võib küll eksitada, et mingi võimalus on veel.
Kuigi ise vaataks, et mvahtra'lt ostes on ainult pakiautomaatide saatmise võimalus ja kogu lugu.

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1624
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Kirume osta.ee'd

Postitus Postitas Andvari » 10 Juun 2017, 06:47

Tere. Kui ostja reitingut arvestada, siis ilmselt petturiga tegu ei ole ja teades sind Margus, siis sinuga asi sama. Jääbki see kolmas ning viimane variant, et kiri läkski postis kaduma. Kas siis pahatahtlikult või kogemata. Ostja sind ilmselt nii palju ei tunne ja ta ei ole kindel, et sa kirja posti panid. Sellest ka ilmselt negatiivne kommentaar. Nagu Mart kirjutas tasub lihtkirja kasutamisel vastutus selgeks teha ja seda kirjalikult. Kõige turvalisem on, siiski käest-kätte tehing. Isegi tähitult saates meenuvad OSTA probleemid, kus müüja väidab, et pani mündi ümbrikusse ja saaja väidab, et ümbrikus polnud midagi. Endal oli hiljuti selline juhus, et ostja alustas deposiidi maksega. Minu üllatuseks 7 päeva pärast tühistas deposiidi. Lugesin osta reegleid kus selgub, et deposiit tühistatakse automaatselt 7 päeva möödumisel, kui ese ei ole posti pandud.

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Kirume osta.ee'd

Postitus Postitas mart » 10 Juun 2017, 08:37

Hannes, ilmselt unustasid panna staatuse: "Ese postis"? sel juhul tõesti nädalaga tuleb deposiit tegijale tagasi
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Vasta