Pätsu hõbemedal 1938

Kõik medalite kohta
Vasta
Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Pätsu hõbemedal 1938

Postitus Postitas muhfff » 11 Nov 2019, 22:59

Pätsu hõbemedal aastast 1938
https://www.osta.ee/haruldane-ew-medal- ... 18733.html
Lõpphind 2059 eurot.

Sama medal oli eBays 15 taalase alghinnaga, aga ainult USA sisene saatmine. Lõpuks läks 35-taalase ostakohe hinnaga.

Õnnitlen müüjat ja õnnitlen ostjat : )
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1624
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Pärlid ostas (mündid)

Postitus Postitas Andvari » 21 Nov 2019, 02:02

muhfff kirjutas:
11 Nov 2019, 22:59
Pätsu hõbemedal aastast 1938
https://www.osta.ee/haruldane-ew-medal- ... 18733.html
Lõpphind 2059 eurot.

Sama medal oli eBays 15 taalase alghinnaga, aga ainult USA sisene saatmine. Lõpuks läks 35-taalase ostakohe hinnaga.

Õnnitlen müüjat ja õnnitlen ostjat : )
Jätk sellele oksjonile :)
https://www.osta.ee/ew-medal-k-pats-193 ... 70641.html

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Pärlid ostas (mündid)

Postitus Postitas muhfff » 21 Nov 2019, 10:41

Huvitav. Ma medalitest (ilmselgelt) väga palju ei tea, aga mulle tundus igatahes ehtne. Karp ka juures ja puha.
Kui keegi medalitest rohkem jagab, siis võiks välja tuua peamised probleemikohad (peale kaalu). Kaal on medalite puhul alati selline kergelt küsitav osa, sest erinevalt müntidest pole medaleid vaja ju kaks kohta-pärast-koma kaalu ajada.
HOBE ilma Õ-ta on võib-olla natuke naljakas detail, samas serva peale kärniga (või kuidas seda iganes kutsutakse) löödud, ilmselgelt on olnud "raskuskese" allpol (tähed alt laiemad), seega tilde puudumine võiks olla isegi vabandatav.
Ehk siis mis on valesti?
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mvahtra
Viiekroonine
Postitusi: 950
Liitunud: 21 Veebr 2012, 11:15

Re: Pärlid ostas (mündid)

Postitus Postitas mvahtra » 21 Nov 2019, 17:09

muhfff kirjutas:
21 Nov 2019, 10:41
Huvitav. Ma medalitest (ilmselgelt) väga palju ei tea, aga mulle tundus igatahes ehtne. Karp ka juures ja puha.
Kui keegi medalitest rohkem jagab, siis võiks välja tuua peamised probleemikohad (peale kaalu). Kaal on medalite puhul alati selline kergelt küsitav osa, sest erinevalt müntidest pole medaleid vaja ju kaks kohta-pärast-koma kaalu ajada.
HOBE ilma Õ-ta on võib-olla natuke naljakas detail, samas serva peale kärniga (või kuidas seda iganes kutsutakse) löödud, ilmselgelt on olnud "raskuskese" allpol (tähed alt laiemad), seega tilde puudumine võiks olla isegi vabandatav.
Ehk siis mis on valesti?
Nüüd on minu kord "särada" ,kuna esimene ostja on hea tuttav ,kes omab ka originaali ja pikaajalist antiigikogumise kogemust.Tema kommentaarid:
Hinna tegi kalliks see ,et karbiga medaleid on väga vähe ringlemas. Tegelikult,ei ole tegemist"pahatahliku " koopiaga vaid 70-ndatel USA/Kanada väliseestlaste poolt tellitud "ametliku " koopiaga.
Vahe originaaliga :
-Koopial kaal originaalist 30g. suurem
-originaalis kasutatud 875 prooviga hõbedat,koopial 925 prooviga.
-originaal stantsitud,koopia valatud
-koopial tähtede vahe ebaühtlane
Võib-olla peaks isegi Pätsi medalite kohta eraldi teema tegema,et huvilistel hiljem kergem leida oleks...

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Pärlid ostas (mündid)

Postitus Postitas muhfff » 21 Nov 2019, 22:47

mvahtra kirjutas:
21 Nov 2019, 17:09
Nüüd on minu kord "särada"
Suur tänu selle eest! Väga huvitav lugemine.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mvahtra
Viiekroonine
Postitusi: 950
Liitunud: 21 Veebr 2012, 11:15

Re: Pätsu hõbemedal 1938

Postitus Postitas mvahtra » 22 Nov 2019, 12:17


Vasta