Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Üldine (informatiivne münditeemaline) arutelu. Kõik teemad müntidest, mis mujale ei sobi
Vasta
Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5021
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Postitus Postitas muhfff » 01 Dets 2020, 19:39

Alustame hea uudisega. Raamatud on valmis! Võtan kõigi huvilistega täna-homme ise ühendust.



Halb uudis (peamiselt mulle) on seoses e-raamatuga. Ma elasin õndsas teadmises, et PDF fail on parim asi mis olla saab, aga enamus e-poode tahab hoopis EPUB faile. Saan aru, et see on tore failiformaat, väga dünaamiline, saab kirja suuremaks-väiksemaks teha jne jne, aga see keerab kogu kujunduse nässu. EPUB formaadis on raamat loetamatu.
Ideaalne lahendus peaks olema FXL (fixed layout) EPUB3 failid, kuid nende failide genreerimine tasuline (ja maksab sadades). Õnnestus leida ka tasuta lahendus (töölesaamine oli ilge keberniit) ja tulemus pole siiski vägev. Võib-olla jääb asi ka epub lugerite taha, FXL EPUB on suht uus formaat, enamus lugereid võib-olla ei toetagi seda. Aga tulemus on üsna sama - kataloog on loetamatu. Nii et täielik ikaldus.
Peab natuke mõtlema, mida e-raamatuga peale hakata.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1625
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Postitus Postitas Andvari » 01 Dets 2020, 19:54

Vägev! Müts maha!

Kasutaja avatar
Huviline007
Viiekroonine
Postitusi: 737
Liitunud: 25 Juun 2019, 21:40

Re: Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Postitus Postitas Huviline007 » 01 Dets 2020, 22:29

Suur töö tehtud!

imbrik
Kroon
Postitusi: 119
Liitunud: 27 Jaan 2020, 19:47
Asukoht: Tallinn

Re: Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Postitus Postitas imbrik » 02 Dets 2020, 00:33

Pildilt tundub olevat vähemalt paberformaat vägev!
Ootan juba väga kataloogi lehitsemist!

Kiisa65
50 senti
Postitusi: 64
Liitunud: 01 Aug 2020, 22:46

Re: Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Postitus Postitas Kiisa65 » 04 Dets 2020, 16:59

Mul eilsest raamat käes! ;)

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1625
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Postitus Postitas Andvari » 04 Dets 2020, 17:09

Mul ka raamat käes. Paar üllatusmomenti oli ka raamatus. Esimene kohe viiendal leheküljel ;)

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5021
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Postitus Postitas muhfff » 04 Dets 2020, 17:23

Andvari kirjutas:
04 Dets 2020, 17:09
Paar üllatusmomenti oli ka raamatus. Esimene kohe viiendal leheküljel
Neljandal ka, aga inglise keeles ;)

Raamatut nullist ise tehes õpib ikka rohkem, kui teistele makstes. Väga õpetlik teekond on olnud.
Ühtegi kapitaalset viga pole õnneks raamatusse sisse lipsanud (või siis pole vähemalt keegi veel leidnud), 50-kroonise kuldmündi hind on näpuviga. 450 asemel on 350. Võite oma raamtutesse paranduse sisse viia.

Järgmises raamatus (kui see kunagi peaks tulema), plaanin ka osad pildid üle vaadata. Ma ei ole kõigiga siiski rahul.

Trükiarvuga panin muidugi korralikult puusse, tundub et nõudlust on tunduvalt rohkem. Samas, see inimestele kirjutamine, maksete üle järje pidamine, ümbrikute pakkimine, pakiautomaatide külastamine jne jne on neetult kurnav protsess. Hea, et see läbi hakkab saama.

E-raamatuga alles mõtlen, mida teha. Rahva Raamat aktsepteerib näiteks ainult EPUB faile, seega... probleem.

Aga kuigi ma seda ise ütlen, siis olen raamatuga rahul. Alati saab paremini, aga olen rahul.
Sellegipoolest, kui näete kuskil vigu (õigekirjavead, faktivead, misiganes, lihtsalt midagi tundub ebaloogiline või võiks paremini olla), siis andke teada. Konstruktiivne kriitika on alati teretulnud!
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1625
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Postitus Postitas Andvari » 04 Dets 2020, 17:28

muhfff kirjutas:
04 Dets 2020, 17:23
Neljandal ka, aga inglise keeles ;)
:lol: :D

imbrik
Kroon
Postitusi: 119
Liitunud: 27 Jaan 2020, 19:47
Asukoht: Tallinn

Re: Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Postitus Postitas imbrik » 04 Dets 2020, 23:59

Kataloog käes. Minu esimene numismaatika teemaline (tegelikult peaks kusagil olema ka 90-ndatel välja antud Vene müntide kataloog, kuid selle asukoht on hetkel teadmata), kuna suurem osa energiast on varasemalt kuulunud filateeliale.
Sirvisin läbi algusest lõpuni - suurepärane töö on tehtud! Kui siiani on jätnud mind esimese Eesti Vabariigi aeg külmaks, siis täna tekkis kõhklus, et ehk peaks siiski ka sinna poole vaatama.. Ilmselt olen huvitatd ka järgnevatest väljaannetest.
Kokkuvõtteks - varajane jõulukink iseendale. Ja tänud veelkord autorile!
IMG_1575-2.jpg
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha.

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1625
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Postitus Postitas Andvari » 05 Dets 2020, 12:19

imbrik kirjutas:
04 Dets 2020, 23:59
Kataloog käes. Minu esimene numismaatika teemaline (tegelikult peaks kusagil olema ka 90-ndatel välja antud Vene müntide kataloog, kuid selle asukoht on hetkel teadmata), kuna suurem osa energiast on varasemalt kuulunud filateeliale.
Sirvisin läbi algusest lõpuni - suurepärane töö on tehtud! Kui siiani on jätnud mind esimese Eesti Vabariigi aeg külmaks, siis täna tekkis kõhklus, et ehk peaks siiski ka sinna poole vaatama.. Ilmselt olen huvitatd ka järgnevatest väljaannetest.
Kokkuvõtteks - varajane jõulukink iseendale. Ja tänud veelkord autorile!
IMG_1575-2.jpg
See on kiiduväärt, et nii noorelt lugema-kirjutama oled ôppinud! 🙂

Vasta