Müntide hindamine NGC-s

Üldine (informatiivne münditeemaline) arutelu. Kõik teemad müntidest, mis mujale ei sobi
Vasta
Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1625
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Müntide hindamine NGC-s

Postitus Postitas Andvari » 13 Mai 2021, 18:19

Huviline007 kirjutas:
13 Mai 2021, 00:46
Elu on vist niimoodi seatud, et NGC vahest rõõmustab ja vahest kurvastab! Minulegi saabus ja saabub päris mitu head üllatust, mille puhul olen rahul sellega mis karbil kirjas. Samas on ka mitu negatiivset üllatust. Kaks neist saadan käesolevaga targematele kommenteerida ja selgitada laiemale ringile - uued karbinimed lihtsalt (et inimesed teaks, mida münte saates karbile kogemata saada võib ja mida see tähendab :)) : !
Selle kohta on foorumis teema ka. Sama alafoorum märkused ngc/pcgs karpidel.

Kasutaja avatar
Huviline007
Viiekroonine
Postitusi: 737
Liitunud: 25 Juun 2019, 21:40

Re: Müntide hindamine NGC-s

Postitus Postitas Huviline007 » 13 Mai 2021, 20:30

Tere! Nõus kui Meeskond selle teema kuhugi mujale tõstab.
Siin on läbi aegade (enne mind) ikka väga palju kirjutatud! Kõigega pole jõudnud tutvuda. Ja võib olla on ka minu järgmisele küsimusele kusagil vastus juba olemas, andke siis palun link või viide :)
Minu BENT mündi puhul on see kõverus tekkinud suure tõenäosusega sellel põhjusel, et mündi üks pool löödi ühe mündi vormiga ja teine pool teise mündi vormiga. Ning üks vorm oli diametraalseelt suurem kui teine. Puust ja punaseks: Näiteks EV 50 sendine on üks pool ja EV 20 sendine on teine pool n.n. Mule (on vist õige?). Kõverus tekib vermimisel ebavõrdsete vormide tõttu (ilmselt?). Mina tahaks karbile saada just seda errorit - valed pooled koos. Muude tõestusmaterjalide seas kinnitab originaalsust minu arvates ka see (minu silmale nähtamatu kuid ilmselt olemasolev) kumerus (mis ei seganud NGC töötajat ju münti karpi panemast). Kui ma nüüd selle mündi sirgeks löön - siis kas ma ei riku münti ja ei kaota jälgi tema eripärast ja raskendan originaalsuse kontrolli? Või ... ?

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5021
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Müntide hindamine NGC-s

Postitus Postitas muhfff » 13 Mai 2021, 20:45

Huviline007 kirjutas:
13 Mai 2021, 20:30
Minu BENT mündi puhul on see kõverus tekkinud suure tõenäosusega sellel põhjusel, et mündi üks pool löödi ühe mündi vormiga ja teine pool teise mündi vormiga. Ning üks vorm oli diametraalseelt suurem kui teine. Puust ja punaseks: Näiteks EV 50 sendine on üks pool ja EV 20 sendine on teine pool n.n. Mule (on vist õige?).
Münti nägemata raske kommenteerida. Kui tegemist on tõesti muulaga, siis nende puhul nad ilmselt oskavad münti ka vastavalt hinnata.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
Huviline007
Viiekroonine
Postitusi: 737
Liitunud: 25 Juun 2019, 21:40

Re: Müntide hindamine NGC-s

Postitus Postitas Huviline007 » 13 Mai 2021, 22:30

Vabandan kui vales kohas - usun, et ka NGC hindaja on inimene, vigasid tuleb ette ja võib juhtuda, et ta hindab mingite kummaliste Corona nõuete tõttu enda jaoks ka haruldasi münte, riikidest millest ta ei tea ja aegadest millest ta pole kuulnud, ehk millest ta eriti ei tea (EW, EV, Venemaa, USSR, jne.) kuivõrd aeg surub peale ja raha vajab teenimist! Saatsin näiteks kaks klassikalist kataloogi erimit - üks sai Errori ja teine mitte. Sama error : PLAIN EDGE. Ei ole just ju keeruline vaadata? Karbis on nüüd mõlemad! Rääkimata kataloogi MULE müntidest mida ei tunta ära jne.
NGC puhul on minu kogemus, mida ma käesolevaga soovisingi jagada: olge sihikindlad. Eksimusi tuleb ette ja peale kahte kolme nelja saatmist, teades, et sul on õigus - saab viiendal katsel ka soovitud karbitulemuse (PF kitse (ma saatsin neid ikka korduvalt tagasi), või mõne muu errori või erimi osas on mõned käes ja mõnedega jätkan proovimist , ja jätkan, ja jätkan , ... ) :)
Lõpetan siinjuures selle teema enda kommentaaride osas! :)

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Müntide hindamine NGC-s

Postitus Postitas mart » 13 Mai 2021, 23:07

ega asjata venelased teinud oma Национальный нумизматический реестр-i, vene münte on USA spetside jaoks esialgu liiga palju ja eesti mündid on veel rohkem "nurgatagused"

jääb vaid loota, et Kaupo ja Haljaku katalooge kasutatakse ja ka võetakse tõsiselt
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
Huviline007
Viiekroonine
Postitusi: 737
Liitunud: 25 Juun 2019, 21:40

Re: Müntide hindamine NGC-s

Postitus Postitas Huviline007 » 15 Mai 2021, 00:01

Lubasin lõpetada, aga - mart - kas sa tead kedagi, kes oleks sinna registrisse midagi saatnud ja sealt tagasi saanud või selle registri hinnanguga karbimündi ostnud? Küsin ilma irooniata ja tõsiselt uudishimust (kuivõrd selliseid karpe reaalselt enda käes ei ole näinud) :?:

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Müntide hindamine NGC-s

Postitus Postitas mart » 15 Mai 2021, 00:43

ma ei korja spetsiaalselt karbis vigasid, vähemalt seni pole veel ühtegi viga saanud karbile ja pole ostnud karbis viga
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

viitas
Viiekroonine
Postitusi: 557
Liitunud: 11 Aug 2015, 13:05

Re: Müntide hindamine NGC-s

Postitus Postitas viitas » 18 Mai 2021, 07:55

Hommik

Panin siis ka viimaks NGC Registrisse ühe seti üles.https://coins.www.collectors-society.co ... ypeID=3101. PIlte ei ole veel viitsinud panna.


roostalu
Topeltkroon
Postitusi: 229
Liitunud: 02 Dets 2011, 13:38

Re: Müntide hindamine NGC-s

Postitus Postitas roostalu » 18 Mai 2021, 13:05

:o

Vasta